İş Kariyer

Kendimi Nasıl Geliştirebilirim? Erkekler Nasıl Gelişmeli?

kendimi geliştirmek için ne gibi etkinlikler yapmalıyım, hangi tür kitapları okumalıyım, hangi tür aktivelerde bulunmalıyım, bana yol gösterirseniz veya en azından bir fikir verirsenizi çok memnun olurum. ben çalışan bir bayanım buna rağmen birileri ile konuşurken hala utanan, ne söyleyeceğini bilemeyen , konuşurken yüzü kızaran kelime dağarcığı dar olan,her hangi bir konu hakkında fikri zor olan veya ne söyleceğini bilemeyen , kendini ifade edemeyen biriyim. 10 yıldır çalışıyorum ama hala insan içine yeni çıkmış gibi ürkek, selam vermekten çekinen biriyim utangaç biriyim, bunu aşmak istiyorum ama beceremiyorum bana yardımcı olursanız çok memnun olurum.
0 0

En İyi Erkek Görüşleri

 • Eğer film izlemiyorsanız film izlemenizi tavsiye ederim. İnternetten izlenmesi gereken en iyi 50 film, 100 film gibi aramalar yaparak ulaşabilirsiniz.  Kitap konusuna gelince bir kaç farklı alandan kitaplar okuyarak kendinizi deneyebilirsiniz. HAngi konularla ilgili kitapları sevdiğinizi. Genel kültürü geliştirmek için şu okunur şu okunmaz demek yanlış olabilir. Kişisel gelişim kitapları falan var ama onların yerine normal kitaplar okumanızın daha doğru olduğunu düşünüyorum. Paylaştığım linkte kitap ve film önerileri var göz atabilirsiniz isterseniz. link

  Ülke gündemini falan takip etmeye çalışır, gazete haberlerini takip ederseniz, bir ortam ya şu konuda şöyle olmuş internetten de araştırdım detayları şunlarmış dersiniz falan bir bakmışsınız ortamın sohbet konusunu belirleyen siz olmaya başlamışsınız

  Konuşurken çekinme, utanma, acaba dalga geçerler mi korkusu özgüven eksikliğinden kaynaklanır. Ne kadar bilgi o kadar özgüven diyebiliriz aslında.

  ..::Saygılarımla::..

  • Güzel bir acıklama.

  • teşekkürler

 • Bilgi güçtür, gücü kullanmak için de özgüven gerekir. İnsanları gözünde çok büyütüyorsun belli ki. Ayrıca ne söyleyeceğini bilmediğini söylemişsin ama bu soru hayli güzel sorulmuş, kendine haksızlık ediyorsun.

En İyi Kız Görüşleri

 • ürktüğün şeylerin hepsini yapmaya çalış . bende senin gibiydim :) ilk önce kitap okumaya başla emin ol özgüvenini artırıyor :) kitap oku insanlar sohbet ederken onları dinle arada bilmediğin şeyler geçicek ve konular onları aklında tut veya bir yere yaz sonra evde git el altında internet var bak.bu konularla ilgili kitaplar oku.sonra öyle olacak ki sende konuştukları konu hakkında bir bilgi ortaya atacaksın abartmadan tabi .konuşurken asla yüksek sesle konuşma kibarca.kapak koymak isteyenler olacaktır hazır bir cevabın yoksa imalı bir şekilde gül ve cevap verme ,dinleme.

  bak ben bir yerde tek başıma bile yemek yiyemezdim , üstüne git yapamadıklarının belki zor ama böyle sürmesinden iyidir.canın sıkıldığında kendi kendini mutlu etmeye çalış herzaman bunu yapamıyorsan ,hayat zorlaşacaktır senin için .
 • Kişisel gelişim kitaplarını nette arattığınız zaman zaten önünüze bir çok sayıda kitaplar çıkıyor sevdiğiniz yazarlar varsa bu şekilde okuyup kendiniz geliştirebilirsiniz bunun dışında yeni hobiler edinebilirsiniz bir de en önemlisi yeni bir dil öğrenmk insanın beyninide çelıştırdığı gibi kendisine olan güveninide artırıyor.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

3 4
 • 32 yasından sonra bürokrat mı olcan annem. ne gelişmesi basketçi mi olcan ? coluk cocukla ilgilen. çamaşır yıka. ütü filan gayet sosyal işler.. işten ayrıl. sana gore değilmiş bak çalışmak :)) şakkka beee. benim kadar tutuk olamazsın. en ufak bi stresli ortam olsa içime doğru sıçarım bknz cem yılmaz :))
 • sana tavsiyem kisa... kişisel gelişim setleri al... cd ler ve kitaplarla anlatıyor... vücut dili ve psikoloji ile alakalı...
 • neleriniz eksik mesela?yabancı dilinizmi yok,spordan sosyal aktivitelerdenmi uzaksınız bunların hepsini önce tamamlamanız lazımki eksikler tamamlansın bunlar zaten özgüven sağlayacağından rahatça konuşabilirsiniz insanlarla
 • Arkadaşım arama butonuna kitap yazarsan geçmişteki bilgilerden yararlanabilirsin okadar çok şey yazdım ki aynılarını yazmak zor geliyor sen ordan oku çok kitap tavsiyede bulundum,kişisel gelişim yazarlarından mümin sekman başta olmak üzere birsürü kişi yazdım okumanı tavsiye ederim.
 • Kendi işlerini kendin halletmeye çalış. En basitinden uzak yerlere yalnız git. Bilmediğin yerlere gitmeye korkuyorsundur. Sora sora yalnız başına git kaybolsan da bu biraz cesaretini arttırır. Yapabiliyosan belediyelerin filan faaliyetlerine katıl gezi etkinlik vs. Çalıştığın iş sana yaramamış imkanın varsa orda çalışma.
 • bol bol farklı ortamlarda bulun ve farklı karekterlerdeki insanlarla tanışşş.tecrübe sahibi olursun...bu iş kitap okumayla falan olmuyor...
 • sosyal fobi var sende, piskolojik bir durum. doktora gitmen iyi olur.