Liseden sonraki planım ama emin değilim yardım edebilir misiniz?

Merhaba, liseden mezun oldum ilk üniversite sınavını geçemedim bu yıl tekrar hazırlanıyordum, fakat bir fikir geldi kafama ama danışabileceğim çok fazla kişi olmadığı için çok kararsız kaldım. :( Şimdi üniversite sınavına hazırlanmaktan vazgeçip, sağlık (Hastane) sekreterliği için eğitime gidip oradan lisans alıp hastanelere başvursam ( Bu arada yeni yeni ilgimi çeken tek konu grafik ve tasarım) çalışmaya başladıktan sonra düzenli bir şekilde adobe, yabancı dil gibi lazım olacak alanlarda geliştirsem kendimi, 4.5- 5 yıl sonra da bu alanla ilgili şirketlere baş vurmakla ilgili bir planım var. Kabaca anlatırsam bu şekilde oluyor, tabi çalışırken boş durmayacağım kendimi sürekli geliştirmeye çalışacağım. Ama anneme anlattığımda üzüldü, o yüzden bir türlü karar veremiyorum. Yani planım bana mantıklı geliyor, çünkü bu sistemde üniversite okusam bile güzel bir geleceğimin olması garanti değil, öyle düşünce bu da öyle ama.. İşte böyle abilerim, ablalarım ve yaşıtlarım umarım aradığım cevaplar sizden gelir. İlk yazım ve bu kadar uzattığım için kusura bakmayın.
0 2

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Selamlar kardeşim, öncelikle sitemize hoşgeldin ✋

  Seninde bahsettiğin gibi eğitim sistemimiz rezillik..

  şu an tıp okusan anca iş bulursun. Hukuk okuyan bile asgari ücretle işe başlıyor hatta stajını bedavadan yapanlar bile var..

  Herhangi bir işte çalışırken grafik, kodlama, yazılım, tasarım vb alanlar için kurs eğitimi alsan 1-2 senede yazılım firmalarında staja başlayabilirsin ( üniversite mezuniyeti isteyebilirler ) çalışırken kurs eğitimi alman biraz yoracaktır ama bunlarında yanı sıra açık öğretim fakültesinde güzel bir bölüm seçip açıktan okuyup 4 senede diplomanı alabilirsin.

  Önünde ki 5 sene içerisinde 3 farklı kulvarda başarılı olursan, geleceğini parlak görüyorum.

  Hakkında hayırlısı olsun başarılar dilerim.

  • Vakit ayırıp anlattığınız için teşekkürler, anladığım kadarıyla biraz daha araştırmam lazım bu konuları, siz böyle anlattığınızda fevri davrandım gibi hissettim, tekrardan teşekkür ederim :)

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

3 3
 • Univ okumayı erteleme açıktan da olsa oku

 • Can merhaba öncelikle bir soru soracağım kariyerinde hastane faktörü önemli mi?

  • Açıkçası önemli değil, sağlık sebeplerimden dolayı hastaneye fazla gittiğim için atmosferini bildiğim bir ortam diye düşünmüştüm.

  • O halde dijital platformlara yönelmeni tavsiye ederim. Ve olmak istediğin şeyi karar vermeden önce git ve o mesleği yapanlarla konuş, onlara mutlular mı, sosyaller mi ve kendilerine zaman o meslekten mutlular mı diye sor. Öyle karar ver

  • Dijital platformlara biraz ilgim var, açıkçası nelere ilgim olduğunu tam bilmesem de sizin dediğiniz gibi karar verip hareket etmek daha mantıklı geldi. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.

 • Soyle

 • ederim

 • Hakkında hayırlısı olsun

  • İnşallah, teşekkürler :)

 • Bizim ülkemiz de diplomaya çok bakılıyor, üniversite okumanı öneririm