Sınavda zihninden kopya çekmek?

ben bir filmde görmüştüm şimdi bir tane yazılı kağıt var ve bir tane çocuk o yazılı kağıdın fotosunu çekmesi gerek ama yanında telefon yok ama oda o yazılı kağıdı gözleriyle bakarak zihninde kaydediyor yani baktığı yazılı kağıda zihinde beyninde kaydetmiş her cümlesini her satırını hatırlıyor benim de aklıma şey geldi şimdi sınavda çıkacak şeyleri defterimize yazıyoruz ve ezberlemeye çalışıp sınavda doğru şekilde yapmaya çalışıyoruz ya işte biz de o filmde ki çocuk gibi o sınav da çıkacak şeyleri bir yere yazalım sonra o kağıda iyice bakarak zihnimizde kaydedelim filmde ki çocuk resmen gözleriyle o kağıdın fotosunu çekip beyninde galeri gibi kaydetti bende bunu nasıl yapabiliriz diye öğrenmeye çalışıyorum bilgisi olan var mı? Nasıl yapabiliriz? Bu arada internetten baktım sanırım buna Fotografik hafıza deniliyor muş Fotografik hafızaya sahip olduğu iddia edilen ünlüler arasında Wolfgang Amadeus Mozart, Nicolas Tesla ve Leonardo da Vinci de yer alıyor.

0 0

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 0
  • Bu tamamen kişinin öğrenme metoduyla alakalı. Kimisi gördüğünü unutmaz, kimisi duyduğunu, kimisi yazdığını, kimisi dokunduğunu.. Gördüğünüz şeylere özenebilirsiniz bu çok normal. Lakin öncesinde size uyanı da araştırın. Eğer dinleyerek veyahut ezberleyerek öğrenen biriyseniz bu metodu öğrenmek için ne kadar çabalarsanız çabalayın sizde bir tesiri olmaz.

    • Peki bana uyanı nasıl öğrenebilirim? bir test yaptım eğer doğruysa görsel zekam yüksekmiş ama emin değilim %100 bir test değil

    • Bu yaşınıza kadar sınavlara, testlere veyahut konulara nasıl çalıştınız? Mesela ingilizce. Kelimeleri defalarca yazarak mı öğrendiniz, birkaç kez resmine bakarak veya dinleyerek mi?

    • Çoğunlukla okuyarak ve video falan dinleyerek

    • Hepsini Göster