Yeni bir ekonomik kriz mi geliyor?

1999-2001-2010 gibi 2023 yeni bir ekonomik krizi mi? Son aylarda batıdan doğuya piyasa ve ekonomik dalgalanmaları görüyoruz, görünüşe göre her ülkede, şirkette, borsada, şehirde belirli bir balon oluşturuluyor. Ve her balon giderek büyüyor, ama hepimiz baloncuklara ne olduğunu biliyoruz. Bir şeyler geliyor belliki..2023'te mutlaka bir şeyler olacak ve sistemi çok sarsacak. Ve buradaki asıl soru şu: biz mi? onlar mı? Yoksa herkes mi?
Uzmanlar, ülkemizdeki krizin ana seçenek değil, bir alternatif olduğunu söylüyor. Bu krizin ölçeği 2008-2009 kriziyle karşılaştırılmıştır. Sonra herkes anladı - tüm dünya, diğer ülkelerin büyük dış borçları olması farkıyla. Ama küresel düzeyde her şeye büyük amcalar karar verirken, biz de kendimizi düşünmeliyiz... Ve şimdi mantıklı soru ne yapmalı?
Tüm çabanızı bir yastık oluşturmaya ve sabit bir gelir veya ek gelir bulmaya ayırmanızı öneririm.
Sadece kendinize güvenebileceğinizi anlayın ve kabul edin ve istikrarlı/yerli çözümlere dikkat edin.
Ne düşünüyorsun? Bu alternatif bir senaryo mu? yoksa kaçınılmaz mı?
Ne yapacağınız, nereye koşacağınız ve buna değip değmeyeceği hakkında düşüncelerinizi atın...
Güncellemeler:
4 ay
Enflasyon farkli. burada Resesyon ve develiasyondan bahsettim.
4 ay
2008 maas 10k ise Şu an 30k. 2008 euro 3tl ise Şu an 18 tl2008 enflasyon 10 larda Şu an 100Yani bizden bahsetmedim biz zaten kötüyuz ben kurasel buyuk krizden bahsettim sanirim anlastik.
0 1

En İyi Erkek Görüşleri

 • Bunların dönemindeki kadar derin kriz hissedilmedi. Doları baskıladıkları halde durum böyle üstelik. Şimdiki dönemde banka krizi yok ama vatandaş perişan durumda.

 • Katılıyorum zaten ekonomi çok kötü ve daha da kötü oluyor.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 2
 • Arkadaşım farkında değilsin galiba ama biz zaten yıllardır krizdeyiz.

  • Enflasyon farkli hocam. Resesyon ve develiasyondan bahsettim.

  • Kuresel ve ozellikle avrupa resesyonu diyorum. Biraz daha global olan. Bizim yasadigimizin avrupada daha buyuk yasanmasi anlatabildim mi? Bu bekleniyot avrupada bize etkiside buyuk olur hocam.

  • Biz zaten bitmişiz son perdeleri oynuyoruz. Umarim orada da olur da oranin dalgasi bizi yikar gecer çünkü bizim millet dibi görmeden asla kendine gelmez silkelenmez.

  • Hepsini Göster
 • Yav ben halkım, bunu benim degil ulkenin basina sectigim kisilerin dusunup birseyler yapmasi, ve beni yani halkı bilgilendirmesi ne yapmamiz gerektigini soylemesi bizi hazirlamasi lazim degilmi, ben niye onlar yokmus gibi hareket edim , ek is yapim

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?