Yazın YKS nasıl çalışılmalı?

Mezunum ve nerden nasıl başlamam gerektiğini kestiremiyorum sayısalcıyım sözel dersleri çalışmamayı düşünüyorum ama dil bilgisi eksiğim var yazın yks çalışanlar nasıl yaptılar nerden başladılar yardımcı olur musunuz?
1 1

Çok Süper Cevap

 • Merhaba.

  Evet, yazın YKS'ye hazırlıklara başlanmalı diye düşünüyorum.

  Kendim hazırlanırken yaşadığım deneyimlerimden yola çıkarak bir bence hazırlamıştım. Umarım işinize yarar.

  2022'de TYT'ye Girecek Adaylar İçin Yaza Özel Çalışma Programı

  Dil bilgi için konu anlatımı videoları seyretmeli, ardından tekrarlar ve test çözümü yapmalısınız. Konuları bitirmiş olmak için hızlı hızlı geçmek amacında olmayıp anlayarak ve düzen içerisinde bitirmeyi denemelisiniz. Ve anlamadığınız sorular üzerinde durun. Anlamadan geçmeyin ki ileri de sorun yaşamayasınız. Aslında bu söylediklerim bilindik taktikler ama bu şekilde başarı için etkili olacağını düşünüyorum.

  Başarılar dilerim. ✨

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

6 2
 • Merhaba,YKS HAZIRLIK
  Buradan faydalanabileceğinizi düşünüyorum.

  Esen kalınız...🍃

 • Tyt için sözel derslere çalışıp puanını yüksek tutmamı tavsiye ederim. Sık sık tekrar yapman gerek. Çabuk unutuluyor bazı bilgiler

 • Dil bilgisi önemli 1 ayla başla ondan. Sonra sayısala geç

 • Bir şekilde başla istikrarlı gidersen devamı gelir ama üniversite ve eğitim deyince artık kusasım geliyor

 • Düzen çok önemli Program yap bence haftalık program yapmanı öneririm zamanını çok iyi değerlendirmelisin
  Mesela Sabah 5 te kalk paragraf çöz çok verimli olucaktır...

 • Çalışma, bence üni okuma, bilgisayardan programlar öğren bu süre zarfında yemin ediyorum daha mantıklı, 2 ya da 4 yılın çöpe gitmez en azından, hukuk da okusan boş artık öğretmenlik de okusan boş mühendislik de okusan boş, yani şahsi düşüncem bu yönde, şimdiki aklım olsa 4 yılımı okulda çöp etmezdim. Okul hobi olarak okunmalı kesinlikle

 • Test çöz

 • Yaz boyu tyt halletmeni öneririm. 3 ayda konuları bitirirsen geriyen kalan zamanlarda ayt çalışırsan gayet rahat yetiştirirsin. Her hafta sonu mutlaka bir tyt bir ayt çöz böylelikle eksikliklerini belirlersin. Özellikle tyt matematiğin üzerine düş çünkü matematik her zaman belirleyici olur ama ayt de mf için fen belirleyicidir.