Seyahat Ve Muhabbet İçin Ortalama Hangi Seviye Dil Yeterli Olur?

A1 - 550 Kelime : Basit yapılı cümleler öğretilir. Günlük hayatta en çok kullanılan eşyaların ve fiillerin İngilizce karşılıkları da ders programlarında yer alır.

A2 - 1100 Kelime : İngilizce konuşulan bir ülkeyi turist olarak ziyaret etmek ve İngilizce konuşanlarla sosyalleşmek için yeterlidir

B1 - 2200 Kelime : İngilizce konuşan kişilerle bilindik konularda konuşmak için yeterli olacaktır. B1 İngilizce seviyesine sahip kişiler, iş yerinde bilindik konulardaki basit raporları okuyabilir ve kendi alanlarında basit e-postalar yazabilir.

B2 - 4400 Kelime : Bir çok farklı konuda, ayrıntılı ve anlaşılır şekilde İngilizce metinler yazabilir ve bir konu hakkındaki değişik fikirlerini, avantaj ve dezavantajları ile birlikte yansıtabilir.
Ana dili İngilizce olan kişilerle belirli bir düzeyde doğal, spontane ve akıcı bir şekilde iki tarafıda zorlamadan iletişim kurabilir.
1 1

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • En azından ufak tefek ingilizce biliyorum demek için 3000 kelime gerekir
  Hee bu da hiç yeterli değil.
  Akedemik bir ingilizce asla değil
  Ve söylenen şeylerin yüzde 30 veya 40'nı anlamayacaksin
  Eğer az çok ingilizce biliyorum kendimi anlatabiliyorum çok büyük olmayan sorunları cozebiliyorum demek için 5000 kelime.(ki bu seviyede her ülkede rahat edersin biraz üstüne koyarak)
  Zaten 8000 ve üstü akedemik ingilizce oluyor sanırsam

  • Abartmayın abicim. Günlük dilde kullanılan ortalama kelime sayısı 250 civarıdır. Bu Türkiye de de böyledir, ABD de de böyledir. Bu tarz koşullanmalarla hem kendinizi, hem çevrenizi bu kadar bilmezsem konuşamam gibi koşullandırmayın. Sonra bilmiyorum, cevap veremem, anlatamam endişesiyle çok ciddi birikimi olanlar bile konuşamıyor.

  • @Master81 böyle şeylerle ben de kendimi avutuyordum Açtık bir haber sitesini dinledim hiç bir şey anlamıyorum 😂 Ayşe ile Ahmet el ele kitabının İngilizcesini belki anlayabilirsiniz

  • Bak abicim kursa giderken hoca 2-3 sayfa güncel konu verirdi. İlk olarak bilmediğimiz kelimeleri söylememizi ister, bunlaro tahtaya yazar orada açıklayıp sonra devam ederdi. Ben 10-15 kelimeyi bilemezdim o 2-3 sayfalık metinde. Sınıfın çoğu hepsini bilirdi ama iş konu hakkında tartışmaya geldiğinde hepsi susar ben ve birkaç arkadaş konu hakkında münazara ederdik. Kendinizi ezmeyin yok haberi dinledim anlamadım vs. Bildiğiniz kadar konuşun yeter. Anlamadığınızda tekrar etmesini söyleyin. Bir tavsiye vermek için advice mı, recomended mı kullanmalıyım diye düşünme, kendini kasma ha buy demişsin ha purchise. Kasma konuş

  • Hepsini Göster

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 0

  Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?