Sizce ne yapmalıyım okulum hakkında durum gerçekten ciddimi?

Okulda sicilimin kirlenmesi ve dahi öğretmeniminde dediği üzere hakkımda adlî işlem açılması mümkünmü? Bundan dolayı okuldan ayrılmak zorunda kaldım henüz bitmedi ama diğer döneme açık öğretime geçeceğim. Kezban diye bir kız benim ona İnternetten saçma vahşet içerikleri atmamı istemişim diye şikayet etmiş onun arkadaşı şule de gözlükleriyle alay etmişim diye şikayet etmiş ve asıl olay pazartesi günü sadece ilk üç dersimiz dolu oluyor ve diğer dersler boş geçiyor bu diğer günlerde de devam etmekte bende bundan dolayı yanıma telefonumu getiriyorum ve bunu pekte münasip olmayan bir bölgeme pantolonuma saklıyorum arka sırada otururkende ordan telefonumu cikarmistim bunu bazı sınıfımızdaki mâlum kişiler beni mâlum organimi oynuyorum diye şikayet etmisler halbuki delilleri yok ama yalancı şahitlik edecekler kesin. İş sizce daha çok büyürmüydü babam ise bana taciz iftirası ve şantaj yaparlar diye benimde kendimi savunamamdan dolayı açık öğretime alıcaklar
0 1

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • sana mutlaka kendini savunma hakkı vereceklerdir.
  bu savunman sırasında çok özenli olmalısın.
  sen de hata yaparak haksız kanıtsız suçlamalarda bulunma ama mantıklı tahminlerini dile getir. yani haklıyken haksız duruma düşme.

  örneğin son zamanlarda bazı arkadaşlarla başka bir sürtüşmeniz olduysa bunu dile getirebilirsin. tahminen şu nedenle sana karşı döndüklerini ifade etmenin sakıncası yok.

  whatsapp konusu zaten çok tutarsız. arabama çarptı diyen kişinin fotoğraf bile çekmeden arabayı yaptırması sonra gidip dava açması kadar saçma.

  ailenle konuyu henüz konuşmadıysan mutlaka konuş. içlerinden seni en iyi hangisi anlar diye düşünüyorsan onunla konuş. ona da heyecanlanmadan ve tutarlı şekilde durumu anlat. seni haksız zannederlerse aile içinde huzursuzluk çıkmasın.

  her durumda da birbirini tanıyan ve arkadaş durumunda olan kişilerin sana karşı aynı ifadeyi tekrar etmesi karar verilmesi açısından çok anlamlı olmaz. seni çok seven. hocalar varsa onlarla da konuş, durumu anlat. özellikle o öğrencileri sevmeyen ama seni sevenler varsa mutlaka yanına çek.

  yırtman gerekiyorsa bu işten yırtarsın yeter ki savunman sırasında iftiraların haklı olduğunu düşündürecek olmsuz bir görüntü çizme.

  diğer yandan eğer bu okul çok özel bir eğitim vermiyorsa boşuna devam etme. ailene de yük olma. onlarla anlaşarak yeni bir eğitim modeli üzerinde dur ve onu ileri iyi götür, kendini geliştir.

  • Teşekkür ederim

  • yardımcı olduğunuz

  • İçin

En İyi Kız Görüşü

 • Sen hala lisedemisin? Ve ayrıca anlattığın şeyler yalan

  • Bulaşıcaksan bulaşma lütfen🙏

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 0
 • Dedıklerı seyler gercek degılse normalde sorum olmaz ıspatlamaları gerekır ama okullar genelde dırekt kayıt sıler ugrasmaz haklıysan cabala

  • Değil

  • Samet bana WhatsApptan yavsadi demiş rahatsız ediyo demiş ha bide yukardaki mesaji. söledi sonrasında ise sildim diyor hocaya böyle şikayet etmis

  • Madem şikayet edeceksin niye siliyorsun yalan olduğu belli birde ailem beni para verip gönderdi bu koleje daha iyi eğitim görsün diye. ellerinden geleni yapiyorlar ama okulum gerçekten berbat çoğu zaman ders boş oluyor zaten. Birde bunlarla uğraşmak zorunda oluyorum. Ayrıca kimsin bilmiyorum ama zahmet edip okuduğun için TEŞEKKÜR EDERİM.

  • Hepsini Göster