İleride bir halt olamamaktan korkuyorum?

Ders çalışamıyorum , oturamıyorum masaya hatalar yapıyorum sürekli derse oturmayarak. Her şeyin farkındayım ama harekete geçecek gücü bulamıyorum kendimde. Sizce ne yapmalıyım nasıl bu gücü ortaya çıkartabilirim?
0 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • ders çalışmasan bile o masaya otur yeter ki otur derdi hocamız.. Sen de öyle yap bu bir. İkincisi de iyi kötü deme az çok alnının terini veren bir yerde işe gir.
  Bir de unutma çaba ve gayret çalışmak tembel olmamak önemli.. Bir şey yap.. Rızık Allah'tandır.
  Ağlamadan sütü vermiyorlar..

  • Yatarak hiçbir şey olmuyor her şey emek istiyor bunun farkındayım ama gerçekten çok bunalıyorum daha yolun başındayım ve heba olmak istemiyorum.

  • hiç adım atmamaktan bir adım atmak iyidir. Bir anda süper olacaksın beklentisine girme.. İlk başta belki günlük 1 saatten sonrası sıkıcı gelecektir ama pes etmeden ve de her gün çalışmaktan dolayı zamanla 3-5 saate çıkarsın gibime geliyor..

  • Yıllarca arkadaşlarım ders çalışmaya başla seni tutamayız bir süre sonra diyorlar. İçten içe kendime inanıyorum ama asla ilk adımı atamıyorum. Yarın başlıyorum diye diye kendimi kandırıyorum ve vicdan azabından berbat hissediyorum.

  • Hepsini Göster

En İyi Kız Görüşü

 • Neden ders çalışman gerektiğini sor kendine. Gerçekten farkında olmak başka, farkındayım demek başka. Bir amacın olursa hevesin gelir. Kendine ufak ufak hedefler koy, zamanla arttır, motive edici şeyler yap, ders çalışmak senin için işkence olmasın, gün içerisinde yaptığın bir aktivite hâline gelsin. Başaracağına inanırsan bu iş olur. Ki, insanoğlunun çabaladıktan sonra başaramayacağı iş yok.

  • Gerçekten işkence ama sadece matematik çalışırken işkence. Fakat işin komik tarafı matematiği seviyorum ama onu evde tek başıma çalışmak işkence gibi ne yapacağımı hiç ama hiç bilmiyorum.

  • Allah kolaylık versin!

  • Sadece matematiğini geliştir başka birşeye gerek kalmaycak emin ol hayatımızın tamamı matematikden ibaret

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 1
 • Korkma özgüvenini kaybetme özgüvenini kaybettiğin gün bittiğin gündür

 • Merhaba bende aynı durum içerisindeyim
  4 ay önce başlamıştım ama sonra depresyona girdim her gün ağladım sonra saldım işte o da karantinaya girdim ve saldım o zaman iyi tutsam tutmuştum ama işte oyuna bağımlı biriydim sonra kötü bir olay yaşadım sildim her şeyi. Ben sınavlara hep 1 gün önceden çalışıp 100-90 alan biri olmuştum, o yüzden sabretmeye bilmeyen biriyim ya da nasıl çalışılır, ve tabii şimdi çalışmak istiyorum çok plan yaptım ama hiç uyanmadım çünkü korkuyorum ya çalışırsam ya başaramazsam bu her alanda böyleydi voleybol maçlarında olsun derste olsun sıkıntı nedir bilmem peki sen ne yaptın halledebildin mi
  Halledebildiysen nasıl başardın banada söyler misin.