KOSGEB için iş planı nasıl hazırlanır?

KOSGEB için iş planı hazırlamak istiyorum ama tam olarak ne yapacağım konusunda pek bir bilgim yok. Bilenler yardımcı olabilir mi?
1 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • KOSGEB İş Planı Nasıl Hazırlanır?

  KOSGEB için iş planı nasıl hazırlanır?
  • Dükkanın ismi ve dükkan mahalle ve sokağını yazın
  • Hangi sektörde iş planı hazırlayacağınıza karar verin.
  • Proje hedeflerini belirleyin, aynı zamanda hangi alanda üretim yapacaksanız onu belirleyin.
  • Satış ve pazarlama yöntemlerini belirleyin.
  • Aylık ve yıllık ciroyu belirleyin.

  1- İşletme ve İşletme Faaliyeti Konusunu Belirleyin

  KOSGEB alanında formu doldururken iş kurma süreci, faaliyet konusunu, Girişimci ve İşletme Ortaklarının Kişisel Bilgileri doldurmak gerekiyor.

  2- Girişimci İş Planlarını Doldurun

  Girişimciye, ortaklara ve işletmeye ilişkin bilgiler formda yer alıyor. Girişimci ve İşletme Ortaklarına ilişkin bilgi tablosu, iş fikri ve seçme nedeni, işletmenin Hukuki Statüsü ve Seçme Nedeni, işletmenin misyonu, işletmenin vizyonu, işletmenin kısa vadeli hedefleri, işletmenin orta ve uzun vadeli hedeflerini yapacağınız işe göre eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekiyor.

  3- Pazar ve Pazarlama Bilgilerini Doldurun

  Pazarın büyüklüğü, hedeflenen pazar payı, rakip analizi, pazarlama satış hedefleri, sektörle ilgili gelişmeleri, beklenmedik durumlarda değerlendirmeler gibi müşteriye yol göstererek planları eksiksiz doldurmanız gerekiyor.

  4- Ürün Planı ve Bilgilerini Doldurun

  Nace kodu (uluslararası ticari iş kodu), üretim hizmet sunum sürecinin aşamaları, iş akış şeması, Üretim/Hizmet Sunum Teknikleri, gibi ürün planı yapacağın bölümü yapacağınız işe uygun olarak doldurun.

  KOSGEB İş Planı Nasıl Hazırlanır? Sorusuna cevabım bunlar. KOSGEB iş planı hazırlama önerilerim umarım işine yarar.

  İşkur Meslek Edindirme Kursları hakkında bilgiye de bu yazıdan ulaşabilirsiniz.
  En güvenilir Bitcoin siteleri içeriğine de buradan ulaşabilirsiniz.

En İyi Erkek Görüşleri

 • Bulunduğun il neresiyse, google a; örneğin, kosgeb İstanbul yaz.. çikan sonuçlardan seç birini iletişim numarasını bulup ara ve bilgi al. Yönlendirirler seni.. ya da direkt bir bankaya git mesela garanti bankası kosgeb kredisinden yararlanmak istediğini söyle onlar da yardımcı olurlar.

 • Sizler başvuru için gittiğiniz zaman sizlere gereken evrakların listesi veriliyor. O listede ki evrakları teslim ettikten sonra kursa tabi tutuluyorsunuz. Bura da önemli olan hangi işi yapacağınıza tam karar vermek. Ekonomik sıkıntılar varken bir iş kurmak büyük risk benim gözümde.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

8 17
 • KOSGEB iş planı yaz Google amcaya sana örnek planlar verecektir 🙃

 • Anlatırım ama soruya koyduğun resmin nedenini tatmin edici bir şekilde açıkla 🤣

 • Biri telefon edip 10 bin ateşle onaylayalım derse kabul etme akrabam oltaya düşmüş 1 yık sonra red cevabı gelmiş savcılağa koştu ama birşey çıkmayacak gibi.

 • Ben başka birşeyi merak ettim bu soruyu insan. Neden gizli sorar

 • Ben kosgeb'den destek aldım, hemde tere yağından manda çeker gibi. Ve herkesede tavsiye ederim.

  • Nasıl alabildin

 • Girişimcilik sertifikasının; KOSGEB’ten hibe ve faizsiz kredi almak isteyen girişimcilerin almasının zorunlu olduğunu biliyorum.

  KOSGEB'in, şöyle bir avantajı var; hibe ve kredi için başvuracak olan yeni iş fikri bulunan girişimcilere 50.000 TL hibe, 100.000 TL faizsiz kredi veriyor.

  Girişimcilik sertifikası nasıl alınır?

  Girişimcilik sertifikası alabilmek için; KOSGEB’in açmış olduğu girişimcilik kursuna katılmış olmak ve bu kursu başarı ile tamamlamak gerekli.

  Girişimcilik sertifikası alabilmek için gerekli şartlar neler?

  1. Öncelikle 18 yaşını doldurmuş olman gerekiyor. Eğer 18 yaşından küçüksen;
  velin, adına başvuru yapılabiliyor. 18 yaşından küçükler için tayin edilecek olan bir veli ile bu eğitim alınabiliyor.

  2. Girişimcilik kursu, işkur bünyesinde verilecek ise İşkur kaydının olması gerekiyor. İşkur girişimcilik sertifikası için İşkur kaydı yaptırmış olman şart. İşkur kaydın, kişisel olarak açılmış olmalı. Kişisel kayıt işlemi sonrasında şirketini kurabilir veya bir şirkete en az %30 oranında ortak olma şansın var.

  3. Okur-yazar olman şarttır. Ancak herhangi bir eğitim durumuna sahip olman şartı yok.

  4. Kanunen; yüz kızartıcı suç işleyenler de girişimcilik sertifikası alamıyor.

  5. Türkiye içerisinde yaşamıyorsan da bu belgeyi alamıyorsun.

  6. KOSGEB girişimcilik başvuru formunu da eksiksiz bir şekilde doldurman gerekiyor.

  ” Yeni Girişimci Destek Programı ” olarak bilinen eğitim 2 sınıfa ayrılıyor. Girişimcilik sertifikası alabilmen için bu programlardan birini seçmen lazım.

  -Geleneksel Girişimci Destek Programı
  -İleri Girişimci Desek Programı KOSGEB girişimcilik belgesini 2 şekilde alabiliyorsun.

  -e-devlet üzerinden başvuru yaparak sınıf ortamında
  -e-devlet üzerinden başvuruda bulunarak İnternet ortamı üzerinden

  Girişimcilik sertifikası kaç günlük program sonrasında alınıyor?

  Girişimcilik sertifikasına; 25 ya da en fazla 30 kişilik dersliklerde uzman bir görevlinin eğitimleri girişimcilik sertifikasına 4 günde sahip olabiliyorsun. Şayet online eğitim yerine klasik eğitimi tercih ediyorsan eğitim tarihi için açıklanan kurs başlama tarihlerinden önce başvurunu en az 5 gün önceden yapıyor olmanız gerekiyor.

  Kolay gelsin. :)

 • Kurslarına katılıp sertifika Alman gerek sonrasında 150bin tl'yr kadar ihtiyaç çizelgesi çıkarıtoyrsun yine cebinden marketi açıyorsun ama sonrasında kosgep yaptığın harcamayı sana veriyor olay bu. Yani al 150bin demiyor 150.000.000tl de öyle yazılmaz

  • iyide benim cebimde para olduktan sonra kendim açarim kosgebe ne ihtiyacım varki sence saçma değil mi?

  • Bence saçma değil, çünkü bu seferde iyi niyet devletin parası çok kolay har vurulup harman savurulur. Ancak market açacaksan ilgili firmalar ile görüşürsün. Kosgep'den para alan buna göre de fiyatları biraz pahalı tutan kişiler var. Yani sen cebinden para harcamadan yine kullanabilirsin bu durumu yeter ki kabul edilsin. Yani daha kabul edilmeden paçayı sıvama.

 • Kursa kayıt ol iki haftalık kurstan sonra sana serftika verecekler eğer belgeyi alabilirsen destek çıkar kurum sana onay vermezse birşey bekleme

 • Bana 73.000 (yetmişüç...) Patent'e Vermediler... Biraz Zor Verirler!

 • Evet var bende işyeri açacaktım nakit olmadığı için açamadım. Diyelimsen 50 bin tllik bütçe ile büfe açıyosun onda yaptığın herşeyi fatura ediyon. Sonra koskebden gidip 50 bin tl alıyon bunun 25bini senin 25bini onların oluyor. Parayı aldıktan bir sene sonra 25 bini ödemeye başlıyon

 • İşkur girişimcilik kursu veriyor ordan alabilirsin

 • Böyle bir şey yok. Sen malı alırsın faturayı KOSGEB e gönderirsin onlar öder. Fakat burada önce ne iş yapacağı a bakarlar. KOSGEB in amacı girişimcileri desteklemektir. Market kafe gibi işlere para vermeyebilir. Ha birde sakın bir iş yerini devir alma gene vermez.

  • bende senin bildiğin gibi biliyordum ama öyle değilmiş. cebinden harcıyormuşsun. harcadığın parayı kosgeb geri veriyormuş sana biraz araştırmalarımda oldu öyle dediler.

  • I yanlış var. İyi araştır. bir yakınım 5 parasız iş kurdu böyle.

  • tamam kardeşim teşekkür ederim bilgi verdiğin için.

 • Önce girişimcilik kursu alman gerekli ama ünide veya başka bir gerde girişimcilik dersi aldîysan kosgeble direk irtibata geç

 • Görselle soru çok çelişkili.
  Benim kafamda deli sorular

 • Açılımı nedir

 • Kobi eğitimine katil önce

 • Ben aldım kobilayn var para yatırıyon danışmanlık 8 gün ders alıyon

 • Basvuru yapiyorsun program acildiginda kurslari var egitime katiliyorsun sectigin meslek grubu ile ilgili projen uygun goruldugunde kredin onaylaniyor..

 • Öncelikle koskebin internet sitesinden portala kayıt ol ve bunların belli tarihlerde belli kontejanlı kursları oluyor bunlardan birine katılıyorsun diğelim ki katıldın sonra sana bir iş planı projeni sun diyor var sayalım o projen onaylandı o çok zorda ama imkansızda değil sana diyorki git kendi imkanlarınla dükkanı tut malzemeyi al işe başla sonra bunların faturasını getir biz öderiz belli bir kısmını oda ödenek gelirse haa burda senin bankalarla bir sorunun varsa hiç heves etme bu işe git başka iş bul kendine yani öyle toz pembe değil

 • Ev hanımlarına verilen sıfır faizli 15 bin TL hibe kredisini geri ödemeleri için kadınlara son derece esnek haklar tanınmış durumda.
  Sıfır Faizli: Öncelikle devlet zaten bu krediyi faizsiz yapmakla beraber büyük bir külfetten hanımları kurtarmış oldu, çünkü genellikle ihtiyaç kredisi adı altında bankaların vermiş olduğu kredilerde kefil, teminat, %1’den başlayan şartlar vardır. Bankalar genel olarak geri ödeme süresini ertelemez, borcunuzu ödemediğiniz zaman sözleşmede yer alan ağır faizlendirme şartlarını uygular. Bu yüzdendir ki devletin şahıslara verdiği kredi bir bankaya göre çok daha insaflıdır.
  İki Sene Geri Ödemesiz: Devlet ev hanımlarından faiz almıyor ve bunun yanı sıra krediyi verdiği tarihten itibaren işleyecek 2 senelik bir süre başlatıyor. Bu süre zarfında kesinlikle ev hanımlarından taksit ödemesini istemiyor. Bu noktada devletin amaçladığı şey ev hanımlarının kredisi ile ne yapacağı konusunda karar kılması, kıldığı karar için gerekli girişimleri başlatması, iş yeri açacaksa mekanı hazırlaması ve faaliyete koyması; bunları 1 sene içinde yaptığını varsayarsak; kalan bir senede ise işletmesini gelir getiren bir hale çevirmesi.

  Kaynak: fuatcakmak. com. tr

 • Daha Fazla (5)