Psikoloji Okuyanlar Memnun? Okuyanların Yorumları

Psikoloji okumak istiyorum. Fakat biraz yardıma ihtiyacım var. Hangi üniversite en iyisi ? Puanı ne kadar ? Psikoloji okumak isteyenler nelere dikkat etmelidir ? Üniversiteyi bitirdikten sonra iş imkanı ne kadar zor ? Eğer iş bulmak zorsa hangi adımları izlemek gerek ? Sporcu psikolojisi okumak istiyorsak 4 yıl haricinde kaç yıl daha okumak gerekiyor ? Bu soruları cevaplayan biri olursa sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.
0 0

En İyi Erkek Görüşleri

 • Kardeşim ben psikoloji son sınıf öğrencisiyim. Ben olsam ODTÜ de okurdum. Gidebilirsen ne ala. Üniversiteyi bitirdikten sonra iş imkanın senin kişisel becerilerine kalmış bir şey. Derslerin çok ağır. Hocaların genelde çok bilgili oluyorlar hangi üniversiteye gidersen git. Ben şuanda Türkiyenin hatrı sayılır psikologları, Sosyologları, NLP uzmanları ile takılıyorum. İnsanlarla iletişimin çok önemli. Hayata Ahmet Şerif abi gibi İZGÖREN akademinin sahibi gibi bakabilmelisin. Bol bol hayatsal tecrübe edindirecek kitaplar oku. Kitapların sakın ola Kişisel gelişim fasa fisoları üzerine olmasın. Heleki ABD kişisel gelişimlerinden uzak dur. Kişisel gelişim diyorum çünkü bu alanda önce kendini geliştirmelisin.

  Apartman kapıcın, bakkal vs. neyse bir devlet başkanı senin gözünde o olmalı. Yani temelden gir dışardaki insan senin için bir iş demektir. Şu sitede bir çok arkadaşa çaktırmadan psikolojik destekte bulunmaya çalışıyorum. İnsanlar seni sevmeli

  İnsanlar hastan değil dostun olmalı sana derdini anlatmak isteyen dostun olmalı. Spor vs. bunlar yan dallar bana göre önemsiz dallar. Bir psikolog her alanda bir şeyler bilmeli. Adli psikologluk benim tercih ettiğim alan. Orada insanlara daha iyi hizmet verebileceğime inanıyorum. Çalıştığım insanlar arasında şuanda Türkiyede tanınmış isimler var ve bu isimlerin çoğu psikoloji okumuş kişiler değil. Hayatta kendilerini geliştirmiş kişiler. Adam işletme okumuş adam Askeriyeden mezun ama milletvekilleri, NATO vs. gelip kendisine danışıyor. Sıkıntısını anlatıyor.

  Seçtiğin bölüm iyi yolun açık olsun sıkı çalışmalısın çalışırken insan olmayı öğrenmelisin. Çünkü psikoloji okumak insan olmak demektir. E bizler insan değilimiyiz mi diyeceksin. Şuanda insancık olarak nitelendiriyorum ben bizleri.

  • Teşekkür ederim yardımının dokunacağını inanıyorum.

  • Merhaba, yazınızı güzel ve yararlı buldum ben de üniversite sınavına tekrar hazırlanıp psikoloji isteyen biriyim kafama takılan birkaç şey var eğer yardımcı olursanız çok memnun olurum.

  • aslında şu an bu yazıyı yazarken çok umutsuzum çünkü 4yıl yazıyor galiba o kadar öncesinden hala takip edipde bana tekrar dönemezsin. Ama en azından yazmak isteği hala var içimda şu ana kadar bir sürü yorum ve yazı okudum içlerinden tek beğendiğim ve benimle birlikte adli psikolojiye ilgi duyan sizsiniz okuduğum an işte bu dedim sonunda kafamdakileri sorup paylaşacak birini buldum ama tabi görürseniz. ben psikoloji birinci sınıf öğrencisiyim şu an aslında tercih yaparken hukuk istiyordum insanlardaki bu şuça yönelme onlara sebeb veren şeyleri hep merak ettiğim için ama olmadı psikolojide adli psikolojiyle karşılaşana kadar. Umarım bu bölümden insanları inceleyip elimden geldiği kadar yardımcı olurum. Yazınızı tamamen çok sevdim düşüncenize sağlık

 • Psikolog olmak için her hangibir üniversitenin bu odtü olursa daha iyi tabi fen edebiyat fakültesinin psikoloji bölümü okumak yeterli. unvanının alıyorsun. tabi uzman olamk istiyorsan tezli yüksek lisans yaptığında uzman psikolog oluyorsun. öncelikle psikoloji gerçekten sabır işi. ağır bir eğitimi var en aznında bizim üni. öyle.. en iyi üni. tabiki ve bence ODTÜ.bizim hocaların hepsi ODTÜ MEZUNU VE CİDDEN İŞLERİNİ İYİ YAPIYORLAR... yaş sıınırı yok. ancak insanları sevmen ve onları anlamaya çalışman çok öenemli iyi bir psikog olmak için tabi işi ranta dökmeyeceksin. yani sokaktaki insana kadar inmen gerekiyor. oturduğun yerden tek bir resim üzürinden değilde başını camdan sarkıtıp insanları gözlemleyerk bir şeyler yapmak önemli. yani gözlem yeteneğin iyi olacak ki insanların davranışlarını anlayabilesin. psikologlar psikoterepi uygular psikiyatristlerde daha çok ilaç yazarlar.psikoterepiyi yauygularlar yada ve genellikle işlerine gelmediği için psikoterapi yapmazlar. UMARIM FAYDAM DOKUNMUŞTUR

  • Teşekkür ederim.

  • rica ederim

En İyi Kız Görüşleri

 • ben okuyorum.çok çok zor okuması ama güzel. spor psikolojisi istiyorsan 4+2yıl yüksek lisans - 6 yıl okumalısın. ve bunu gerçekten yapabileceğine inanmalısın çoğu insan yarıda bırakıyor bana göre değilmiş deyip.

 • Boğaziçi Psikoloji

  ODTU Psikoloji

  Koç psikoloji

  tavsiye ederim.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 2
 • konuyla alakası yok ama resmini görünce karikateistin kizlarsoruyorda ne işi var diye düşündüm bir an :D

  • Severek takip ediyorum o sayfayı :)

  • :) Aynen

 • Puanları yüksek diye biliyorum sadece:(((((

  • :)

 • Boğaziçi Psikoloji en iyisi.

  • 509,842 biraz fazla gibi görünüyor :)

  • Sana göre fazla, başkasına göre değil.

  • Haklısın.