Yks ile bilgisayar mühendisliği yoksa yks ile mi?

Merhabalar herkese ben şu an 23 yaşındayım, açıklaması uzun liseden mezun olalı 4.5 sene oldu ve bazı sebeplerden dolayı kazandığım üniversiteye dahi gitmedim. Ve bu 4.5 yılım maddi ve psikolojik sebeplerden dolayı koca bir hiç oldu. şu an kararlı olduğum şey üniversiteye gitmek ve yazılımcı olmak istiyorum. Bilgisayar mühendisliğini 2022 yks sinde kazanmam imkansıza yakın, çünkü neredeyse 3 yıldır elime kalem bile değmedi ve sayısal bilgim sıfır şu an. İnternetten raunt satın aldım 2 yıl boyunca kullanacağım. Dershaneye gidecek maddi gücüm yok. Sizce bilgisayar programcıligi okuyup DGS ile bilgisayar mühendisi kazanmak mı daha mantıklı, yoksa 1.5 sene yks ye hazırlanmak mi? İlk1 sene işte çalışacağım için işten sonraki zamanlarda günde ,4-5 belki 6 saat sayısal temel edinecek, öğrenecem. Ve geriye kalan 5-6 ay boyunca çok sıkı bir tempo ile hazirlanacam. Basaramamaktan korkuyorum çünkü anksiyetesi olan ve obsesif düşünceleri olan birisiyim mutsuz iken ders çalışamıyorum son 3.5 senede olduğu gibi. Şimdi benim endişem DGS ile kazansam bile en iyi ihtimalle 2. Sene başlayabilirim okula, ama genel olarak 1. Senenin. 2. Döneminde baslatiyorlarmiş. Sizce 1.5 yıl sonrakine yks ye mi hazırlamayim yoksa tahmin ediyorum ki 5.5 yıl eğitim görmek pahasına DGS yi mi tercih edeyim. Bu arada mezun olduğum zaman minumum 29 yaşında olacam.
0 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
  • Bence yks ye bilgisayar mühendisliği için çalış olur da kazanamazsan yazılım okuyup dgs yi denersin. Dgs de o kadar kolay değil çünkü. Üstelik dgs ile gelenler çok zorlanıyorlar bölümde alttan ders üstten ders. Şu ders sayıldı şu ders sayılmadı vs derdi çok oluyor. bence direk bilgisayar muhendisligini hedefleyip çalış.

    • Bende öyle düşündüm ama şu an 23 yaşındayım seneye kazanırsam 25 yaşında başlayacam okula. Bu benim için çok büyük dert değil ama kazanamaz isen askerlik tecilim son bulacak. ayrica gerçekten 3.5 yıldır elime kalem değmedi ve. Depresyonda olan anksiyete ve obesif takıntısı olan birisiyim. Psikolojik ve maddi sebeplerden bu zamana kadar üniversiteyi kazanamama rağmen gitmedim. Artık evde oturmaktan çok sıkıldım, bu psikoloji ile hazırlanmak zor geliyoe bana , okula gidersem en azından toparlanırim ve DGS ye hazırlanirim ve psikoijim iyi olur en azından. Ama işte yks ye hazırlanam bile para kazanmak zorundayım yani işten sonra çalışacağım ilk 11 ya da 12 ay. Daha sorna kalan5-6 ay ağır bir tempo ile hazirlanacam. 1-2 hafta içinde günde en faa 9 saat çalıştıracak bir iş bulursam yks ye hazırlanacağım.

    • Siz kendinize yine de dediğim gibi mühendisliği hedefleyin ve çalışın sonuca göre karar verirsiniz. Yaşı da hiç takmayın bence. Allah yardimciniz olsun. Umarım her şey gönlünüzce olur. Meslektaş oluruz.🤚Pes etmeyin.

    • Sağol yorumun için, DGS ile geçersem eğer 1. Sınıfın 2. Döneminde başlatırlarsa gerçekten bu benim için sorun değil, kazanmak ta sorun değil çünkü kazanırım ama asıl soru işte değer mi? Değmez ise yks ye çalışacam. Hem 1 yıl temel edinirim hem de istifa ettikten sonra önümde 5 ay var ve çok fazla yüksek bir tempo ile sınava hazırlanirim hem cebimde para olur

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 0
  • bence git yazılım öğren dgs den geçmek öyle kolay değil