Üniversitede cemmat yurdunda kalıcam kalan arkadaşlar varsa bilgi verebilir mi nasıl bi yer?

Merhaba arkadaslar ben universiteyi bu sene kazandim maddi imkanlardan dolayi süleymancılarda kalıcam sizce nasıl bi yer çokmu kısıtlayıcılar bilgisi olan arkadaşlar yazabilirler mi?

0 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
  • Ben onların normal kuran kursu yurtlarında yatılı kaldım biraz değil baya bir sıkı ve dine bağlı değilsen biraz garipsiyorlar yani örn bizde sabah namazı için uyarirlardi herkesi sonra abdest namaz falan kuran okumak için etütler vardı orada herkes zorunluydu eğer okula gitmeyecekseniz mesela oturup onla ugrasmalisin gibi gibi mesela benim yurtta yatma saatleri vardı saat 10 dan sonra ses yapanı cezalandiriyorlardi şimdi bir değişiklik var mı bilmem ama bende eskiden suleymancilar yurdunda yatiliydim benim yaşadıklarım bunlar. Eğer özel odalı bir yurt değilse bence gitme ki ben oraya gittim durduk yere sebepsizce kavga çıkarttı yeni gelen hoca yurdu bıraktım ateist oldum dinden soğutuyor bazı yerler.

    • Mecburi olmasa gitmiycemde bunlar 500diyolar digerleri 2500 mecburen gidicem namazda sorun yokta salmamalari sacma ama ne biliyim

    • Bence başka bir yer bulmaya çalış KYK bile daha iyi üni ye uzak olsa bile kyk cennet yani sana günlük rutini anlatayım Şimdi sabah namazında kaldırıyorlar abdest aldirtiyorlar namaz kiliyorsun sonra okul saatin o zamansa okula gidiyorsun yoksa kuran okumak zorunlu Sonra öğle yemeği okula gidiyorsun geliyorsun akşam geldiğinde geldiğin gibi namaz saati ise namazda olmalısın acıktım falan fistan maalesef zor hocalar tüm katlara bakıyor namazdan kaçan var mı nekadar çocukça sonra ikindi namazından sonra yemek Ondan sonra da bazen kuran etütleri bazen de ders etütleri oluyor o değişiyor sonra yatsı ve uyku Yani sosyal yaşam falan dusunmuyorsan iyi bir seçim ama ne bileyim canın hafta sonu kız arkadasinla cafeye gitmek ister cumartesi izin vermezler Pazar belki Öyle yani

En İyi Erkek Görüşü

  • Ben de 3 yıl önce Süleymancı'ların yurduna bakmıştım, eğer beğenirsem orada kalacaktım; ama gerçekten bayağı baskıcı davranıyorlar. Her sabah zorunlu olarak sabah namazına uyandırıp yanlış hatırlamıyorsam sonrasında tesbihat yapıyorlarmış. Onun haricinde ise tüm vakit namazlarını kıldırıyorlarmış. Öğrenci yurttan istediği zaman istediği gibi ( memleketine, ailesinin yanına bile gidecek olsa ) çıkamıyormuş; ama tüm bunlarla birlikte asla ama asla " Sakın gitme, bence gitme " gibisinden şeyler söylemem. Yine de sen bilirsin, karar senin.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 1
  • Galiba çok sıkıyorlar ama ben gitmedim

    • Umarim iyi olur

  • Beynini hayatını s...