Mimar olmanın artı ve eksileri?

0 0

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 2
 • Projeni iyi çizmen lazım kot farkına dikkat etmen lazım binanın otoparkına kadar binanın kaderi senin elinde babam müteahit benim mimarın hatası yüzünden otoparka araba giremiyor yol yukarda otopark aşağıda kalıyor şu an sırf hatası yüzünden yolu kazıyoruz 2 haftadır belediyeyle sorun yaşıyoruz kafayı kullanması lazım mimarın

 • Artıları, hayalindeki yapıları gerçeğe dönüştürebilirsin. Bunun için güzel bir meslek. Eğer fikir üretme şansın olursa (!) ve bunu gerçeğe dönüştürecek kişi/firmalar bulursan çok iyi paralar kazanır, kazandırırsın.


  Eksileri, bizim şirkette arada eğitim görüyorlardı. Neredeyse (!) Her gelen öğrenci “ benim babam x şurda tanıdığı var. Diplomayı alınca şu projenin başına geçicem diye hayal kuruyordu. ( projenin başındaki kişi yük. mim. 23 proje bitirmiş ve +50 yaşında olması dışında problem yok 😂). Sonuç o çocuk hala iş arıyor. Hayat emin ol kolay olmayacak. Sadece merdivenleri çıkmak isteyip istemediğine karar vermelisin. Bence sahayı çözersen ( zor kısmı), masa başında çok daha rahat olursun.


  Diğer yönden bir sürü mimar var etrafta. Çizersin, satarsın kazanırsın.


  *şantiyede sevdiğim bir söz.
  “Bir mimarın rüyası, inşaat mühendisinin kabusudur.“

  • Ya iş bulmak baya zor bakıyorum ki (

  • Tasarımcılık hakkında bilginiz var mı?😅

  • İş bulmak zor değil. Sadece kendini ifade edebilmek ve geliştirmek zor. Okul bitince kimse kusura bakmasında 50k maaşla bir projenin/bir işin başına geçemezsin. İşleri bu noktaya getiren bizleriz. Eğer “ne iş olsa yaparım demesek” herkes işinin gerektirdiğini istese bu durumda olmazdı kimse. Ama üniversiteden bomboş mezun olup, işi hakkında hiç bir şey bilmeyen insanlar kaliteyi, maaşları, profesyonelliği ayaklar altına aldı ve almaya devam ediyor. Birde üstüne yönetici olurlarsa vay piyasanın/sektörün haline. Kötü yetişmiş/yetiştiren bir kurum haline dönüyor ve kanserli hücre gibi yayılıyor sürekli.

  • Hepsini Göster

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?