İş Kariyer

Hackathon Yarışması Nedir? Ne Zaman Düzenlenir? Nasıl Katılınır?

Arkadaşlar merhaba, Hackathon yarışması nedir? Nasıl katılabilirim? Ne zaman düzenleniyor? Bilenler bilgi verebilir mi acaba?
0 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Hackathon Nedir? Ne Zaman Düzenlenir?

  Kelime olarak hack ve marathon kelimelerinden oluşuyor. Teknoloji ile ilgili alanlarda farklı yazılım, tasarım ve proje ekiplerinin bir araya gelip, bir yarışma ortamında donanım ya da yazılım ürünü geliştirmesi hakkında yaptığı etkinliktir. Bir nevi ürün tanıtma projesi diyebiliriz.

  Hackathon yarışmaları, bir ürünün geliştirilmesi, iyileştirilmesi, marka veya şirket tanıtımı yapılması, iş ve staj başvuruları sürecinde gerçekleştirilebilir.

  Genç Hackathon Nedir?

  Genç Hackathon; gençlerin profesyonel ve sosyal gelişimlerini desteklemek, gençlerin inovasyon ve girişimciliğe olan ilgisini artırmak, üretilen projelerden kazanılacak fayda ile genç istihdamın iyileştirilmesi ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın çeşitli odak alanlarda ihtiyaç duyduğu çözümlerin gençler ile birlikte geliştirilmesi amacıyla düzenleniyor.Hackathon Yarışması Nedir? Ne Zaman Düzenlenir? Nasıl Katılınır?

  Hackathon Yarışmalarına Nasıl Katılınır?

  Bu yarışmaları düzenleyen şirketler belli tarihlerde duyuru yaparlar. Özellikle banka ve teknoloji şirketleri her sene düzenliyor. Hackathon yarışmaları Ankara , İstanbul, İzmir, Gaziantep ve birçok yerde düzenleniyor. Buradaki hackathonlara katılmak isterseniz genelde süreç boyunca masraflarınız programı düzenleyen şirket tarafından karşılanıyor.

  Hackathon 2020 Yarışma Tarihleri

  Türkiye’de düzenlenen yarışma tarihlerini https://hackathonturkiye.com/ buradan takip edebilirsin.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

0 1
 • bu sene yaparlar mı bilemedim. genelde bu mevsimlerde yapılıyor

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?