Matematik öğrenmek?

Arkadaşlar hiç matematik temelim yok. Antrenmanlarla matematik1 basladm ve 27. Gündeyim. 20 günde buraya kadar geldim ama çok zorlanıyorum. Özellikle üslü sayılar zorladı. Hukuk fakültesini hedefliyorum, bu sene kazanamazsam seneye de deneyeceğim. Matematik konusunda tavsiyeleriniz neler? Sizce önümüzde ki 6 ay matematik de nereye kadar ilerleyebilirim. Özel ders ve dershane imkanım yok. Başarabilir miyim?
0 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Özel ders imkanınız yoksa youtube da bulunan kanalları bir inceleyin. Güzel anlatan kanallar var. Kendinizi kısıtlamayın, şu kadar yapmalıyım olmamalı amaç, öğrenmeliyim olmalı. Aksi durumda çalışırken kasmanıza neden olur. Soru çözümünü ihmal etmeyin. Konu olarak ilerleseniz de soru çözmediğiniz takdirde unutacağınız için hiçbir verim elde edemezsiniz. Özellikle konularda ilerledikçe haftada minimum iki defa karma soru çözümü yaparak geçmiş konuları tekrar etmelisiniz.
  Azimli, sistemli ve verimli çalıştığınız sürece hedefiniz imkansız değil.

  Kolay gelsin.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 2
 • Dostum bilim dediğin şeyi öğrenmenin bir kırılma noktası var. Eğer Mathematikte düzgün çalışırsan bir noktadan sonra faktörüyel gibi katlanarak artacak. Düzgün çalışan biri için bence Mathematics 3.5 ay. Özel ders konusuna gelirsek. Öğretmen değilim ama ayt mata girsem fullerim. Ben bazen boşluk bulduğumda beleşe matematik anlatıyorum. Benim gibi olan kişiler vardır diye tahmin ediyorum belki bulursun. Bak dershane saçma sapan biryer ama özel hoca bambaşka. Heleki temelsiz birisi için özel hoca seni çok kısa sürede bir noktaya taşıyabilir taşıdığım için söylüyorum.

 • Hukuk için ilk 1000 şartı geldiğinden haberin vardır umarım?

  • Ne?

  • İlk yüzbin icidne olmalısın yani

  • Yüz bin 100000 böyle yazılır. Ayrıca 100 bin şartı geldi diye bir şey yok kim uyduruyor böyle şeyleri. Bu sene 72 binde kapattı. Özel üniversiteler ise 120 binden alıyo. Yani benim en az 30 bin yapmam lazım

  • Hepsini Göster

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?