Yeni asgari ücret 11 bin 402 TL olarak belirlendi düşünceleriniz nedir?

Benim düşüncem maaşların yükselmesi güzel ama satıcıların bu yükselen zamlar dan dolayı fırsatçılık yapıp ürünlere daha çok zam yapması çok kötü Allah sizleri bildiği gibi etsin halkı bu kadar zor duruma düşürdünuz da belanızı bulcaniz inşallah Türkiye düzelir umudum kalmadı ama inşallah diyorum
Yeni asgari ücret 11 bin 402 TL olarak belirlendi düşünceleriniz nedir?
0 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Bence asıl sorun ülkemizde ki fırsatçılar. İktidar ve muhalefet kaynaklı hatalarda var ancak asıl sorun kendi insanımız.

  Asgari ücrete %30 zam geliyorsa bu ürüne %30 zam yapılmalı anlamına gelmemeli.

  Şöyle yani senin tek artan maliyetin işçi maliyetin işçilik. Getirmiş olduğun hammaddeye, elektriğe, suya bunlar gibi şeylere zam gelmedi ki. Sanki hepsine gelmiş gibi zam yapılıyor.

  1000 liralık ürünün her şey dahil üretim maliyeti 500 lira diyelim. 500 liralık maliyetin işçilik maliyeti 100 lira diyelim. 400 lirası faturalar ürünün hammaddesi gibi şeyler olsun.

  100 liralık işçilik maliyeti 130 lira olacak sadece. Ama fırsatçılar 1030 liradan ya da 1060 liradan satmak yerine 1300 liradan aşağı satmıyor. Bu fırsatçılıktır. Bunların kontrolü yapılmalı.

En İyi Kız Görüşü

 • Asgari ücret istediği kadar artsın. Onunla beraber zamlar da artıyor. Aynı tas aynı hamam anlayacağın. Alım gücün yukselmedikce maaşın yükselmesinin de bir anlamı yok.

En İyi Erkek Görüşü

 • Zaten onlara gelen zamlar durmadikca maasa gelen zamlarin önemi yok iste bu o.. b... larii yuzunden oluyor bu millet bozuk bir millet hic bir zaman duzelmez ben adam insan olmaliyim demek yerine ben o.. c... guuu olacagim dedikleri surece bu milletten bir s.. kk olmaz biz bu yuzden bu haldeyiz

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 3
 • Yeterli değil

 • Asgari ücretin artmakla ekonomisinin düzeleceğini sanan bir iktidar ilginç.

  • Bu iktidar dan bi halt olmaz zaten halkı umursamıyor pek sussunlar diye işte maaşlara zam yapıyor ama sadece bu çözüm değil fırsatçı satıcılara kısıtlama getirmesi aldığı vergileri düşürmesi gerekiyor ee 11 bin TL oldu peki satılan ürünlerin fiyatları daha çok yükselince o zaman ne anlamı kaldı

 • Sondaki 2de sadaka niyetine herhalde

 • hemen zam yapmaya başlamışlar