İngilizce dil eğitimi alacaktım neden konsolosluğa İngiliz dil edebiyatı dersi alacak dediler beni orada istemediler mi?

2017 senesinde lise bitmişti yurt dışında yaşayan akrabalarım var onlara oraya gelmek istediğimi ve orada yerleşmek istediğimi söyledim bana böyle ciddi ve sert bir şekilde konuştular gelip de ne yapacaksın der gibiydiler geleceksin dediler orada iş bulman lazım orada 5 yıl kadar kaçak çalışıp Ankara Antlaşması yapacağız falan dediler bende %100 bir şekilde orayı istedim ve güvendim daha sonra 1 yıl kadar beklettiler beni 2018 eylül ayına kdar beklettiler sona vize işlemlerini yapan bir tane tanıdıkları vardı o adama yönlendirdiler bizi İngilizce dil eğitimi vizesine başvurdum zannediyordum ama onlar ayrıyetten İngiliz dil edebiyatı dersi alacak diye eklemişler vize çıkmadı pasaport boş gönderildi vize çıkmama nedenini araştırıyorken bu işleri yapan adam İngiliz dil edebiyatı dersi alacaktır diye belge vermiş bizde çok şaşırdık bunu yapma nedenleri neydi burada ne oldu yani vize çıkmama nedeni neydi? İngiliz dil edebiyatı dersi olayı neydi kasıtlı yanıltıcı beyan mı yapıldı ya da yanlış vize kategorisine mi başvuru yapıldı bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi?

Güncellemeler:
2 ay
Cevap?
2 ay
FİKİRLERİ BEKLİYORUM ARKADAŞLAR LÜTFEN BİRAZ YARDIMCI OLUN?
0 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Ben buraya yerleşmek istiyorum diyen kimseye vize çıktığını duymadım. Yani avrupa ve amerika için diyorum. Bir sebeple gitmen lazım eğitim veya iş gibi. Vize başvurunda orada yaşama gibi bir amacın olduğu sonucu çıkarsa kabul edilmezsin.

  • Konsolosluğa demedim akrabalarıma dedim 11 aylık vizeye başvuru yaptırdılar ama dediler ki 11 aylık vize çıkmıyor dediler 11 aylık vize verilmiyormuş çok zormuş yani ama bu İngiliz dil edebiyatı dersi muhabbetti nedir ki? yani çok saçma kasti olarak gelmemi istemediler bence 6 aylık vizeye de başvuru yapabilirlerdi kendi şirketlerinde iş verebilirlerdi bana

  • 11 aylık vize çıkmıyorsa neden başvuru yaptılar? Bir ülkenin kaç aylık vize verdiği bellidir. Bunu bilmemelerine imkan yok. Veya hiç umursamadılar. Evet konsolosluğa demedin ama başvurunu aldıklarında amacını anlayabilirler. Mesela senin durumunda başvuru içine kişisel mektup eklemek işe yarayabilir. Çünkü dil kursu için yapılan vize başvuruları en çok red edilen oluyor. Dil kursu 6-12 ay sürer ve basit bir şeydir. Çoğu zaman sadece o ülkeye giriş yapabilme amacı vardır. Sonuçta 4 yıllık üniversite eğitimi değil. Kişisel mektubunda kendini ve amacını açıklaman işe yarayabilirdi.

  • İşte ben hiç bir belgeye dokunmadım akrabalarım yaptı her şeyi neden 11 aylık vize aldığımı sorduğumda burada yerleşmek istediğin için 11 aylık vize alıyoruz demişlerdi prosetör öyleymiş sonra kişisel durumumu açıklayacak bir şey de gönderilmedi sadece yanında İngiliz dil edebiyatı dersi alacaktır diye eklemişler yani ben ona şok oldum çok şaşırdık sonra 2nci kez başvurduk dediler ki işte vermiyor bazen konsolosluk ikinci kez başvuru yapalım dedik yaptık yine verilmedi

  • Hepsini Göster

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 0

  Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?