Sen başarıyı nasıl yakaladın? Sırrinı paylaşır mısın?

Vücut gelişimi için spor zihin gelişi mi için kitap hobi derlen hedefleri sıralarız %99 başarısız %1 başarılı olur peki bunu nasıl sağlarlar?
0 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Sıralanan hedefler imkansız olursa hayal kırıklığı, sonrasında başarısızlık getiriyor. Sıralanan hedefler minik ama aşamalı olursa önce heves, sonrası istek-arzuya dönüşür sonrasında başarı getirir.

  Başaran insanların hayatlarına bak hepsinin ortak özelliği ilk aşama "başlamak" oluyor :)) Başlamak kelimesi cidden hafife alınacak bir olay değil. Hatırla, mutlaka çevrelerimizde de oluyor, diyete başlanacak "pazartesi başlarım" spora başlanacak "pazartesi başlarım", hep bir erteleme arzusu isteği var. Pazartesi günü hepimiz çalışıyoruz, okuyoruz vs. mutlaka bir aktivite oluyor. O gün gelince yorgunluk, halsizlik bitkinlik vb. duygular. Başlamak için gün seçmek çok mantıksız, içinde istek varsa bugün olmalı, şu an olmalı.

  Diğer bir mesele mesela vücut gelişimi, en uç nokta sixpack, en uç nokta diceps vs. vs. ama hep en iyisi hayal edilir. 3-5 gün yapar gelişim görmeyince pes ederiz. Minik hedefler, minik hayaller aşama aşama gelişim hem daha sağlıklı hem de sonraki adım için teşvik edici oluyor.

  Mesela kendimden örnek vereyim, 3 yıl önce kişisel gelişim adına birçok kitap okumuşluğum var. Anladıklarım oldu anlamadıklarım oldu. Ama pes etmedim, belki şuanda da yazamıyorumdur ancak emin ol bu kadar kelimeyi bir araya getirip bir cümle oluşturamayacak bir halde idim. şu an cümle kurmaktan vazgeçmiyorum. Bundan eminim ki 2 yıl sonra daha farklı olacak. Hayalim ciddi manada yazarlık yapmak. Hedefim blog sitesi oluşturmak ve yazmak. Vazgeçmeyeceğim!

  Kısaca özetlersem;
  1) hedefler belirlenmeli,
  2) Hedefler ulaşılabilir olmalı,
  3) Hedefler tatmin edici olmalı (en üstü değil, en alt basamak olmalı ama aşamalı olmalı)

  Bu konuda Ahmet Şerif İzgören'in avucumdaki kelebek adlı videosunu izlemenizi tavsiye ederim. Hayalleri ve hedefleri olan bir çok kişiye eminim ki yol gösterici olacaktır. ŞİDDETLE TAVSİYE EDİYORUM!

  Ahmet Şerif İzgören Avucumdaki Kelebek videosu ile benim hayatıma ciddi bir dokunuş yapmıştır.
  Yine farklı bir videosundaki söyleşisinde duyduğum bir söz benim hayata bakış açımı değiştirmiştir:
  "Hayat akışını değiştiremiyorsan BAKIŞ açını değiştir"

  Yukarıdaki yazdıklarımı okursunuz okumazsınız bilmem :) ama umarım bir kaç kişinin hedeflerini belirlemesine yardımcı olmuş olurum. Videoyu mutlaka dinlemenizi tavsiye ediyorum!

  • Çok teşekkür ederim

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 0

  Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?