Yurt dışı dil okuluna giden var mı? Hangi ülkeyi önerirsiniz? Önerdiğiniz danışmanlık firması var mı?

Firma önerilerine açığım, gidenlerin deneyimlerini ve sonucunu merak ediyorum.
1 1

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 1
 • Merhaba.

  Hangi dil olduğunu belirtmemişsiniz. Ben 2014 yılında Fransızca bilgimi geliştirebilmek için Fransa Besançon’da bulunan Université De Franche-comté’nin uygulamalı diller merkezinde (CLA - Centre de linguistique appliquée) 5 kur toplam 20 hafta eğitim aldım.

  Bunun için ayarlamaları kendim yaptım, bir danışmanlık firmasından yardım almadım. Yeşil pasaport sahibi olsam da 3 aydan uzun süreli bir konaklama olacağı için vize almam gerekti. Vize için gerekli tüm belgeleri e-posta ile hallettim.

  Önce okul ön kaydı için müracaat ettim ve üniversiteden gelen ön kayıt onay belgesi (attestation) ile bir pansiyondan rezervasyon yaptırdım. Okul kayıt belgesi ile rezervasyon yaptırdım çünkü öğrenciler için %50 indirim yapılıyordu. Rezervasyon onay belgesini de e-posta ile alarak diğer evraklarımla birlikte vize müracaatımı yaptım. 2 gün sonra vize onayım geldi. Toplam 140 günlük bir seyahatti.

  Bu dil okulunda sadece Fransızca değil bir çok dilde A1 seviyesinden itibaren eğitim veriliyordu. Çok faydalı bir süreç oldu benim açımdan. İmkânı olan herkesin bunu yaşaması gerektiğine inanıyorum. Bir çok ülkeden eğitime gelmiş olan bir sürü kişi ile tanışma imkânı buldum ve hâlen irtibatta olduğum çok kişi var.

  Bir yabancı dili, o dilin konuşulduğu ülkelerde öğrenmek ve geliştirebilmek büyük bir şans.

  • Merhaba bilgi için tesekkur ederim ingilizce icin dusunuyorum. Daha once turkiyede dil dersi alma girisimim oldu fakat turkiyedeki kurslar berbat ve yurtdisi dil okuluna gitmek istiyorum. hem daha cabuk ogrenme hemde pratik acisından daha verimli olucak Aslında dediğiniz gibi yapmak daha mantıklı Konaklama fiyatlarına baktigimda kendimiz ayarladigimiz zaman daha ucuza geliyor. Ama vize ile ilgili soru isaretlerim var Birde dil bilgim yok sadece kendimi orada idare edebilcek kadar var kendi basıma yapmak biraz korkutucu geliyor aslında

  • İmkânınız varsa mutlaka kullanın. Çok faydalı oluyor Kendinizi idare edecek kadar dil biliyorsanız yeterli zaten. Aç ve açıkta kalmadıktan sonra her şey kolay. 😀 Sürekli çevrenizde o dil konuşulacağı için çok çabuk ilerleme kaydedersiniz. Hatta bu ilerleme hızınıza kendininizin bile şaşıracağını söylemeliyim. Bol şanslar ve başarılar.

  • Tesekkürler

  • Hepsini Göster

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?