İngilizcemi Nasıl Geliştirebilirim? Evde İngilizce Nasıl Geliştirilir?

"Benim ömrüm boyunca İngilizceden çektiğim yeter" dedim. Bu yüzden artık İngilizce öğrenmeye karar verdim lise hayatım boyunca her dersim 80+ iken İngilizce Almanca 60-80 yeter. Burada üzerinde durmanız gereken ingilizceyi nasıl geliştiririm. İyi İngilizceye sahip olmak için nasıl bir çalışma izlemeliyim.Kısaca sormak istediğim, ingilizcemi nasıl geliştiririm? Özellikle evde İngilizce geliştirme yolları nelerdir? Önerilerinizi alabilir miyim?
ingilizceyi ilerletmek
ingilizceyi ilerletmek
3 0

En İyi Kız Görüşleri

 • Evde İngilizce Nasıl Geliştirilir?

  Senin için pratik yolları söyleyeyim, umarım faydası olur.

  1- İngilizce Kitap, Dergi, Gazete Oku

  İngilizcemi Nasıl Geliştirebilirim? Evde İngilizce Nasıl Geliştirilir? İngilizcemizi nasıl geliştirebiliriz sorusuna verebileceğimiz cevaplardan bir tanesi; İngilizce gazete, dergi okumaktır. Yabancı dii geliştirmenin yolu bol bol okumaktan geçiyor. Bunları internet üzerinden de okuyabilirsin, istersen İngilizce kitaplarda alabilirsin.

  2- İngilizce Diziler, Filmler İzle

  İngilizcemi Nasıl Geliştirebilirim? Evde İngilizce Nasıl Geliştirilir? Yabancı dizileri izleyebilirsin. İngilizcemi evde nasıl geliştirebilirim sorusuna en iyi cevap bu olabilir. Özellikle; Friends, The Simpsons gibi dizileri izleyebilirsin. Alt yazıyı açmadan sadece İngilizce olarak izle. Bu diziler çok uzun sürdüğü için rahatlıkla pratik yapabilirsin.

  3- İngilizce Günlük Tut

  İngilizcemi Nasıl Geliştirebilirim? Evde İngilizce Nasıl Geliştirilir? Düzenli olarak İngilizce günlük tutmaya başla. Bu hem pratik yapmanı sağlayacak hem de gramer becerilerini etkileyecek. Günlüğünü yazdıktan sonra, çeviri yaparak yanlışlarını kontrol edebilirsin.

  4- İngilizce Oyunlar Oyna

  İngilizcemi Nasıl Geliştirebilirim? Evde İngilizce Nasıl Geliştirilir? RPG denilen rol yapma oyunları ve Massively multiplayer online role-playing games denilen çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunlarını oynayabilirsin. Bunlar İngilizce okuma, dinleme ve yazma yeteneğini geliştirir. İngilizcemi nasıl geliştirebilirim diyorsan İngilizce oyunlar oynamayı deneyebilirsin.

  5- Cep Telefonunun Dilini İngilizceye Çevir

  İngilizcemi Nasıl Geliştirebilirim? Evde İngilizce Nasıl Geliştirilir? Kullandığın cep telefonunun işletim sistemini İngilizceye çevirerek, dağarcığını genişletebilirsin. Aynı zamanda kullandığın sosyal medya hesaplarının dilini de değiştirebilirsin. Evde İngilizce öğrenmeni kolaylaştırır.

  6- Sürekli İngilizce Müzikler Dinle

  İngilizcemi Nasıl Geliştirebilirim? Evde İngilizce Nasıl Geliştirilir? Ne demişler? Müzik ruhun gıdasıdır! Evde İngilizce şarkılar dinleyerek, İngilizceni geliştirebilirsin. Evde İngilizce müzik dinlemek, İngilizce öğrenmenin en keyifli ve en öğretici yollarından biri olabilir. Bilmediğin cümleleri sözlükten de araştırabilirsin.

  7- Kendi Kendine İngilizce Konuş

  İngilizcemi Nasıl Geliştirebilirim? Evde İngilizce Nasıl Geliştirilir? Evde İngilizcemi nasıl geliştirebilirim sorusunun bir diğer cevabı ise kendi kendine konuşmaktır. Yani bunu yapıyorsun diye asla deli olmuyorsun :) Bir aynanın karşısına geç ve sorular sor, daha sonra bu soruları cevapla. Bunu yaparken sesini kaydedebilir daha sonra pratik yaparken dinleyebilirsin.

  8- Evin Çeşitli Yerlerine İngilizce Kelimeler Yaz

  İngilizcemi Nasıl Geliştirebilirim? Evde İngilizce Nasıl Geliştirilir? Mutfağa odana ya da herhangi bir yere İngilizce kelimeleri ve anlamlarını yaz. Gelip geçerken sürekli oku. Böylelikle o kelimeleri ezberlemiş olacaksın. Her hafta bu kelimeleri yenile. Öğrendiğin kelimelerle cümleler kurmaya çalış.

  9- İngilizce Videolar İzle

  Özellikle girip eğlenceli İngilizce videoları izleyebilirsin. Hem eğlenip hem de pratik yapabilirsin. Hatta Ororo. tv sitesine girip, dil bilgisi, konuşma ve dinleme eğitimleri alabilirsin. Türkiye kullanıcıları günde 3 video ücretsiz izleme hakkına sahip.

  10- Arkadaşlarınla İngilizce Yazarak Mailleş

  İngilizcemi Nasıl Geliştirebilirim? Evde İngilizce Nasıl Geliştirilir? İngilizce okuma yazma nasıl geliştirilir sorusunun cevabı İngilizce mailleşmek olabilir. Hatrının geçtiği arkadaşlarından bunu rica edebilirsin. Birbirinize İngilizce mailler atarak hem okumayı hem de yazmayı geliştirebilirsin. Bunu yaparken çeviriyi kullanmadan, bildiğin cümlelerle yazmaya çalış. Daha sonra girip hatalarına bakabilirsin. 4

  İngilizcemizi Nasıl Geliştirebiliriz?

  • Nefes alma alıştırmaları yaparak, cümleleri telaffuz etmeye çalışın.
  • Sesli harfleri söyleme alıştırmaları yapın.
  • Hızlı ve yavaş konuşma alıştırmaları yapın.
  • Doğaçlama alıştırmaları yapın.
  • Evin içinde sadece İngilizce konuşun.
  • İngilizce tekerlemeler söyleyin.
  • Arkadaşlarınızla İngilizce konuşun.
  • İngilizce metinler yazın, İngilizce mesajlaşın.
  İngilizcemi evde nasıl geliştirebilirim sorusuna cevap vermeye çalıştım. Umarım faydasını görürsün.
  Önü açık üniversite bölümleri konusunda bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
 • İngilizce ezber derslere benzemez yani sözel dersleri gibi değildir, mantık ister. Ayrıca İngilizce'de iyi olmak istiyorsan istekli olmasın. İlk yapman gereken şey bol bol kelime ezberlemek. Bunun için de yabancı şarkılar dinle, yabancı filmleri Türkçe altyazılı izle. Bir süre sonra farkında olmadan o kelimelerin zihninde olduğunu fark edeceksin. "Nasıl bir çalışma yöntemi izlersem başarılı olurum?" diye düşün, kendine göre bir çalışma yöntemi seç. Kurs olur, özel ders olur, kendi kendine olur. Ama dediğim gibi en önemli iki şey; istek ve mantık. Bu ikisini bir araya getirirsen belirlediğin notların çok daha fazlasını alırsın. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
  • Deneyeceğim

 • bol kelime öğren bir dili geliştiren kelimelerdir. öğrendiğin kelimeleri aylık olarak tekrarlaki unutmayasın etrafında karşılıklı konuşacağın birileri varsa bu üst düzeye ulaşmanı sağlar. öğretmenlerimiz hep derdi dil nankördür kullanılmazsa unutulur diye. bol bol yabancı müzik dinle ama anlaşılır telafuzları olan şarkıcıları dinle bununda faydasını göreceksindir eminim

En İyi Erkek Görüşleri

 • İngilizcemi Nasıl Geliştirebilirim


  1) İngilizce filmleri/dizileri yine ingilizce altyazılı izle. Ve filmin sonunda filmde geçen konular hakkında ingilizce timeline çiz. Bu senin grammer'ini geliştirecektir. Ayrıca İngilizce günlükte tutabilirsin. Bu senin yazını çok geliştirecektir.
  İngilizcemi Nasıl Geliştirebilirim? Evde İngilizce Nasıl Geliştirilir?

  2) İngilizce şarkılar dinle ve lyric'lerini oku, translate etmeyi dene. Bu senin vocabulary hazneni yani kelime hazneni geliştirecektir. Özellikle d slow şarkılar çok iyi olur. Adele, Birdy, Bruno Mars, The Weekend gibi şarkıcıları dinleyebilirsin. İngilizceleri çok akıcı çünkü. İngilizcemi nasıl geliştiririm sorusuna verilecek en iyi cevaplardan biri de budur açıkçası.
  İngilizcemi Nasıl Geliştirebilirim? Evde İngilizce Nasıl Geliştirilir?

  3) GoogleTalk - YahooTalk, Skype gibi sesli iletişime yarayan programları kullanarak çevrimiçi kullanıcılarla ingilizce muhabbetler yapmayı dene. Takıldığın kelimeleri tureng.com sitesinden yararlan. Bu senin sesli iletişimini geliştirecektir. İngilizceyi nasıl geliştiririm in en pratik çözümlerindendir. Yabancı bir arkadaş edinirsen çok rahat bir şekilde pratik yaparsın.
  İngilizcemi Nasıl Geliştirebilirim? Evde İngilizce Nasıl Geliştirilir?

  4) busuu.com sitesinden üyelik aç ve mümkün olduğunca bol zaman geçir orada. Yabancı dilini geliştirirken eğleneceksin de. İngilizce bilgisi olan ve Türkçe öğrenmek isteyen yeni kişiler tanıyacak ve arkadaşlar edineceksin.
  İngilizcemizi nasıl geliştirebiliriz gibi bir soru sorarlarsa size ve uygulama tavsiyesi isterlerse bu uygulamayı rahatlıkla tavsiye edebilirsin.
  İngilizcemi Nasıl Geliştirebilirim? Evde İngilizce Nasıl Geliştirilir?

  Hepsi bu :)
  • Birşey sora bilir miyim acaba?

 • sevmek mevmek işin traşı kardeşim ben 8 senedir bütün derslerimi ingilizce görüyorum(hukuk dahil) hala kendimi cok iyi biliyo saymıyorum bir insanın okuduğu paragrafdan yada izlediği filmden ortalama 7 kelime aklında kalıyor günde 7 kelime öğrensen sana yeter ztn konusmak falan zamanla pratikle olur,bol bol yabancı dizi izle altyazısız anlamaya calıs kafanı ver 6 ay sonra bana teşekkür etmezsen hesabımı siliyorum

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

15 21
 • İngilizce en iyi yurdışında yada biriyle konuşarak geliştirilir hem zevklide konuşarak yada iyi bir dil okuluna git her dil için aynı şey geçerli bir dili öğrenmek ıstıyorsan konusmalısın
  • konuşmak içinde yeri lazım peki başka?

  • chatroulltmıdır nedir orası var sonra nette araştır vardır yada turislerın oldugu yerlere git kaynaş konuş..

 • bende de aynı dert var şu anda ingilizce çalışıyorum eğer iyi bir çözüm bulursan haberim olsun :D
 • bulursan bana da haber ver panpa. benimde büyük sıkıntılarım var o yönde.
  • Come on then to my bed. I teach english with my tecniques. Jump Jump Jump.

 • Bence ingilizce öğrenmenin tek yolu onu yerinde öğrenmek.
 • Sevmelisin öncelikle. İstek ve azimle üstüne gidersen yapabilirsin. İngilizce öğrenmesi en kolay dillerden birisi, ama geliştirilmesi çok zor dillerden birisi aynı zamanda. Benim ingilizceye olan ilgim, yabancı dizilerden sonra başladı. Almanca, fransızca ve ingilizce biliyorum. Dahada geliştireceğim kendimi. Aksan olarak, tabiki eksiklerim var. yok desem yalan olur ama onuda bol bol pratikle halledeceğimi düşünüyorum. Umarım istediğine ulaşırsın görüşmek üzere
 • ben yabanci dizileri izliyorum, ingilizce altyazili iyi oluyor, hem duyuyorsun, hemde okuyorsun falan. ise yariyor gibi bende.
  • I ate my toast and waiting for you on my bed.

  • Tamam geliyorum.

 • Speaking yapıcaksın bol bol.yabancı sevgili edin skype üzerindende konuş.
 • normal çalışma metodlarına ek olarak

  sanal ortamda kendini fazla kaptırmadan yabancılarla görüşmelisin

  günlük konuşma tarzları çok daha farklıdır ve filmleri alt yazı olmadna izlemelisin

  diğer metodlar sabit zaten
 • 1 hafta alt yazılı filmler az.. telaffüzünü geliştirirsin.. kitap yerine bol bol sözlük oku.. ezberlemeye çalış.. sonra basit hikaye kitapları al ...
 • kurs falan bi yere kdr bu dili konuşan insanlarla diyalog kurman sna dha faydalı olucaktr.
 • kelime hazneni geliştir yabancı diziler filmler izle aksan ögren :)
 • kitap oku.. ılk once ıyı bır turkceye sahıp ol.. sonrada ıngılızce kıtaplar.. ıngılızce sarkılar ve vıdyolar.. ama bu ıkı ayda halledılen bırsey deıl.. cok zaman alır.. en guzelı ıse yurt dısına gıtmektır..
 • parça oku gazete hikaye kitabı vs. bunları okurken kelime çalışması yap bol kelime ezberle. gramer hep öğretlr zaten önemli olan kelimedir
 • sürekli pratik yapman lazım
 • Ben ingilizceyi çok seviyorum. 10 yaşındayken ingilizceden özel dersler almıştım,ozamanlar başladı bence bu ingilizce aşkı. Derslere fazla gitmedim,evde tek başıma öğrendim.Filmler,şarkılar,kitaplar,dergiler cok büyük bir yardımcı bu konuda. Aksanım da bu yüzden gayet düzgün. Eğer gerçekten öğrenmek istiyorsan öğrenirsin. Öğrenmek istemiyorsan en kaliteli kurslara gitsen de işe yaramaz.
 • Alt yazılı filmler izle ama bir süre sonra alt yazıya bakmadan tahmin etmeye çalış diyalogları,başlangıç seviyesinde ingilizce hikaye kitapları al ve okumaya çalış,Hergün 5 kelime ezberle.
 • ingilizce altyazılı film izle, ingilizce radyo vb dinle
 • ben lisede 3 yıl ingilizce gördddümm hep yd mezunuyumm ama unuttumm hepp yaa...
 • erasmusla gelen kızlarla takıl :D
 • Film flan izleyerek altyazılı geliştirebilirsin, arkadaşım 3ay öyle çalışmıştı
 • her üniversite mezununun kesinlikle 1+1 dil bilmesi şart artık bu zamanda o yüzden ingilizce için iyi dersaneler var onlara gideceksin kardeşim ama lisedeysen bi okulunu bitir sonra bak dersane alman lazım yada durumun iyise yurtdışına dil okuluna gitcen ;)
 • bol bol ingilizce müzik,video,film v.s izle,böylelikle pekişir.arada bir sözlük karıştır.çevrende ingilizce bilen varsa ingilizce sohbet et.
 • İngilizce yayın yapan kanalları izle, İngilizce kitap, gazete ve dergi oku, altyazılı film izle, kendi kendine İngilizce soru sorup cevapla.
  • Televizyon ve bilgisayarda çok vakit geçiremiyorum ama kitap konusunu değerlendireceğim

 • Yurtdışı kurslarına git
 • İlk derste öğrendiğimi ikinci derste yapamıyorum bide beni düşün.
 • İngilizce kursta ya da okulda öğrenilmez bence kesinlikle İngilizce yerinde öğrenilir konuşanların arasında
  • Zaten bu yaz köln'e gideceğim sanırım orda iyi bi pratik yaparom

 • bol bol alt yazılı fılm ızle
 • Ben ingilizce öğretmeniyim, İngilizceden başarılı olmak istiyorsan seveceksin. Dil demek Aşk demektir. Sevmedikçe mümkünatı yok yapamazsın.
  • Zaten seviyorum çalışıyorum kelimeleri ama derste dalıp gidiyorum.Bir süre sonra kendimi yoğunlaştıramıyorum derse.

  • Ben mühendis olmayı düşünüyorum bunun içinde ingilizce seviyemin yüksek olması gerekiyor ki.Hazırlıkta sorun yaşamayayım.Kısacası ingilizcenin önemi hakkında ayrıntılı bilgiye sahibim.Peki en iyi öğrenme yolu nedir?

  • Odaklanmayla ilgili problemlerin var, profesyonel bir yardım alabilirsin bu konuda. Ben çoğu ögrencide rastlıyorum böyle olaylara, genelde sağlıksal açıdan bir problemden kaynaklanıyor bu tür odaklanma problemleri. b12 vitamini eksikliği gibi..

  • Hepsini Göster
 • hergün 10 kelime ezberle yeter ingilizce öğrenilmesi kolay bi dil :))
 • valla bir yurt dışı şart derim yada film dizi
 • dil, dile değmeden dil öğrenilmez panpa :))
 • yabancı filmler ve pc oyunları gerçekten çok geliştiriyor bir de yabancı şarkıların çevirilerine bakabilirsin dinlerken takip edebilirsin falan
 • bol bol pratik yaparak yada ingilizce okuma kitabı al onu türkçeye çevir sözlük le
 • iyi ingilizce konusan tanidigin varsa onunla ingilizce konus . konu$arak geli$tire bilirsin
 • Kurslara git yada yurtdışına git
 • ingilizce okuma kitapları var, level1 den baslayarak eline bir not defteri ve sözlük alarak okumaya başla , böylelikle ilk başta kelime eksiklerini giderirsin
  • mantıklı bunu deneyeceğim kitap okumayı seven biriyim