Nasıl ders calışcagımı bilmiyorum?

2024 Yks ye hazırlık yapıyorum ama temelim hep boş olduğu için şimdi yks ye nasıl hazırlanıcağımı bilmiyorum..
0 0

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

2 0
  • Epey zamanın var sana tavsiyem yok 2 ayda son aylarda olur diyenlere asla ama asla bakma çünkü olmuyor ben iki kere girdim. Sakın mezuna kalma kaldıkça kişi artıyor sistem daha da tuhaflaşıyor çünkü. Her gün düzenli çalışmalısın eski konuları ilk dönemler de bitir ve 12 sınıfta ne anlatılıyorsa çok çok iyi dinle çünkü günlük 5 sayfa çalışmak varken bekledikçe 100 sayfalara çıkıyor çalışmana gereken şey artıyor ve zihnin bunu pek kabul etmiyor. İlk başta günlük 5 sayfa çalışmak sana az gelevek hatta bu ne ya çalıştım mı şimdi bile diyeceksin ama başarılı olmak istiyorsanız tek yapmana gereken konuları belirlemen ve o konular kendince günlere dağıtmalısın. Her gün 1 saat çalışmak ve ardından önümüzdeki 2 hafta sonra 2 saat sonra 3 4 diye kendine günleri saatleri konuları belirlemelisin. Sakın çok gün var deme çünkü öyle bir dönem ki bu bugün uyuyacak ve yarın o sınavda gireceksin zaman o kadar çabuk akıyor.

    • Çok teşekkür ederim gerçekten saol. Okulum meslek olduğu için ne sınıfta ders çalışa bileceğim nede ders anlatılcak zaten stajda var onun için ben direk çalışmak zorundayım

    • Gidip gidebileceğin en iyi okul ben yaşadığım yerdeki en iyi Anadolu lisesine gittim de ne oldu düz lise olduğu için kpss bile yapamadım. Bölümün iyise çok şanslısın demektir. Sen çok daha rahat iş hayatında başlayacaksın hatta senin yerinde olsam iyi bie bölüm ile lise sonrası işe atılıp çoktan üniversite okurum çünkü üniversite diploması artık garantisiz bir şey. 4 yıl bir tane lisans almakla uğraşmak yerine ücretli ya da ücretsiz lisans programlarını kullanıp 4 senede kendini daha fazla geliştirebilirsin.

    • Bölümüm gastronomi ünisinin lise bölümü zaten gastronomi düşünüyorum. Önüde acık ama biraz daha iyi bir gastronomiye gitmeyi düşünüyorum. Siz ne okuyorsunuz..

  • Kpss tayfa bende. Temelim yok. Bilen varsa yazsın lütfen.

    • Ne yapıcaz gerçekten hiç bir şey bilmiyorum