Ana Dil Gibi İngilizce Nasıl Öğrenilir?

İngilizceyi çok iyi konuşanlar yazanlar var hatta bunun gibi yurt dışı tecrübesi olmayan adamlar bile ana dili gibi ingilizce konuşuyolar peki ben nasıl öğrenebilirm bir amerikalı gibi naıl ingilizce konuşabilirim ya da yazabilirim(gramer olarak değil) sırrı var mı:?
0 0

En İyi Kız Görüşleri

 • Şimdi hepsi ayrı ayrı olaylar yazmak, konuşmak, çeviri, gramer vs. ama hepsine aynı anda ağırlık verirsen bir yıl sonra rahatlıkla kendini ingilizce ifade edecek, ingilizce konuşmaları rahatlıkla anlayabilecek ve deneme yazabilecek kıvama gelirsin.

  Yapman gereken öncelikle gramer'e ve kelime bilgisine ağırlık vermek. Gramer geliştirmek için els'nin English grammar inside out'unu öneririm. Çok ayrıntılıdır ve basitten en karmaşık kurallara doğru ilerler. Onu tercih etmeyeceksen bile alacağın kitabın mutlaka Türkçe anlatımlı ve bol bol alıştırmalı olmasına dikkat et.

  Kelime bilgisi konusunda word master diye sınavlara yönelik hazırlık kitabı gibi birşey vardı bende. Sözlük gibi alfabetik sıraya göre yabancı kelimeler verip yanlarına türkçe karşılıklarını ve yabancı dilde zıt anlamlılarını yazıyor.Bİr sonraki sayfada cümle içinde kullanıyor.Bir sonraki sayfada da sana verdiği 10 kelimeyle ilgili ufak bir test veriyordu. Kelime ezberlemek için faydalı bir yöntem, ama bu tarz birşey piyasada bulamazsan düz sözlükten çalışmayı da deneyebilirsin. Bir de kelime konusunda en çok işine yarayacak şeylerden birisi ilgini çeken konularda bol bol yabancı dilde birşeyler okumaya çalışıp bilemediğin kelimeleri araştırmak. Ben sürekli fanfiction okurdum bir dönem internetten, sen de ilgi alanlarına göre, yabancı dergilerin online sayfalarını filan okuyabilirsin, ya da twitterdan birkaç yabancı ünlü ismi takip edip onların yazdıklarını anlamak için kasabilirsin, bu tarz yöntemler oturup kelime ezberlemekten daha çok işe yarar.

  Essay yazma konusunda da ayrı kaynaklar var. Deneme ya da makale tarzı birşey yazarken paragrafları anlam bakımından nasıl dizeceğini, cümleleri nasıl bağlaman gerektiğini vs. anlatıyorlar. Aslında içerik olarak TÜrkçe birşeyler yazmaktan çok farklı değil,ama essay yazmayı öğreten yayınlar nedense full ingilizce olduğu için grammar ve anlamı geliştirdikten sonra ona başlarsan daha kolay olur.

  Konuşma konusunda en çok işine yarayansa oturup kendi kendine ingilizce şarkılara eşlik etmek olur,sözlere bakarak. Telaffuza ağzın alışır.

  Birde kursa gitmiyorsan lisede ya da dil kurlarında verilen bir ton resimli, aktiviteli, full ingilizce kitaplardan alma. Hiçbir işine yaramaz.

  • ben diyorumki sokakta konuşulan ingilizceyi öğrenmek istiyorum kuralli düz yazılar değil gramerde değil zenci ıngilizcesi desek daha iyi

 • Ben sahsen Londraya Gıdıp orendım Ama Cıdden Ilk basta telefonunu ıngılızce dılıne cevır en basıt seylerı orenırsn sonradan pcnı ılgılızceye cevır .. yavas yavas aklına bıseyler gırck sozluk vs vs ınan fazla o kdr bıseye yaramıo eger ımkanın vrsa ıngıltereye gıt ..

  • amerikaya Harlem e gitsem olmazmi cidden soruyom dalga filan gecmiyom sokak ıngilizcesi lazım afro amerikan ıngilizcesi

En İyi Erkek Görüşleri

 • Arkadasim oncelikle istegin cok onemli

  Degil bir iki sene oraya gidip turk ortamlarinda bulunursan hayatta ogrenemezsin

  eger bir dili ogrenmek istiyorsan aldigin dil egitimini ciddiye alarak oncelikle belirli bir seviyeye cikarman gerekiyor daha sonra bol bol kitap okuyorak kelime bilgini gelistirmen gerekiyor

  sonrada ingilizce alt yazili filmleri izleyerek kulagini doldurman daha sonra ayni filmleri alt yazisiz olarak direk dinlemelesin ve kendi kendine tekrar edip bir nevi papaganlik yapmalisin

  Ana dilin olarak konusmak istiyorsan yurt disinda bir program bitirirsen ve bu surecte turk ortamlarindan uzak durursan istedigin seviyeye gelirsin

 • kardeş ana dil seviyesinde konuşmk için beşik dili yani anadilin olmalı seni ingiliz bir anne büyütmeli.. onun dışınd asadece çok iyi konuşabilirsin ingiltereye gidip bir fiil 3-4 sene yaşayıp yaşarkende diline ve aksanına önem vermen gerekir..

  • mesela örnek amaçlı :D los angeles a gittim diyelim 1-2 senede çok iyi konuşamazmıyım

  • kardeş oraya dil için gitdiysen olur sürekli herkesle konuşmak sartı ile..

  • oda bende yok ben aşırı asosyal birisiyim zannetmiyorum okadar iyi ingilizce öğrenceğimi genede saol cevabın için

  • Hepsini Göster

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

3 1
 • İyi bir kurs bulun. Düzenli olarak gidin. Öyle haftada 2 gün falan değil. Her gün 4 saat.

  Kurları düzenli olarak takip edin ve sonuna kadar bitirin.

  Arkasından da pratik yapmaya özen gösterin. Yabancı programları seyredebilirsiniz. Seyahatlere katılabilirsiniz. İngilizceyi hayatınıza dahil edin.

 • çok iyi bir ingilizce ğitimi alman lazım.

 • surekli konusarak olur

 • günde en az 1 saat ingilizce şarkı dinelemk film izlemek CNN BBC izlemek

  • ben zaten sadece ingizlice şarkı dinliyom Türkçe sevmiyom hep aşk meşk hiç adam gibi konular yok