Yazilimla ilgilenen var mi?

gelecekte yazilimla ilgili bir isim olsun istiyorum. Şu an çok bilgim yok kuldan ogrendigim binkac sey var. nasil baslamaliyim nasil devam etmeliyim bi akil verin. amacim boyle oyun yapmak falan degil ama en azindan boyle tecrubeli olmak istiyorum mesela biri yazilimla ilgili bi soru sordugunda bilmiyorum demek istemiyorum. python da falan sizce youtube deki videolar ise yarar mı yoksa ozel derse mi gitmeliyim hangisi daha yararli olur.

0 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Oyunlara giremeyeceğin sadece yazılım için kullanabileceğin linux tabanlı güçlü bir laptop al. Hergün öğrendiğin bilgileri (günde 2 3 saat tekrar yapmalısın bunu hergün yapıyoruz) tekrarlamak üzere yığına ekle (2 3 saatlik yığından bahsediyorum). 5 6 yılda olayı çözeceksin. Mantığını öğrenmeye çalış, hangi kod ne işe yarıyormuş pek önemli değil. İnternetde kod paketleri mevcut kopyala ve yapıştır yaparak ilerlemek zorundasın. Yoksa bıkarsın çünkü yazılım bir sel gibidir sele karşı gelebilirsen (sel burada devamlı yenilenen bilgiyi temsil ediyor) yazılımdan para kazanmaya başlarsın.

  Yapacakların; mantığını öğren, ezber yapma sadece izle ve not al, notları tekrarla ve mantığını öğren, mantığını bildikten sonra yeni bir yazılım diline geç, internetdeki hazır kodlardan birşeyler inşaa et.

  • Bilgi istiyorsan hepsinin kısa videoları var 1 saatini ayırıp izleyip bir kod örüntüsü yapabilirsin.

  • Bilgi istemiyorsan ve bu işi yapmak istiyorsan yukardaki uzun yazıdakileri teker teker uygulaman yekecek. Bilgi için ise linux tabanlı bilgisayardan hack uygulamalarını öğrenmek (Metasploit) linuxa bi bakış atmak ve HTML 5, C++, Python üçlüsünün birkaç saatlik videolarını izleyip bir kod örüntüsü oluşturman senin için ortamlarda yeterince bilgili olduğunu gösterecek kadar yazılım bilmiş olacaksın. Özetle, Linux kaldıran bilgisayarın olsun, Linux, Metasploit, HTML 5, C++ ve Python'un her birinden 1 saatlik video izleyip her birinden küçük birer çalışma yapıyoruz. Linux bir işletim sistemi olduğundan onunla ilgili bir çalışmamız yok.

  • Kısa bir not; türkiyede yazılım konuşabilecek bir ortam pek bulunmaz.

  • Hepsini Göster

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 1
 • internette yazılımla ilgili dolu bilgi var isteyen vakit kaybetmez öğrenir kendi kendine öğrenilir mi çok rahat öğrenilir eğer ilgin varsa tabi.

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?