Web devoloper olmak istiyorum ne tavsiye edersiniz?

0 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • front end için react öğren, backend içinde az bulunan çok aranan framework-dil ne varsa onlardan birini iyi öğrenmeni başka bir şeye çok bakmamanı tavsiye ederim. yani aynı işi yapan iki dil iki framework'ü öğrenmekle vakit kaybetme. çok zamanın gider değilse öğrenmekte kötü bir şey yok. sadece kendini çok dağıtınca toparlaman çok zaman alıyor.

  • Anladım genel olarak yazılım bildiğim bir alan değil daha yeni öğreniyorum var mı başka tavsiyeniz

  • çok emek istiyor. ben 4 yıldır kendi kendime çalışıyorum. hiçkimse beni zorlamıyordu mesela. ben gidiyordum 6-7 saat sabit çalışıyordum kütüphanede. kimse kendini öyle kolay kolay zorlayamaz bu arada çünkü ben öyle benim gibi çalışanı daha bugüne kadar görmedim. ama ona rağmen işte dediğim hatalardan ötürü ilk işimi bulmam 2 yılımı aldı. şu anda da 2 yıldır çalışıyorum. yani demek istediğim anlaşılmıştır herhalde. çok okuyacan çok yazacan, çok biliyorum demeyecen, iyi bilen insanların peşine takılacan, bildiğin dilden vazgeçmeyecen, taa ki düzenini oturtana kadar. ondan sonra yeni diller öğrenirsin. önemli olan ilk işi bulmak. o noktaya kadar sabrın zorlanacak. epey hemde. bunu kabullenerek başla. birde günde 11-12 saat keyfi sebepler için bile olsa bilgisayar başında oturamıyorsan baştan söyleyim o iş olmaz. hatayı çözmek için günlerini inatla yüzlerce farklı çözüm yolu deneyerek geçirmek için o dediğim şart gerekiyor çünkü. ikincisi çözme konusunda da inatçı olmak gerekiyor. bunlar karakterden gelen şeyler günlük alışkanlıklardan gelen özellikler. o yüzden sonradan edilebilir şeyler mi emin değilim. diyeceklerim bunlar

  • Anladım ben daha yolun çok başındayım asıl bölümüm makine mühendisliği ama kendimi bu alanda da geliştirmek istiyorum bu mesleği istememin temel nedenlerinden biriside freelance iş olanağının çok olması ve daha önce temel, seviyede html ve css öğrenmiştim kod yazmak ve bişeyler üretmek çok hoşuma gitti bende tekrar baştan başladım genel olarak başka tavsiyeleriniz var mıdır?

  • Hepsini Göster

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 0

  Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?