Gürcistan Ekonomisi mi Türkiye mi daha iyi?

Ben 10 yıldır Gürcistan da yaşayan Gürcü vatandaşı bir Türküm. Yaşadığımizdan beri çok rahatız ve tabi belki nüfus etkisi de olabilir bilemem ama ben bizim ekonomimizin (Gürcü) daha iyi olduğunu düşünüyorum ki zaten kazandığım Lari'leri (gürcü parası) TL ye çevirip Karadeniz turlarına çıkıyorum ☺️ Oldukça kolay oluyor. Sizin paranın degersizligi ve alım gücünün düşüklüğü , Gürcistan Lari'sine göre TL yi daha değersiz ve ekonomiyi daha batık kılıyor.

Gürcistan'da 🇬🇪

Bir düzine yumurta 2 Lari (17,5₺)

Türkiye'de 🇹🇷

Bir düzine yumurta (30-35₺ arasında)

İyi ki Gürcistan'dayım. 2300 Lari maaş alıyorum. 16-17k yapıyor ve 2 ayda bir sizin Karadeniz'i rahat gezebiliyorum 😂 Batumda yaşıyorum , Bulgar lar gibi alışveriş yapıp dönebiliyorum ülkeme.

0 0

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 2
 • Dostum KS de gerçekten merak ettiğim ama cevabını bulamadığım kişi sensin. Ben rizeliyim ve gürcistanda vatymda yaşayıp, hemde aileme yakın olnak istiyorum. Çifte vatandaşlık oluyor mu

  • Çifte yok Türkiye'de bile. Alamancilar bile çifte değil artık. Tek vatandaşlık oluyor. Sizde kaldırıldı , Gürcistan'da da yok. Gurcu olacaksın. Sizde Balkan göçmenleri nasıl vatandaşlık aldıysa direkt türk olduysa biz de Rusya'dan goctun öyle gürcü olduk. Köken Kıpçak Ahıska benim zaten. Onun dışında 4-5 yıl ikamet , ya da evlenmen lazım ki evlenen bile 3 yıl falan ikamet etmen , ikamet süresinde de aralıksız çalışmış olman lazım. Kolay değil size göre

 • Gurcistanda nufusun az olmasi, kumar, fuhus vs seylerin serbest olmasi ekonomisini destekliyor. Hayvancilik sektoru ve oto parçalarından dolayi para donuyor. Sanayi sektorunde çalışacak adaminiz yok. Ustaniz pek yok genelde Karadenizden ustalar gelip sanayide islerinizi hallediyor. Nufusunuzun az olmasi da rahat yasamaniza sebep tabiki. Genel olarak cok pis insanlarsiniz, wc kulturu gelismemis ve insanlari cok soguk oldukca soguk kanli.

  • Sizin gibi g'otu boklulardan daha medeniyiz panpa emin ol

  • Koyun gibi ağlayın. Reise verin daha siz :D S'iksin ekonominizi

  • გაგიჟდი დედაშენს

  • Hepsini Göster

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?