Evlerin arabaların bu kadar pahalı olması zorunuza gitmiyor mu?

Nasıl evlenecez millet ya köprü altında bekliyor ya da neyse

0 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Maalesef canımı çok sıkıyor, özellikle evlilik için birikim yapıyorum ve tamamlamak için yetişmekte zorlanıyorum. Normalde en düşük evlilik maliyetini 450-500 bin TL'den sayarsak, yüksek seyreden enflasyon yüzünden bu miktarı kabul edemiyorum. 700-750 bin TL makul gelmekte, hiç olmazsa 1 milyona evleneyim daha iyi. Millete göre 1 milyon TL lüks sınıfına girse de, benim için enflasyonun yüksek seyretmesi nedeniyle lüks bile gelmez oldu. Lüks düğün benim için 5 milyon TL olarak kabul edilmekte. Yüksek enflasyon abartmaya sebebiyet verdi. Aynı şey sıfır km Porsche Taycan arabası için de geçerli. Diyelim ki Magnum dondurmasından çekilişle bu arabayı kazandığımı varsayarsak; normalde fiyatı 6 ila 6,5 milyon TL ise, benim için tamı tamına 10 milyon TL!!! Sanki fırsatçılıkta sınır tanımamışım!!! Satmaya kalksam, galericilerden 5 kat ceza yemiş olurum, vereceğim ifade ise "Yüksek enflasyon" olurdu. (Bu yıl araba çıkmaz diye, bir tane bile Magnum dondurması almamaya karar verdim)

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 2
 • Kimse evlilik düşünmüyor bu yüzden iliskilerini baba evinden yaşayıp geçiyorlar. Yaşanacak hal kalmadı diyoruz çoğu zaman ama herkesin de keyfi yerinde.

 • Yapıcak bişey yok zora gitse ne olacak

  • Balon patlayınca üretim azaldı artık kim nerden ne koparırsa herkes köşe olma peşinde ama ileriyi düşünen yok bundan herkes zararlı çıkacak

  • İnsanların yarısı bu durumu istedi yarısıda mecbur kaldı, şimdi seçen taraf pişman, mecbur kalanlarda beter olsun diyor.

  • Ben bu durumun düzeleceğini düşünmüyorum asgari ücrete zam gelince kimse sesini çıkarmıyor ama iş verenler kepenk kapatıp gidince millet işsiz kalınca akılları başa ama artık bir anlamı kalmaz hakkını aramada çok zayıf bir ülkeyiz beleşçi hazırcıyız birlikte hareket etme 0

  • Hepsini Göster
 • Çok yaşamaktan soğudum hayalim bile yok