Etwinning Nedir? Nasıl Kayıt Olunur, Giriş Yapılır?

Öğretmenler ve öğrenciler için uluslararası ilişkiler sağlayan, hatta yurtdışına dahi çıkaran bir program varmış Etwinning adında. Bilen var mı arkadaşlar? Yardımcı olabilir misiniz bu konuda? Etwinning nedir? Nasıl kayıt olunur, giriş yapılır? Proje mi oluşturmak gerekiyor bu tarz yerler için?
1 0

Çok Süper Cevap

 • Son zamanlarda popülerliği artan ve Milli Eğitim Bakanlığı ile de ortaklaşa çalışan Etwinning, popüler olduğu kadar merak edilen bir platformdur. Kısaca Etwinning ne demek, ne işe yarar, nasıl kullanılır gibi sorulara yanıt vereyim.

  Etwinning Nedir?

  Etwinning, dünya çapında kullanılan ve öğretmenlerin bir araya gelip proje oluşturduğu platformdur. Bu platform sayesinde sizin gibi düşünen ve aynı projede yer almak isteyen insanlar ile tanışıp birlikte bu projelere hayat verebilirsiniz. Kısacası katılımcı ülkelerden öğretmenler ile tanışıp birlikte projeler yapabileceğiniz veya tanışabileceğiniz platformdur.

  Etwinning Nedir? Nasıl Kayıt Olunur, Giriş Yapılır?

  Etwinning Nasıl Çalışıyor?

  Etwinning platformunun ne olduğundan yukarıda bahsettim. Çalışma mantığı, sisteme ücretsiz bir şekilde kayıt olduktan sonra ortak bulma ya da proje hazırlama sekmelerine gidip başkalarının projelerine ortak olabilir veya kendi projenizi oluşturup buna ortaklar bulabilirsiniz. Dünyanın dört bir yanından öğretmenleri bir araya getiren platform, sadece fikir alışverişi için bile kullanılabilir.

  Etwinning TwinSpace Nedir?

  TwinSpace, ortaklarınızla birlikte projeler üzerinde çalışabileceğiniz özel bir alandır. Her projenin özel bir TwinSpace odası bulunur. Ayrıca bu alan öğrenciler tarafından da kullanılabilir. Örneğin, öğrenciler TwinSpace üzerinden diğer öğrenciler ile bu odada sohbet edebilir. Kısaca sınıf gibi bir ortam olduğunu söyleyebiliriz.

  Etwinning Nedir? Nasıl Kayıt Olunur, Giriş Yapılır?

  Etwinning Projesi Nasıl Oluşturulur?

  Etwinning projesi başlatmak için ilk öncelikle sisteme giriş yapmalısınız. Etwinning sitesi olan https://www.etwinning.net/ sitesine girin ve giriş yapın. Giriş yapabilmek için ilk önce kayıt olmanız gerekiyor. Kayıt olmadıysanız, ücretsiz bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Sonrasında “Etwinning live” portalına giriş yapın. Bu portaldan proje oluşturma, ortak bulma, projeleri takip etme veya projeye ortak olma gibi işlemleri yapabilirsiniz. Proje oluşturmak için fikir ve ortak bulmanız yeterli olacaktır. Eğer sistemi öğrenmek isterseniz ilk önce bir projeye ortak olmanızı tavsiye ederim.

  Etwinning'e Nasıl Kayıt Olunur?

  Etwinning’e kayıt olmak oldukça basit bir işlemdir. Etwinning sitesine gidin. Sonrasında sağ üst kısımda bulunan “Oturum aç veya Kaydol” butonuna tıklayın. Ardından karşınıza gelen giriş ekranın alt kısmında “Hesabınız Yok mu? Başlayın” yazısına tıklayın ve istenen bilgileri girerek kayıt olun. Belli bir süre sonra üyeliğiniz onaylanacaktır.

  Etwinning'e Nasıl Giriş Yapılır?

  Platforma giriş yapabilmek için ilk öncelikle www.etwinning.net sitesin girin. Ardından sağ üst kısımda yer alan “Oturum aç veya Kaydol” yazısına tıklayın. Karşınıza gelen ekranda giriş bilgilerinizi yazın ve “Oturum aç” yazısına tıklayın.

  Dijital medya pazarlama bölümü hakkında bilgiye de buradan ulaşabilirsiniz.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 0

  Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?