İngilizcemi hiç geliştiremicek gibi hissediyorum psikolojim cok kötü nasıl ingilizce öğrenebilirim?

A2 seviye ingilizcem var ilerlemiyor. Konuşma konusunu gelirsek berbatım berbatın ötesi. Konusulanı anlamadada aynıyım. Nasıl öğrenebilirim?

Güncellemeler:
5 ay
Güncel
0 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Şahsıma göre bol dinlemek ve konuşmakla bunu aşabilirsin. A2 olduğuna göre yemek gramer eğitimini almışsın. Onları kullanmak var sırada. Çekinmeden konuşmaya çalış ve bol bol dinle. Günde 2 saat bir dinleme (daha uzun olması daha iyi), 2 saat kadar da konuşma pratiği seni çok ilerletecektir. Dinleme için sevdiğin bir şeyler izlemek ama özellikle seviyene göre İngilizce altyazılı, konuşma için de bir arkadaş ya da uygulama kullan. (Good night kullanabilirsin. İngilizce konuşma uygulaması olmasa da iyi bir arkadaşa denk gelip entellektüel bir konuşmaya gidebiliyor sonu). Dinleme konusunda da şunu diyebilirim ki dinleme uzun bir süreçle gelişiyor. Ondan sabırsız davranmayıp 3-4 ayını sürekli dinleyerek geçir, farkı göreceksin.


  Ben bunları yaparak 6 ay içinde akıcı konuşabildim. Gramer dışında hiçbir temelim yoktu konuşma için ama halloldu. Eminim sen de halledersin, başarılar❤️

En İyi Erkek Görüşü

 • Öncelikle sağlam bir grammer altyapısı gerekiyor. Bunun için Cambridge yayınları Essential Grammer in Use kitabını öneririm, bu başlangıç seviyesi bir kitaptır. Grammer ile birlikte okuma yapmaya başlamalısın ki böylece kelime ve cümle bilgin gelişsin, bunun için de Odtü Readers at Work öneririm. Ayrıca Youtube'dan bol bol ingilizce video izle (ingilizce alt yazılı), bu dinlemeni geliştirir. Son olarak internet üzerinden bol bol yabancılarla yazış (interpals mektup arkadaşı mesela) ve konuş. Benle de pratik yapabilirsin. We can speak English anytime you want bro.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 2
 • Yabancılarla konuşup film izleyebilirsin

 • duolingo indir

  • Gerçekten işe yarıyor mu hacı?

  • almancayı ben orada geliştirdim

 • Cok calisman gerek dil hemen ogrenebilecek bir sey degil. Aksine zor. Ozellikle konusmak cok cok ayri bir olay, yani boyle olmasi normal