Ne iş yapabilirim askerden sonra?

Hangi işlerde çalışabilirim bir vasfım yok veya bir meslek mi öğrenmeliyim öneriniz ne olur
0 0

Çok Süper Cevap

  • vasfın yoksa , bu işi yapmak isterdim diyebileceğin bir yere çırak gibi girerek.. atıyorum. dönerci mi olabilirim diyorsun.. garson olarak veya kurye olarak gir.. yavaş yavaş mutfağa geçersin görür izler öğrenirsin.. veya her hangi başka bir iş dalı olabilir.. ehliyetin olsun mutlaka.. motor da al araç da al. hatta ticari araç da al.. src belgesi al psikoteknik al.. araba kullanmaya falan hakim ol.. türlü yerlerde dağıtım elemanı veya plasiyer olabilirsin ( plasiyer , atıyorum ülker kamyonetiyle bakkal bakkal gezip mal veren personel ) gibi.. fırıncı ustası mı olacaksın.. fırın fırın gez.. işi öğrenmek istiyorum her türlü işi yaparım.. baştan ayak işlerine kullanırlar.. pasa taşıtırlar.. sonra ufak ufak göre göre öğrenmeye başlarsın falan.. herkes böyle öğreniyor.. sanayi ustaları da çırak olarak giriyor sonuçta.. ben bu işi öğreneceğim dedikten sonra 1 ila 3 sene içinde o meslekte en azından kalfa olursun.. yani yarı usta diyelim.. ekmeğini kazanmaya başlarsın bir şekilde.. ne tür işler için uygun olabileceğini düşün ve buna göre arayışa gir.. konuşman tavrın düzgün olursan dürüst ve çalışkan da olursa grşken bir insan olursan iş yerleri de buna göre değerlendirir seni..

En İyi Erkek Görüşü

  • Kardeşim ekonomi kötü iş yok diyenlere bakma, evet ekonomi kötü ama çalışana iş çok işlek bi lokantaya girebilirsin "işlek" önce bulaşık yıkayıp sonra yemek yapmaya başlayabileceğeni falan söylersin patronuna adam kabul eder belki, olmazsa fabrika vb. Birsürü iş var önemli olan çalışabilmek.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 2
  • Paran varsa iş kur diyecektim ama paran olsaydı bedelli yapardın aklima geldi. Bir iş öğrenmeye bak. Sertifikalı meslek kurslarina git.

    • Önerdiğin bir meslek var mı

    • Tabii var.😊 Senin ilgini cezbeden, bu işi yaparsam mutlu olurum, bu işu yaparsam iyi gelirim olur, bu işi yaparsam kendimi daha da geliştirip en geç 30 yaşımda kendi işimi kurarım, bu iş benim yeteneklerime ve becerilerime de uygun; dediğin bir iş var ise o işi tavsiye ederim. Sağlıcakla...

  • Meslek edinmeni öneririm kardeşim.

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?