Özel üniversitede makine okumak mantıklı mı?

Arkadaşlar merhaba
Ben üniversiteye hazırlanıyorum ve yks’ye 5 ay kaldı ve benim temelim yok yani mühendislik kazanmam biraz imkansız gibi. Bende özel üniversite de mühendislik yazmak istiyorum ama 300binde kapatıyor son sıralamayı. Ben 300 bine girmeden Özel üniversite de mühendislik yazabiliyor muyum? Yoksa illa ilk 300 bine mi girmem gerekiyor? Bazı üniversitelerin doladı olarak yazıyor istediğim bölümleri onları da yazabiliyor muyum?
Şimdiden teşekkür ederim
0 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • bir kere girersen mezun olana kadar işin içinden çıkamazsın, bir de özel üniversite diyorsun. Ailen kafanın etini yer okulu uzatınca. Aşk hayatın olmaz yüksek ihtimal, arkadaş çevren neyse öyle yaşarsın, her mühendis benzer yaşar. Bir mühendis toplumunun içine girdin mi huyun karakterin o olur. Mühendis olmayan diğer insanlardan farklı bir insan olursun, bundan da itibar görmezsin. Her mesleğin yaşayışı kendine özgü olduğunu düşünüyorum. Hadi diyelim mezun oldun, özel sektördeki çoğu yer senden çok şey bekler, şu çizim programını biliyon mu, tecrüben var mı, ingilizce seviyen nasıl. Tüm şartları yerine getirdiğinde gençliğinden bir şey anlamazsın ve bir ot olursun ayrıca yaşın 30 yakın olur. Bu yazdıklarım kendi tecrübelerimden. Sana tavsiyem atanacak iş bulacak , yatarak bölümü biterebileceğin, aşktan yana da mahrum kalmayacağın bir bölüm okumak. Ben yetenekliyim ben bu işten sıyrılırım deme, gerçekten büyük bir yükün altına girersin. Ben de ailemin gururu için oğlum mühendis olsun, doktor olsun eczacı olsun mantığında oldukları için bu yola girdim 19 yaşındayken. Keşke aklı başında birileri bana tane tane açıklasaydı daha pratik olacak bir tercih yapsadım. Kal sağlıcakla..

  • Doğru

  • Bu dostane fikirleriniz için çok teşekkür ederim. Ben şahsen eşit ağırlık bölümünden uluslararası ilişkiler istiyorum. Ancak babam sana sanayide dükkan açarız diyerek mühendis olmamı istiyor…

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 2
 • Mühendislik okadar bastmi😏

  • Sonda ki o emoji bu hayatta ne kadar başarısız bir adam olduğumu bir kere daha bana anlattı saolun.

 • 300 üstü mühendislik almıyor baraj var

  • Dedim belki özellerde yoktur o

 • Birincisi,300000 sınırı varsa ve senin sıralaman daha kotuyse kontenjan dolmasa bile giremezsin.

  Ikincisi, muhendislik dersleri senin sandiğindan daha zordur. Bir şekilde yaparim diye düsünme, mutsuz mutsuz biyirmeye calısır;ikinci sene nereye geçebilirim hesaplarina girersin. O yuzden ne de iyiysen ona yönelmeye çalışmalisin.