Eskiden döviz rezervi neden azdı?

1999 yılında döviz rezervi 20 milyar dolar,2020 sonunda döviz rezervi 122 milyar dolar açıklandı, bunda yapılan askeri harcamaların ve askeri zırhlı araç vs. Gibi ürünlerin ihracatı tabiiki de önemli eskiden neden 20 milyar dolardı rezerv? Yani devlet destek mi vermiyordu neden o zamanlar 20 milyar doları geçemedik?
HÜKÜMETİ BENDE SEVMİYORUM AMA SIRF HÜKÜMETİ KÖTÜLEMEK İÇİN SAÇMA SAPAN YORUMLAR YAZMAYIN!
0 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • O zaman ekonomi dört dörtlük değildi ama geçiniyorduk. Mesela bana sabah okula giderken yolda börekçiden börek alıp okulda simit ve sürmeye çikolata alabilen kaç öğrenci vardı daha ilkokul 1. 3. Sınıflarda.

  Kısmi ekonomi büyümeye Kemal Derviş politikaları izlenerek yapıldı bir süre evet iyiydi ama Akp bunu bozdu bir anda kendini dev görmeye başladı Avrupa Amerika Rusya Çin sataşmaya başladı bu ülkelerdr bize düşman oldu ekonomik olarak kötü yansıdı tabi. Çatır çatır kurum, toprak satıyoruz şuanda. Ekonomi büyüyor filan diyor Erdoğan ama bunu biz niye hissetmiyoruz?

  Kaldı ki ben daha küçük yaşlarda dolar nedir bilmezdim bile şu an ilkokul çocukları dolardan ekonomiden konuşuyor. Liseliler bile siyaset yapıyorsa sorun büyüktür. Lise öğrencisi gezip tozmalı eğlenmeli. Bu yaşlarda bunlar siyaset yapıyorsa sıkıntı büyüktür. Ben lisedeyken ekonomi iyiydi biraz gene siyaset konusu zerre açılmazdı. Üniversitede tek tük açılmaya başlanıyordu derken sonra aldı başını gitti.


  Gereksiz lüks gösteriş yerine toplum düşünülmeli. Ne sağcısı ne solcusu zerre umurumda değil ülkeyi yönetecek adam gibi birisi lazım sadece.
  Katar eskiden yardım etmezdi. şu an katar yardımı dışında Çinden deli gibi borç alınıyor acısı ileride çıkacak bunun Çine verilecek tavizleri, sözde satıldı diyipte Aslında Çine verilecek kurumları yerleri ilerleyen yıllarda görürsün.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 1
 • 2000 yılında 9 sıfır var milyar milyon oldu provokasyon yapma

  • Provokasyon yapmıyorum? Hukumeti sevmedigimi yazdım diye provokasyon mu yapmış oldum yani?

  • Bende 2000 deki hükümeti sevmiyordum bugün başımıza ne geliyorsa senin oy verdiğin partiden geldi

  • Yahu benim oy verdiğim partiyi nerden biliyorsun? Tuttuğum veya oy verdiğim partiyi belirtmedim bile, ayrıca sizin kafanızı yikamislar belli ki akpden önce chp yoktu iktidarda dsp vardı araştırmadan neden yorum yaparsınızki?

  • Hepsini Göster
 • dolar niye rezerv edilsin ki la para mi ediyordu dolar o zaman. kendi paran daha degerliydi.

  • hadi rezerv ettin ne satin alcaktin yani. kendimize yetiyorduk