+1 yıl

Sanal Dünyanın Reel Parası Olma Yolunda İstikrarlı Bir Yol İzleyen "Bitcoin" Dolar İmparatorluğuna Kafa Tutuyor!

Bitcoin nedir?

Sanal Dünyanın Reel Parası Olma Yolunda İstikrarlı Bir Yol İzleyen

Bitcoin, yeni çağın sanal para birimi. 10 yıl kadar önce Satoshi Nakamato tarafından ortaya çıkarılan; ancak o günlerde değeri pek anlaşılmayan Bitcoin, şu an hemen hemen tüm dünyadan kabul gören bir sanal para birimi olma özelliği taşıyor.

Sanal Dünyanın Reel Parası Olma Yolunda İstikrarlı Bir Yol İzleyen

Her şeyden önce, Bitcoin Gold ağı henüz canlı değil. Yarattığı yaratıcılar, Bitcoin blok zincirinin 491.407 no'lu bölümündeki görüntüsünü almış ancak şifreleme kapasitesi 1 Kasım'da kamuoyuna duyurulmadı.

Bitcoin nasıl kullanılıyor?

Sanal Dünyanın Reel Parası Olma Yolunda İstikrarlı Bir Yol İzleyen

Bitcoin için sanal cüzdan gerekiyor, oluşturmak da gayet basit. Bu sanal cüzdanınızı cep telefonunuzda, bilgisayarınızda oluşturabileceğiniz gibi internet üzerinde bulunan web servislerinden de yararlanabilirsiniz. Kişi başına cüzdan sınırı bulunmuyor. Dilediğiniz kadar cüzdan oluşturabilirsiniz. Üstelik oluşturacağınız cüzdan için özel bilgilerinizi vermenize de gerek yoktur. Oluşturacağınız bu sanal cüzdan ile para alabilir, para gönderebilir hatta alış veriş bile yapabilirsiniz.

Bitcoin Gold nedir?

Son dönemde üzerine çokça konuşulan Bitcoin Gold’u birde Alp Işık’tan dinleyin.

Sanal Dünyanın Reel Parası Olma Yolunda İstikrarlı Bir Yol İzleyen

Coinbase ve BitMEX de dahil olmak üzere bazı borsalar Bitcoin Gold'u hiç desteklemeyeceklerini söyledi (Coinbase bunu daha sonraki bir tarihte destekleyeceğini söylüyordu).

Sanal Dünyanın Reel Parası Olma Yolunda İstikrarlı Bir Yol İzleyen

Bittrex gibi diğerleri, Bitcoin sahiplerinin Bitcoin Altın'ını 1: 1 oranında alacağını söyledi. Büyük borsalardan yalnızca birkaçı Bitcoin Gold ticaretini destekleyeceklerini belirtti.

Projenin internet sitesine göre Bitcoin Gold'un varolduğu ana neden ASIC'e dayanıklı madenciliktir.

Sanal Dünyanın Reel Parası Olma Yolunda İstikrarlı Bir Yol İzleyen

Başlangıçta, Bitcoin mayınlı olabilir (madencilik süreci, bir PC'li herhangi biri tarafından aynı anda Bitcoin ağına yeni madeni paralar ve güçler yaratabilir). Bununla birlikte, Bitcoin ağının şu anda, ASIC'ler (uygulamaya özel entegre devreler) olarak adlandırılan özel madencilik makineleri kullanan büyük maden şirketleri hakimiyeti altındadır. Bitcoin Gold, bir ev bilgisayarı olan herkes tarafından yeniden madenciliği sağlayacak farklı bir araştırma algoritması kullanıyor.

Bununla birlikte, Bitcoin Gold, aceleyle bir araya getirilmek ve bazı durumlarda maddi olmayan para veya proje sahipleri anlamına gelen madeni paraları madencilik öncesi madencilik için eleştiriyor.

Sanal Dünyanın Reel Parası Olma Yolunda İstikrarlı Bir Yol İzleyen

Tartışmalara rağmen, Bitcoin fiyatı , çataldan yaklaşık 6,100 $ önce yükseldi, çünkü muhtemelen Bitcoin sahipleri projeyi başarısızlığa uğradığı halde, bazı ücretsiz BTG almanın kendilerine zarar veremeyeceğini hesaplıyorlardı.

Çatalın hemen sonrasında Bitcoin fiyatı biraz geriledi ve halen 5.700 doları buluyor.

Birçoğu büyük olasılıkla Ağustos ayında Bitcoin Nakit çatışmasının yeniden başlamasını umuyordu. Başlangıçtaki borsalardan çekinilmesine rağmen, Bitcoin Cash şimdiye kadar oldukça başarılı geçti, halihazırda 330 dolar civarında ve 5,5 milyar doları aşan bir pazar payı ile işlem görüyor.

#Bitcoin #Para #İmparatorluğu

2 1

En İyi Kız Görüşleri

 • Ben daha detaylı bilgi verecek olursam;  Bitcoin 2008 yılında Satoshi Nakamato tarafından sadece denemek amaçlı başlatılmış bir çalışmadır. Bitcoin’e ait herhangi bir merkez bankası, resmi kurum ya da kuruluş bulunmamaktadır. Ancak bu para birimi, her ülkenin para birimleri ile satın alınabilir ya da satın alınabilir haldedir. Bunun yanı sıra üçüncü bir kurum ya da kuruluşa ihtiyaç duyulmadan transfer edilebilir.  Küresel piyasa üzerinde bitcoin, dolar ya da Euro para birimlerine alternatif olarak kullanılır. Bu para biriminin sembolü B olarak gösterilir. Kısaltması ise BTC’ dir. Bitcoin madenciliği insanlar tarafından oldukça takip edilir hale gelmiştir.  Bitcoin para biriminin kâğıt para yerine geçip geçmeyeceği yüksek bir kitle tarafından merak ediliyor. Bu konuya değinecek olursak, bir süredir bu konu hakkında tartışıldığını söyleyebiliriz. Fakat bu kesinlikle ciddiye alınması gereken bir para birimidir. Kâğıt para yerine geçeceği zamanların ise şu an için biraz uzak olduğunu söyleyebiliriz.  Bitcoin üretim adımları için mining terimi kullanılır. Bu terim ise madencilik anlamı taşır. Bu nedenle üretim aşamasına halk dilinde Bitcoin madenciliği adı verilir. Bu durumda nasıl üretildiğinden çok, neden önemli olduğunu anlatmak gerekir. Fakat bu noktada bitcoinin neden önemli olduğunu birkaç cümle ile anlatamayacağımızın altını çizmeliyiz.  Bitcoin’in önem derecesinin artmasına sebep olan Proof of Work adında bir konsepttir. Bu konsept bitcoinin önemini arttırmak ile kalmıyor aynı zamanda teknoloji çağında bir yeni bir çağ haline getiriyor. Fakat yukarıda da söylediğimiz gibi bu durumu teknik olarak açıklamak istersek birkaç cümle yetersiz kalacaktır. Birbirine bağlı ve zincirleme aşamalardan oluştuğu için baştan sonra, her aşamasının eksiksiz anlatılması gerektiği kanısındayız. Daha detaylı bilgiye
  adresinden erişmemiz mümkün.

 • Emeğine sağlık usta 8)

  Len maaşı buna mı yatırsam acaba :/ çok para var mı bunda, sonra olan paradan da olmayayım :/

  • uzun vade düşüne bilirsin güzel kar getirisi var

En İyi Erkek Görüşü

 • Bitcoin geleceğin sanal para birimidir ileride kullanılacak olan teknolojiler için çok yararlı olacağını düşünüyorum doğru yoldasınız

  • Yeni açılan Bitcoin borsası da düzenlediği kampanya ile yatırımcılara paralarının yüzde 20'si kadarını hediye ediyor. Yeni başlayanlar için güzel bir fırsat olabilir :)

  • @bletchley neler yapabiliriz geleceğe yatırım olarak benim hiç alakam yok piyasayla kalkışsam batırırmıyım

  • @yatyanıma batma ihtimalin yok

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

9 27
 • Bitcoin değeri çok değişkendir aslında yarın belli bile olmaz birden düşer birgün daha gelir yükselir. Bitcoin üretimi için bir çok bu işin madenciliği ile uğraşanlar ile görüştüm kimileri zararda kimileri ise baya kazandığını idda ediyor :) Sırf bu madencilik farm işi içinde o kadar ekran kartı firmaları zengin edildi. Adamlar sırf bu bitcoin üretimi için özel ekran kartı yoluna girdiler ama olan yine oyunculara oldu :D

 • Herkes olumlu tarafına değinmiş.
  Kimse demiyorki bitcoin madenciliği çok maliyetli.
  Paranın değiştirilebilirlik oranı insanı kasvetli sokaklara sokmasıda cabası.
  Heleki şifre kaybet bak gayri curcunaya.
  Bizim bitcoinci abiler ise tosun Mehmet den farksız.
  Birde risk alınabilecek bir borsa değil borsada balina tabir edilen kişiler bazen sisteme girip milleti feci şekilde zarara uğratabiliyor.
  En önemli kısmı da günümüz para sahiplerinin bunu desteklememesi ve kendi sanal para sistemlerini yapmak için bitcoin gibi sistemlere ülkeler aracılığıyla baskı yapması.

  Kısaca uzak durun arkadaşlar.

 • Emeğine sağlık ablam hiç anlamadığım konular

  • Sanal para abla zaten abla 😊

  • :-) :-)

 • Eline, emeğine sağlık dostum.
  Bitcoin ve Etherium olmasa eve nasıl ekmek götürürdük :)

 • Bu para gerçek hayatta kullanılabiliyor mu?

  • Bu sanal para. Gerçek hayatta kullanmak için türk lirasına çevirmeniz gerekiyor.

 • Bence başlangıçta satın almadan bitcoin veren sitelerden yavaş yavaş bu işe girip, ne nedir iyice öğrenmek lazım. Yazı çok güzel; ben de para harcamadan bitcoin nasıl kazanılır öğrendim. Şimdi elimde 2000 dolarlık bitcoin oldu.

 • Bu aralar özellikle Güney Kore'de türeyen fake bitcoin borsaları can sıkıyor.

 • Geçen senelerde almayi düşünuyordum almadım alsaydim şimdi zengin olurdum

 • Bitcoine 6 ay önce 3-4 sene önce girişmek vardı :) ben şimdi monero yatırımı ile ilgileniyorum.

 • hackerlar paranızı çalarsa görürsünüz

 • Emeğinize sağlık, tüm dünyada geçerliliği ve arkasında bir devlet olmaması nedeniyle bitcoine pek güvenmem.

 • Dikkatmi çekti 20.000 dolar olduğunda da böyle pohpohlanmıştı, şimdi yine aynı şekilde pohpohlanıyor

 • Btcnin ekmeğini 25bindeyken yemeye başladım halada yiyorum 3 katladi kendini 2018de dahada yükselecek paranız yatırın çekinmeyin.

 • konusunda yer aldığı gibi hareket edilir ise bitcoin batcoin olmaktan uzaklaşır.

 • Güzel güzel

 • hele bak nerden geliyor bu sekilde para kazanmak veya zengin olmak?

  • Sanaldan😕

  • iyi evet

 • Olsada çar çur yesem

 • 1 btc ' nin yaklaşık 7000 usd olması imparatorluğun el değiştirdiğini göstermez mi? :)

 • bitcoin ilginç hareketlere başladı bitcoin gold öncesi daha da sert fiyatlamalar oluşabilir. şu an 6500 lerde canlı takip edebilirsiniz buradan

 • Daha Fazla (16)