Türkiye'nin en başarılı girişimcileri kimlerdir? Bilenler var mı?

Arkadaşlar son dönemde çok fazla girişimcilik belgeseli izliyorum da, merak ettim; Türkiye'nin en başarılı girişimcileri kimlerdir? Bilenler, meraklılar, ilgililer varsa isim sunabilirler mi? Teşekkürler!
0 1

Çok Süper Cevap

 • Türkiye’nin En Başarılı Girişimcileri Kimlerdir?

  Bence çok güzel bir soru... Ben de bayılıyorum girişimcilik belgeselleri izlemeye ve yapılanları çoğunlukla hayranlıkla izliyorum. Türkiye'de de oldukça güçlü ve başarılı girişimciler mevcut, bir listeleyelim.

  1- Nevzat Aydın - Yemek Sepeti Kurucusu

  Nevzat Aydın Türkiye’nin en başarılı girişimcileri arasında yer alıyor. 2001 yılında Yemek Sepeti’ni kurmuş. Yemek Sepeti günde ortalama 80 binin üzerinde yemek siparişi alıyor. 10 bin restoran portföyüyle büyümesini devam ettiriyor.

  Nevzat Aydın
  Nevzat Aydın

  Yemek Sepeti, Ortadoğu’daki şirketi Foodonclick. com’u BAE’den sonra Katar, Umman, Suudi Arabistan ve Lübnan’da da hizmet vermeye başladı. Orta Doğu Bölgesi’nin internet girişimciliğinde öne çıkan ismi Fadi Ghandour’u Yemeksepeti’nin yönetim kuruluna dahil etti. Geçtiğimiz yıllarda Yemek Sepeti, dünyanın en büyük online yemek sipariş platformu Delivery Hero tarafından satın alındı ancak Nevzat Aydın CEO olarak kariyerine devam ediyor.

  2- Kerem Çatay - Ay Yapım Kurucusu

  Henüz 25 yaşındayken Türkiye’de Ay Yapımı kurdu. Kısa sürede de televizyon dünyasının en büyük şirketleri arasında yerini aldı. Yayınladığı diziler sürekli reyting alıyordu. Bunların başında; Ezel, Aşk-ı Memnu, Yaprak Dökümü gibi diziler geliyor.

  Kerem Çatay
  Kerem Çatay

  3- Sidar Şahin - Peak Games Kurucusu

  Sidar Şahin’de başarılı girişimciler arasında yer alıyor. En büyük ve en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinden biri olan Peak Games platformunu kurdu. Mobil ve sosyal oyunlarda dünya çapında 30 milyon kullanıcıya ulaşan Peak Games, geçtiğimiz yıl 150’den fazla ülkede bulunan kullanıcıları sayesinde 3 milyar kez oynandı. Hem Avrupa’da hem de bizim ülkede popüler markalar arasında.

  Sidar Şahin
  Sidar Şahin

  4- Tolga Tanrıseven - GirlsAskGuys, EllasSaben, KizlarSoruyor. com Kurucusu

  Başarılı teknoloji girişimciler arasında bulunan Tolga Tanrıseven, ayrıca şu an kullandığımız sitenin de kurucusu. 2007 yılında GirlsAskGuys sitesini kurup, 2010 yılında da KizlarSoruyor. com Sitesini kurmuştur. Aylık tekil ziyaretçisi 14 milyon üzeri, paylaşım sayısı ise 150 bin üzerinde. Hızla da büyümeye devam ediyor.

  Tolga Tanrıseven
  Tolga Tanrıseven

  5- Tolga Tatari & Ahmet Sarı - Markafoni Kurucuları

  Markafoni’nin kurucuları Tolga Tatari ve Ahmet Sarı, online alışveriş deneyimini Markafoni markasıyla Türkiye’ye taşıyan iki internet girişimcilerindendir. Dünyaca ünlü lüks markaları yüzde 70’e varan indirimlerle üyelerine sunan Markafoni, uluslararası fonların da dikkatini çekmiştir.

  Türkiye’nin En Başarılı Kadın Girişimcileri Kimlerdir?

  1- Demet Mutlu Üçok – Trendyol Kurucusu

  ABD’li Fortune Dergisi tarafından dünyanın en güçlü kadın girişimciler arasında seçilmiş. Ayrıca Fortune Demet Mutlu’yu “Jön Türk” olarak tanıtmış. Bunun en önemli sebepleri arasında, Mutlu’nun aynı anda çok fazla iş yapması ve yaptığı işleri yeni bir seviyeye taşıma başarısı olduğunu söylüyor. Demet Mutlu Üçok Trendyol’un kurucusu ve CEO’sudur.

  Demet Mutlu Üçok
  Demet Mutlu Üçok

  2- Hanzade Doğan Boyner – Hepsiburada. com Kurucusu

  Bütün eğitimlerini yurt dışında başarılı bir şekilde tamamlamış. Milyonlarca alışveriş yapılan, ülkemizde de çok sevilen Hepsiburada. com kurucusudur.

  Hanzade Doğan Boyner
  Hanzade Doğan Boyner

  Sorusunu cevaplamaya çalıştım. Umarım yardımcı olur. Türkiye'nin en başarılı girişimcileri kimlerdir?Görüşümde,
  Hamdi Ulukaya hakkında bilgi için bu soruya göz atabilirsiniz.

  • en iyisi bunlarsa vay halimize millet marsa gitti

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

3 3
 • Elon musk idolum

 • game of thrones'un incisi bir ablamız vardı😅 ismini unuttum

 • Türkiye'nin değil de dünyanın en iyi girişimcisi Johnny reis. 😂
  Girmediği delik kalmadı. 😑

  • Sen bir gelsene 😈

 • Ali ağaoğlu

 • Acunn

 • Benn