İş yerinde bölüm değişikliği?

Merhaba. Calistigim yerde bölümüm kapandı ve beni başka bir bölüme aldılar aynı iş yerinde ama bu çalıştığım bölümde memnun değilim imza da attım tazminatli çıkış alabilmiyim acaba bilen varsa lütfen yardımcı olsun..
Teşekkürler şimdiden
0 0

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 1
  • Selam, eğer sözleşmende belirtilmediyse ve o bölüm işe girdiğin işten farklı bir iş ise evet tazminatını talep etme hakkın var.

    • İlk işe giriş sözleşmesi mi bahsettiğiniz şey

    • Aynen burada iş tanımın vardır. Eğer iş tanımın yoksa bile, şirket çalışanı istediği bölüm ve işte çalıştırabilir gibi bir ibare olup olmadığını bilmen gerekir. Böyle bir ibare olsa bile bazı maddelerin hukukta hükmü yoktur. Mesela ben senle sözleşme yapıp senin sigortanı yapmayacağımı ama herr ay eline sigorta parası vereceğimi felan yazsam bu hukuksal olarak geçersizdir. Aslında tazminat almak mahkeme yoluyla kolay ama pandemiden beri 3-4 sene sürüyor davalar. Normalde maks 2 sene sürerdi. Kurumsal firmalarda yöneticilik yaptım heralde 10.000 den fazla personelim oldu. Normalde hangi iş koluna tabii isen onun dışında ki bir bölümde rızan haricinde çalıştıramazlar seni. Tazminatını talep edip çıkısını isteme hakkın var.

    • Yardımıniz için çok teşekkürler Anlıyorum dediğinizi de bölüm değişikliği yaparken çalışacağım bölüm için (artık bu bölümde çalışmak istiyorum) gibi sözleşme imzaladım hatta altına okudum anlamadım gibi bliseyde yazdirdilar

    • Hepsini Göster

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?