Sizce ikinci üniversite okumalı mıyım yoksa özel bilgisayar hocası mı tutmalıyım?

Şimdi bu soruyu buraya sormak biraz garip gelebilir ancak aklıma başka bir platform da gelmiyor. Sorum şu, ben bir memurum ve bilgisayar oyunu yapmak istiyorum ancak bunun için gerekli olan blender ve unreal engine uygulamalarını nasıl kullanacağıma dair hiçbir bilgim yok. Ayrıca kod bilgim de yok. Bu işin ehli olan arkadaşlara sormak istiyorum; sizce özel bir hoca mı tutmalıyım yoksa ikinci öğretim bilgisayar mühendisliği bölümü okumamın faydası olur mu?
Güncellemeler:
1 yıl
Aslında oyun yapmak benim 15 yıllık hayalim ama uygulamayı kod ile sıfırdan yazabilecek bilgi ve beceriye de sahip olmak istiyorum. Ancak şu an hiçbir şey bilmediğim için unreal engine ve blender uygulamalarıyla boş boş bakışıyoruz, video'lardan hiçbir şey anlayamıyorum. Birinin salağa anlatır gibi anlatması gerek. Sizce üniversitede bilgisayar mühendisliği okuyarak yazılım mevzularında da ekstra bilgi beceri elde edebilir miyim yoksa buna gerek olmadan özel ders alarak da yeterli bilgi beceriyi
0 0

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 1
  • Eğer öğrenmeye istekliysen kurs veren sitelerden ya da internet üzerinden araştırmalar yapmalısın, tabii ki okulun faydası da olur ama bence gerek yok diye düşünüyorum.

    • Dikkatim çok kolay dağılıyor hayatım boyunca böyle oldu. Önümde unreal engine ve blender açık duruyor, videolarını açıyorum ama konsantre olamıyorum ve açıkçası anlatamıyorlar. Neyin nereden geldiğini anlamak çok zor oluyor.

    • Sıkı bir denetime ihtiyacın var gibi o zaman okula gitmelisin en azından derslere girerek bir şeyler yapabilirsin

    • Belki biraz uç gelecek ama kod ile oyun motoru yazmak mümkünmüş onlara merak sardım. Eğer ilk aşamada unreal engine ile blender öğrenebilirsem yapacağım ilk şey 4 km² civarı haritası olan bir açık dünya oyunu yapmak olacak ama detaylı değil. Teknik anlamda oyun denilecek bir şey ile test edeceğim yani kendimi. İşte araç fizikleri, hasar mekanikleri, karakterin dinamikleri vs... Sonrasında ciddi işlere kalkışmak istiyorum. İstek hayal çok, gerekli teknik bilgi yok 😅

    • Hepsini Göster

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?