Kendime İnancım Yok?

Merhaba dostlar, benim kendime hiiiiiç inancım yok. Bu senenin son zamanlarında her şey üst üstte geldi ve şu son zamanlarda mutsuzum. Üniversiteye 3 senedir hazırlandım fakat hiç kazanamadım bu sene kazanamdığımdan 4. defa hazırlanıcağım fakat bunlar olurken kazanamama sebebiminde farkındayım, tam olarak odaklanıp düzgün çalışmamak. Fakat sorun şu ki asla kendime inancım yok, yani ne kadar çalışırsam çalışayım bi şekilde olmicak tarzında saçma bi kuruntuya giriyor bünyem ve bu da çalışmamı çok zorlaştırıyor ne yapıcağımı bilmiyorum daha çalışmaya başlamadan, çalışmaya başlıcağım süreç için boşuna olucak kazanamicaksın diyorum ama bunları yaparken aynı zamanda kendime yok ya başarıcan gibi sözler söyleyip inandırmaya çalışıyorum. Aklıma bu yolun daha kolay olduğunu düşündüğüm için yetenek sınavına hazırlanıp öyle uniye gitmek geldi, az buçuk resim yeteneğim var ve mat vb derslere kıyasla ona daha çok güveniyorum fakat ordan bi bölüme gidersem aklım kafamdaki bölüm olan dijital oyun tasarımda çok kalıcak ve çok kararsızım off her şey keşke bu kadar zor olmasa.

0 0

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

3 0
  • Kanka dijital oyun tasarımı da resimle alakalı değil mi ki Türkiye'de öyle bi bölüm mü var, içeriği nasıl?

    • Merhabalar, öncelikle yetenek sınavıyla girmek istediğim bölüm Çizgi Film Ve Animasyon, bunu belirtmemin temel sebebi Dijital Oyun Tasarımıyla olan farkını daha iyi ayırt edebilmeni sağlamak. Öncelikle soruna gelicek olursam, Dijital Oyun Tasarım içeriğinde bir çok dal bulunduran bir alandır. Yazılım, Animasyon, Modelleme, Doku, Müzik... vb. şeklinde ilerler fakat Çizgi Film Ve Animasyon bölümüyse adından bellidir, zaten direkt alan adıdır. İkisinin temel de ayırıldığı en büyük nokta Dijital Oyun Tasarımına Sayısal bölümden girebilmendir fakat Çizgi Film Ve Animasyon ise yetenek sınavı ile girilir ( bildiğim kadarıyla). Diğer farklarıysa Çizgi Film Ve Animasyon bölümünde çizgi film teknikleri, animasyon temelleri vb. gibi dersler alırken Dijital Oyun Tasarımında Bilgisayarlarımızda, konsollarda, Mobil alanda oynadığımız dijital oyunların nasıl yapıldığını öğrenmeye dayalı dersler görürüz haliyle bu derslerin içinde yukarıda bahsettiğim, bir çok dal var dediğim alanda ki kategorilere ufak da olsa gösterildiğini tahmin ediyorum çünkü zaten ders içeriğine baktığımdada animasyon, modelleme vb var fakat tahminim detaylı bi şekilde göstermiyolardır muhtemelen bir fikir ürete bilecek seviyede görüyoruzdur ve geliştiriceksek kendimiz geliştiriyoruz diye tahmin ediyorum. Çizgi Film Ve Animasyon bölümündeyse detaylı olarak animasyon ve çizgi film yapımını görüyoruzdur diye tahmin ediyorum. böyle yaniiii ben tek bir alana dalmak istemediğimden açıkcası oyun yapımınıda öğrenmek istediğimden bu işi seviceğimi düşündüğümden bu alanı çok istiyorum

    • Haaa... Oyun tasarımında direkt resimle alakalı olan bi şey olsaydı "konsept resim" adı altında bayağı iyi olurdu. Finlandiya'da var bunun bölümü. Oyun çizimi öğreniyolar çizim yeteneği olan insanlar. Ben de direkt öyle bi şey var sandım.

  • Amin de kardesim insallah bunu okuyan birini bulursun

  • Senin hatan değil sistem böyle

    • maalesef ama yapan yapabiliyorsa bende yapabilmeliyim gibi düşünüyorum off kafam çook ama çok karışık