Mekatronik Mühendisliği Nasıl? Okuyanlar Ne Diyor?

Mekatronik mühendisliği hakkında ne biliyorsunuz? Özellikle ne bildiğinizi merak ediyorum yani ne üdşündüğünüz değil. çünkü gerçekten bilen kişiler varsa dinlemek istiyorum bazen bilmeden yazanlar da oluyor çünkü..
Güncellemeler:
+1 yıl
Yani bu bölümü okuyan okumuş olanınız var mı önerirmisiniz. iş imkanları var mı yeni bir bölüm çünkü türkiye de bilime karşı yeni yeni ısınıyor geleceği olan bir bölüm mü okuyunca pişman olurmuyuz?
0 0

En İyi Kız Görüşleri

 • Mezun olmadan iş buluyorlar

  En yüksek puanla Türkiye´nin en iyi üniversitelerine giren öğrenciler bile mezuniyet sonrası iş bulma kaygısı yaşıyor. Ancak sanayiye ara eleman yetiştiren meslek yüksekokulları daha mezun vermeden sektörden gelen talep üzerine öğrencilerinin listesini şirketlere, fabrikalara yolluyor. Gençler daha mezun olmadan işlerini garantiliyor. Bu bölümlerden bazıları at antrenörlüğü, atçılık işletmeciliği ve nalbantlık. Türkiye´de bu alanların eğitimi sadece Kocaeli ve İstanbul üniversitelerinde veriliyor.

  Atın doğumundan yarış hayatı boyunca göstereceği performansı en üst seviyeye çekmek için akademik eğitimli personelin yetiştirildiği at antrenörlüğünde, öğrenciler mezun olduktan sonra yarışlarda çalışıyor ve her yarıştan prim alıyor. Atçılık işletmeciliğinde ise at yetiştirme çiftliklerinin, haraların, aşım istasyonlarının, idman pistlerinin ve hipodromun işletmesini üstlenecek kişiler yetiştiriliyor. Nalbantlıkta da atın ayak sağlığı, nal özellikleri, nal çakımı konularında eğitim veriliyor. benim bildiğim daha çok

 • Zor bir bölüm ama gerçekten işi öğrendikten sonra doktorlar nasıl iş buluyorsa bu bölümde aynen öyle iş buluyor sadece okuduğunuz bölüme değil piyasaya odaklanmanız gerekmekte hangi programlar hangi işler yani kısacası neler bilmeniz gerektiği ya bir yerde 1-2 sene kendinizi az ücretle geliştirirsiniz ya da eğitim alıp hızlı bir şekilde piyasaya atılırsınız. ya da iyi bir firmadan eğitim alabilirsiniz Siemensin kendiisi var ama oldukça pahalı önerim E-Pronet Plc Eğitimi olacaktır birebir ders veriliyor. Google a yazın E-Pronet Plc Eğitimi diye ordan bilgi alabilirsiniz.

En İyi Erkek Görüşleri

 • Bende mekatronik okuyorum

  Yeni bir bilim dalı olan mekatronik geleceğin en parlak mesleklerinden. Öyle ki bu bölümde okuyan öğrenciler daha mezun olmadan sektörden iş teklifi alıyor. Mekatronik ev teknolojlerinden ileri tıbbi cihazlara, bilgisayar kontrollü tezgâhlardan robotlara kadar oldukça geniş bir alanı kapsıyor. Sakarya Üniversitesi Sakarya Meslek Yüksekokulu Mekatronik Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Durmuş Karayel, mezunların imalat ve ürün tasarımında yardımcı eleman olarak çalıştığını söylüyor: ´Üç yıldır mezun veriyoruz. Piyasadan öğrencilerimize talep geliyor, mezun listesini istiyorlar. Tecrübeli öğrencilerimiz aylık 2 bin YTL ücretle çalışıyor. Dünyada ve Türkiye´de gelişime çok açık bir bölüm.´

 • geleceği olan bir bölüm kardeşim.

  Temel makine bilgisi ve ağırlıklı olarak elektronik ve kontrol sistemlerinin öğretildiği bir bölüm.

  Hiç pişman olmazsın çünkü artık pisayasada en çok aranan bölümlerden

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

2 3
 • Arkadaşım da mekatronik okudu şimdi Bi firmanın üretim şefliğini yapıyor, yeni mezun. Geleceği parlak ve iyi maaş alıyor.

  • hangi üni peki ? bu mekatronik bölümünde üniversite farkediyormu ? çünkü sevgilim çokta yüksek olmayan bir puanla tokatı kazandı iyimidir

  • Bahçeşehir uni. Ayrıca Almanca ve ingilizce çok çok önemli, yanlış anlamayın ama sırf okumak için okumak gereksiz. Üni ninn verdiği eğitim çok önemli

 • Tek bildiğim bir tanıdığımızın makatronik mühendis sanmasıydı :D D: :D

 • Bildiğim kadarıyla makine ve elektriğin birleşimi olan bir meslek

 • agir bölüm cok zor oldugunu biliyorum.. ve okunacaksa iyi bir yerde okunmali.

 • Ben bu bölümü secerken açıkcası etrafımda da pek bir kişinin bilgisi yoktu.Ama gerçekten mühendisliğin hakkını vercek biri için 10 numara bir bölüm.Çünkü elektronik-makine-bilgisayarr karması olduğu için her yöne bir açılım söz konusu..