Yaşam Koçluğu Nedir? Nasıl Yaşam Koçu Olunur?

Yaşam koçu ne oluyor, tam olarak ne yapıyorlar? Bir de yaşam koçu nasıl olunuyor? Bilenler beni biraz aydınlatır mısınız?
1 0

Çok Süper Cevap

 • Yaşam Koçu Nedir?

  Yaşam Koçluğu Nedir? Nasıl Yaşam Koçu Olunur?

  Yaşam koçu, kişilerin kendilerini, becerilerini tanımasına ve doğru hedefler belirleyerek bu hedeflere uygun stratejiler geliştirmesine yardım eden profesyonel bir disiplindir.

  Yaşam Koçu Ne İş Yapar?

  Yaşam koçu aslında en geniş anlamı ile, danışanının hayat hakkındaki belirsizliklerini giderek, kişisel aydınlanmasına rehberlik eden ve hedeflerine daha hızlı ve etkin bir şekilde ulaşmasına yardım eden kişidir.

  Yaşam koçunun bir insanın hayatındaki rolü, hangi ihtiyaçla bir yaşam koçu talebi oluştuğuyla ilgilidir. Bir yaşam koçu size mutluluk, kariyer, annelik veya eğitim hakkında rehberlik edebilir.

  Yaşam Koçu Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

  Yaşam Koçluğu Nedir? Nasıl Yaşam Koçu Olunur?

  Yaşam koçu olmak için bazı sertifika programları vardır. Bu programlara katılarak yaşam koçu olunabilir. Bunun dışında psikoloji, felsefe, işletme ve sosyoloji alanında akademik kariyer yapan kişiler de sıklıkla yaşam koçu olma eğilimindedir.

  Yaşam Koçluğu Sertifika Programları İşe Yarıyor mu?

  Bu sorunun cevabı, programın içeriği, güvenilirliği ve süresiyle ilgilidir. Çok kısa bir süre içerisinde sizi yaşam koçu yapacağını iddia eden sertifika programları genellikle işe yaramaz.

  Yaşam Koçu Ne Kadar Kazanır?

  Profesyonel bir yaşam koçunun aylık geliri 20 bin lira civarındadır.

  En iyi emlak siteleri hakkında bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 4
 • tavsiye veriyorlar

 • Sahtekarlıktur

 • "Aslansın kaplansın sen yaparsın" diye tavsiye verip zengin insanları motive ediyorlar, yaşam koçluğu tanımlı bir meslek değil, olmak için kurslar falan vardır illa ki ama bir eğitimi olmadan da olursun müşteri olsun yeter ki.

 • Google

 • Abim yasam kocuna gidiyo is icin kendini gelistirmeni sağlıyor hangi isi yapiyisan senin nasil gelisebilecegin hakkinda tavsiye veriyolar hatta psikolog gibi cocukluguna bile inebilirler ve paraya para demiyolar zengin oluyolar