Film i̇zleyerek yabancı dil öğrenmek mümkün mü?

Birisi İle Tanıştım Türkmenistanlı Amerika da İngilizce Öğretmenliği Bitirdiğini Söyledi.

Haftada 3 Gün 1 Saatlik Ders Aylık 1000 TL Gayet Makul Bir Fiyat

Film İzleyeceğiz Beraber Dedi Gerektiği Yerlerde Bilmediğimiz Kelimeleri Deftere Yazıp Kelimelere Çalışacağız Dedi, İngilizce de Sıfır Olan Birisi 1 Yıl Gibi Bir Süre de Tam Kıvama Gelir Dedi Benim Azıcık Bilgim Var Dedim O Zaman 7-8 Aylık Bir Süreçte Güzel Bir Dil Seviyesine Gelirsin Dedi Hoşuma Gitti Açıkçası Fakat İngilizce Ve Alt Yazılı Film İzleyerek Bu İş Olur mu Bilmiyorum Ben Genelde Kelime Bilgisi Çalışıyordum Bir Tık Daha Faydalı Oluyor Gibi Sizce Film İzleyerek Yabancı Dil Öğrenilir mi?

Film İzleyerek Daha İyi Öğrenirsin
A seç
Kelime Ve Yardımcı Fiil Çalışarak Daha İyi Öğrenirsin
B seç
Yaşını ve cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
Kızım Erkeğim
0 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • İngilizce öğretmek için istediği ücretin kurs saatine göre çok fazla olduğunu düşünüyorum ayrıca gerçekten öğretmen mi acaba?

  Yabancı dil öğrenip belirli seviye gelmek için hoca olmasına gerek yok, belirli seviyenin üzerine çıkmak için gerekebilir.

  A1 seviyesinden B1 seviyesine kadar grammer çalışıp, kelime defteri ve yabancı kitaplar okuyarak çok rahat ve kısa bir sürede gelinebilir.

  B1 sonrası en iyi yöntem yurtdışına çıkmak olsa da maddiyat el vermiyorsa eğer kelime defterine devam edip, sözlük olarak da Türkçe-İngilizce sözlük yerine İngilizce-İngilizce sözlükler kullanılmalı ki ezberden ziyade bir kelimeyi cümleler ile anlayıp, ifade edebilesin. Yabancı diziler de aksanın oturması konusunda faydalı olacaktır yine.

  C seviyesi ile ilgili bir şey demiyorum çünkü o akademik seviye artık.

  • Amerika da Okuduğuna Dair kanıtlar Var Ve Özel Bir Okulda Öğretmenlik Yapıyor :D Kuzenimin öğretmeni

  • Yinede kurs sayısı fiyata oranla oldukça az. Ayrıca sadece film, dizi izleyerek dil falan öğrenilmez. Dizi ve film izlemekten kasıt hem söylenenleri ne seviyede anlıyorsun hem de az buçuk aksan oturtmak içindir.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 0
 • amerikan aksanını ben film izleyerek öğrendim kurslarda çok bir şey öğretmiyorlar bir de akademik makale okuyun ciddi anlamda ingilizceyi geliştiriyor

  • Öğretecek Kişi de Öyle Dedi Kelime Bilgisi Öğrenmek İyi Dedi Ama Türk Gibi Konuşursun Ve Anlarsın Dedi Önemli Olan Yabancı Gibi Anlayıp Konuşmak Dedi. Bilmiyorum Bakalım Umarım Faydasını Görürüm :D Ne Kadar Süre de Öğrendiniz Ve Şu An ki Performansınız Nasıl Yani Sohbet Muhabet Edebiliyor musunuz Vs?

  • yanlış yazdım muhabbet* sljkfns

  • evet artık ingilizce dilini türkçe düşünerek konuşmuyorum otomatik olarak duydugumu anlıyorum ve cevap verebiliyorum ingilizce haber falan da izleyebiliyorum. zaman gerektiriyor bu işler

  • Hepsini Göster