Genç girişimci teşvik uygulamasının şartları nelerdir?

Genç girişimcilere yardım eden yerler varmış ama bunun için şartlar da varmış. Yaş sınırlaması vs var mı? Genç girişimci teşvik uygulamasının şartları neler?
3 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Şartlar biraz ağır. Reklamı yaparken sanki bedavadan para dağıtırmış gibi yapıyorlar. Ama gidip görüştüğün zaman elli tane kriter dayıyorlar. Ben sana kısa bir versiyon vereyim. Diyelim ki el işi örme çanta satmak istiyorsun. Bunun için dükkan açacan ama paran yok. Gittin bu kurumlardan birine ve destek istedin. Diyorlar ki ''Canım benim sen önce git bir dükkanını kirala. Mallarını al. Satışına başla. Bir yıl boyunca o dükkanı batırmadan ve kar marjı belli bir seviyenin altına düşmeden işlet. Her ay Y raporunu al bir köşeye koy. Bir yıl sonra o Y raporlarını da al gel. Biz bir inceleyelim. Eğer senin dükkan iyi işliyorsa tamam. Yardımcı oluruz. Ama nakit vermeyiz. Yardımın yüzde 50 sini ham madde yüzde 45 ini demir baş kalan yüzde 5 lik kısmını da ıvır zıvır olarak veririz. Ama sadece al gülüm ver gülüm yapmayız. Biz sana her ay bir denetçi göndereceğiz. Bu denetçi senin nasıl satış yaptığını aldığımız ham madde ve demir başları nasıl kullandığını denetleyecek. Sen ona her ay hesap vereceksin.'' Daha da bin tane şartı var. Yani bir nevi köle gibi seni bağlıyorlar.

En İyi Kız Görüşleri

 • Genç Girişimci Teşvik Şartları

  Genç girişimci teşvik uygulamasının şartları nelerdir?

  Genç girişimcilere sağlanan vergi ve prim teşvikinden yararlanabilmek için öncelikle kendi işini kurduğu tarihte 18-29 yaş arasında olmak zorunda. Aranan bir başka koşul ise ticari, zirai veya mesleki faaliyet nedeniyle ilk defa gelir vergisi mükellefi olması gerekiyor. Eğer faaliyete başlamadan 29 yaşını doldurmadıysan teşvikten yararlanabilirsin. Eğer 29 yaşını doldurmaya 1 ay varsa kendini işini kuruyorsan bu teşvikten 3 yıl boyunca yararlanma hakkına sahipsin.

  Genç Girişimci Bağkur Teşviklerini Kimler Kullanabilir?

  • 18 yaşını doldurmuş ve 29 yaşını doldurmamış olmak.
  • Gelir Vergisi Kanununun mükerrer 20. maddesi kapsamında genç girişimcilerde kazanç istisnası kapsamında olmak.
  • Bağ-Kur kapsamında 01.06.2018 tarihinden itibaren ilk defa sigortalı olmak.
  • Ticari veya Serbest meslek faaliyeti sebebiyle adına ilk defa bir mükellefiyet açılmış olması.
  • Adi ortaklık veya şahıs şirketi kurmuş olmak.

  Eğer bu şartları sağlıyorsan genç girişimci bağkur teşviğinden 12 ay boyunca yararlanabilirsin.Genç Girişimci Vergi Muafiyeti Nedir?

  Gelir Vergisi Kanunu uyarınca, genç girişimcilerin yıllık 75 bin liraya kadar olan kazançlarından üç yıl boyunca vergi alınmıyor. Genç girişimciler, bu yılki vergi dilimi üzerinden yıllık 16 bin 550 lira vergi ödemiyor.

  Genç girişimcilerin üç yıl boyunca sağlayacakları toplam teşvik tutarı 60 bin lira oluyor.
  En başarılı girişimciler hakkında bilgiye bu sorudan ulaşabilirsiniz.Umarım yardımcı olabilmişimdir.

 • kosgeb ve diğerleri. genel de iyi bir iş fikri ve ücretsiz eğitime katılmak yemem kuralları.. kadına, yaş 31 ve altı ise daha iyi şartlar veriyorlar. Web sitelerinden ve şubelerinden iş fikri, şartları ve hangi alanlara daha iyi imkan verdiklerini öğrenebilirsiniz. ben şahsen yerine gidip danışmanları ile konuşmanızı tavsiye ederim

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 3
 • Bunların hepsi hikaye, hepsi politika. Adamlar ülkede mucitlerin önünü kesiyor. Kaç tane mühendis yok oldu bu ülkede neyin girişimi.

 • İyi bir proje sunmak gerekıyor tek bilgım bu

 • Zengin olman gerekiyor

 • Hangi girişimcilik ofisinde olduğuna göre değişiyor. Örneğin ben 3 dönem muaf oldum vergiden. Koskeb gibi desteklerde aldım