Ağlatan, romantik aşk filmleri önerir misiniz?

Tam romantik film izleyip ağlama modumdayım ama neredeyse hepsini izlemişim. Beni avaz avaz ağlatacak bir aşk filmi önerir misiniz?
ağlatan aşk filmleri
ağlatan aşk filmleri
6 4

Çok Süper Cevap


 • Romantik filmleri çoğunluk olarak severiz❤️ "Ben romantik film sevmem" diyenler bile seviyor bence.. Aşkı seviyoruz, o duyguyu yaşamayı seviyoruz.. Aşksız yaşanmaz ki. O duyguyu mutlaka yaşamışızdır. Her ne kadar aşka küssekte zaman zaman, yine de vazgeçemiyoruz o duygudan.. Aşka tövbe etsekte, aşka tövbeli olduğumuz zaman bile, yine de romantik filmler izlemek istiyoruz.. Belki de bize ızdırap veren aşkın başkalarını nasıl mesut ettiğini görüp mutlu olmak istiyoruz. Belki de romantik film izleyip, o özlemini çektiğimiz aşkı anlatan kişilerde buluyoruz kendimizi.. Hüzünlenip ağlamak istiyoruz

  Romantik filmleri bende çok seviyorum.. Duygu insanıyım ben, benim aradığım duygu.. Haliyle de romantik filmleri seviyorum.. Hemde çok seviyorum. Ağlamaya da ihtiyaç duyuyoruz.. Özellikle de aşk acısı çektiğimiz zaman içimizdeki o acıyı gözyaşlarımızla akıtıyoruz. Romantik film izlediğimiz zaman bize en yakın gelen karakteri/karakterleri sahipleniyoruz.. Belki de bir yerlerde yalnız olmadığımızı hissetmek istiyoruz, bunun için izliyoruz romantik filmleri..

  Nerdeyse her romantik film ağlatıyor insanı. Aşkın içinde acı da var çünkü.. Bazı romantik filmlerin sonu acı bitiyor maalesef ama en çok hafızalara kazınan da sonu acıyla biten filmler oluyor, neyse ki her romantik filmin sonu acı değil.. Sonu mutlu biten aşk filmleri de var..

  Ben en çok eski Türk filmlerini seviyorum.. Türk sinemasına aşığım.. Yeşilçam Türk sinemasında ayrı bir tılsım var. Tabi ki günümüzde de kaliteli filmler var. Yeşilçam Türk filmlerini izlemeyenimiz de var.. O filmlerde bir zamanlar sinemada izlenirdi 😊 Ben romantik film konusunda hem günümüzden hemde eski Türk filmlerinden tavsiyelerde bulunmak istiyorum..

  En sevilen romantik filmler hangileri?

  1) Selvi Boylum Al Yazmalım

  Ağlatan, romantik aşk filmleri önerir misiniz?

  Türkan Şoray'ı çok seven bir insan olarak bu filmi tavsiye etmem gayet normal.. Ah Asya'm.. İnanılmaz bir filmdi o film.. Sonu bitmesi gerektiği gibi bitti.. Asya doğru olanı yaptı Cemşit'i seçmekle..
  Asya'yı ve Samet'i hak eden Cemşit'ti.. Bir bakıma İlyas'ın kaderini de değiştiren Cemşit oldu.
  İlyas o gece tır şoförlüğü yaparken Cemşit'e yardım etmeseydi acaba yine aynı kaderi yaşarlar mıydı? Bence yine aynı kaderi yaşarlardı.. Asya'm ihanete uğradı, gözüyle tanık oldu..

  Ağlatan, romantik aşk filmleri önerir misiniz?

  "Ben kocamı hiç göğsünden öpmedim"
  İhanete gözleriyle tanık olan Asya'nın ağzından çıkan sözler..
  Bu repliği hiç unutmadım..
  İhanete dayanamayan Asya terkeder İlyas'ı..

  Gidecek yeri yoktur ama gururlu kadındır Asya.. İlyas'a kaçtığı için anasının yanına gidemez ama kader Cemşit'i çıkarır Asya'nın karşısına.. Cemşit evinin kapılarını Asya'ya ve Samet'e açar.. Samet büyür bir zaman sonra Cemşit'i babalığa kabul eder ve Asya Cemşit'le evlenir.
  Asya'nın İlyas'la olan nikâhı resmi nikah olmadığı için boşanmasına gerek olmamıştır..
  Cemşit emek verir onlara, sonra Asya'nın büyük aşkı, çocuğunun babası İlyas ansızın çıkar

  Ağlatan, romantik aşk filmleri önerir misiniz?

  Film öyle etkileyici bir film ki bu filmin etkisinden çıkmak kolay olmuyor.. İnsan da çok derin izler bırakıyor..
  Kesinlikle tavsiye ederim izlemeni.. Ben izlemiş olmama rağmen denk geldikçe hep izledim.. Jehan Barbur'un da sesine sağlık ❤️ Selvi Boylum Al Yazmalım filmindeki replikleri öyle güzel okumuş ki 🥰

  Sevgi neydi,
  Sevgi emekti ❤️

  2) Devlerin Aşkı

  Ağlatan, romantik aşk filmleri önerir misiniz?

  Devlerin Aşkı büyük olur. Yıllar geçse de unutulmuyor o aşk.. Ve benim tavsiye ettiğim filmler arasında yerini aldı..


  En çokta şu repliği sevdim..

  ~Beni seviyorsun
  ~Sevmiyorum
  ~Seviyorsun
  ~Sevmiyorum
  ~Seviyorsun
  ~Sevmiyorum, sevmiyorum, sevmiyorum ❤️❤️❤️


  Ah çok tatlılar ❤️ Kalbimi bırakıyorum buraya ❤️ Bu sahne unutulmaz. Yaşamışlar resmen.. İkisini de tebrik ediyorum 👏 ve tüm oyuncuları yürekten tebrik ediyorum.. Aradan geçen onca yıla rağmen efsane olmayı başardılar.

  Filmin konusuna gelecek olursak Süreyya Bey, Tarık'ın eski sevgilisi Türkan'la evlidir.
  Tarık, Süreyya Bey'i düşmanlarından kurtardığı için Süreyya Bey'de Tarık'ı yanında çalıştırır.
  Tabiki karısının eski sevgilisi olduğunu bilmiyordur. Bunu öğrendiğinde ise iki dost Türkan'dan dolayı birbirine düşman olur. Unutulmaz bir aşk filmi.. Bu filmi de izlemeni tavsiye ederim. Çoğumuz eski filmleri izlemiyoruz.. Eğer izlemediysen kesinlikle izle, ağlaman kaçınılmaz olacak, izlerken de mutlaka yanında ağlama mendilin 🤧 olsun 😊

  3) Acı Tatlı Ekşi

  Ağlatan, romantik aşk filmleri önerir misiniz?

  Biraz da günümüz sinemasından tavsiyelerde bulunmak istiyorum.. Bu filmi de izlemeni tavsiye ederim.. Bence sonu güzel bitti.. Aşk öyle değil mi? Hem acı, hem tatlı, hemde ekşi.. Aşkın içinde bütün duygular var. Murat ve Duygu bize enteresan, komedi, dram, romantik bir aşkı anlatıyor filmde.. Murat ve Duygu çocukluktan beri birbirlerine aşıklardır.. O iki çocuk aşık büyürler ve aşkları da devam eder, bu iki aşık bayağı çılgındır. Duygu daha çılgındır.
  Murat aşık olduğu kadına evlenme teklifi eder 💍 ama Duygu'nun kendine göre sebebleri olduğu için Duygu bu teklifi reddeder Murat'ı çok sevdiği halde reddeder.. Murat'la bir anlaşma yapar ve beş yıl sonra bekarlarsa öyle evleneceklerdir ve ayrılırlar ama zaman ilerler ve ikisini de bekleyen başka sürprizler olacaktır geçen zaman içinde

  4) Aşk Tesadüfleri Sever 2

  2011'de yayınlanan Aşk Tesadüfleri Sever 1, filmini izlemedim, izlemeyi düşünüyorum. Bu filmin adı Aşk Tesadüfleri Sever 2..2011 yılında yayınlanan film gibi bu filmin yönetmeni de Ömer Faruk Sorak'tır.. Aşk Tesadüfleri Sever 2 filminin yönetmenleri ise Ömer Faruk Sorak ve İpek Sorak'tır. Karışıklık olmasın diye açıklama yapmak istiyorum.. Sana tavsiye ederken dokuz yıl önce yayınlanan ilk filmi de izleyeceğim. İki filmin de oyuncuları farklı, bunu da belirtmek istiyorum. Ben Aşk Tesadüfleri Sever 2 filmini izlediğim için bu film hakkında yorum yapabileceğim, eminim ki 2011 yılında yayınlanan filmi izlemiş olsaydım o filmi de tavsiye ederdim ve överek anlatırdım.. Aşk Tesadüfleri Sever 2011 yılında yayınlanan filmi izlemesem de izlemeni tavsiye ederim..

  Aşk Tesadüfleri Sever 2 filminde Nesrin Cavadzade ve Elif Doğan'ın sesi öyle güzel ki şarkı söylüyorlardı ikisi de ayrı zamanlarda.. Çok güzel değil mi ikisinin de sesleri 🤍🤍 Bu şarkıya da bayıldım, çok güzel okumuş Nesrin Cavadzade bu şarkıyı.. Sen benim şarkılarımsın ❤️

  Ask Tesadüfleri Sever 1 2011 yılında vizyona giren ilk film gerçek hayattan izler bırakmış bir filmdir. İpek Sorak'ın hikayesini Nuran Evren Şit kaleme almıştır ve yönetmenliğini Ömer Faruk Sorak yapmıştır. Aşk Tesadüfleri Sever 2 filmi ise geçen yıl 2020 yılında vizyona girdi.. O filmde ilk film gibi gerçek bir hayat hikayesinden esinlenerek anlatılmış bir film, ancak her iki filmin de oyuncusu farklı.. Ben Aşk Tesadüfleri Sever 1 filmini izlemedim, biraz araştırma yaptım ama en yakın zamanda izleyeceğim ❤️😊 Aşk sadece filmlerde olmuyor demek.. Her ne kadar iki filmin konusu ve oyuncuları farklı olsa da iki filmde gerçek hayatta yaşanan aşktan izler bırakıyor.. Gerçek hayatta yaşanmış aşktan ilham alınarak yazılmış. Aşk Tesadüfleri Sever 2 filmi iki ayrı kuşağı anlatan bir film. 😊 Hem 1960'li zamanları hemde günümüzü anlatan iki ayrı çiftin aşkını izleyeceğiz.. İzlemediysen kesinlikle izle.. Ağlama mendilin de olsun mutlaka yanında..

  5) Sonsuz Aşk

  Ağlatan, romantik aşk filmleri önerir misiniz?

  Başrollerini Murat Yıldırım ve Fahriye Evcen'in paylaştığı sürükleyici, romantik bir aşk filmidir..
  Zeynep kardeşiyle yaşayan genç bir kadındır ve Can ise başarılı bir profesördür ve bu iki insanın yolları kesişir.
  Karakter olarak birbirlerine zıt gibi görünseler de bu iki insan birbirlerine aşık olurlar, derin bir aşk yaşarlar ✨✨Murat Yıldırım'ın sesinden bu harika şarkıyı da dinlemeni tavsiye ederim. Çok güzel okumuş değil mi?😊 Dinlemeye doyamadımSeninle beraber elimde bir hayal, gözümde gözyaşı.. Artık seni arar oldum sevgilim , birtanem.. Kar tanesi gibi düş şu gönlüme birtanem.. Sonsuz Aşk ❤️ Son Şarkı

  6) Çalsın Sazlar

  Ağlatan, romantik aşk filmleri önerir misiniz?

  Bu filmi de izlemeni tavsiye ediyorum.. Harika bir film.. Ben çok severek izledim.. Filmde iki dost aynı kadına aşık olurlar. Bu film iki farklı zamanı anlatır.. Meyhaneyi işleten ve keman 🎻 çalan iki dost meyhanelerinde şarkı söyleyen 🎶 Yasemin'e aşık olurlar ve bu aşk üçgeninde birçok çılgınlık yaşanır 😊


  Belçim Bilgin'in sesinden Çalsın Sazlar şarkısını da dinleyelim mi? 😊

En İyi Kız Görüşü

 • En Romantik Aşk Filmi Hangisi?

  - Anna Karenina

  Merhaba size ANNA KARANİNA filmini tavsiye edeceğim bu filmi aslında şu hikayeden yola çıkarak izledim;
  Tolstoy kitabını yazmaya başlamadan önce yardımcısına: -“Sakın ben sana diyene kadar kapıyı açma. Eğer çok acil bir şey olursa kapıyı çal “demiştir. Yardımcısı ise bunu kabul etmiş ve yemek saatlerinde yemeğini kapısına koymuş. Günler geçmiş Tolstoy yardımcısının getirdiği yemekleri yemiyormuş. Endişelenmeye başlayan yardımcısı kapıyı çalmış ama açan olmamış. Efendisinden korktuğu için kapıyı da açamıyormuş. Yardımcısı başına bir şey mi geldi acaba diye düşünüp akrabalarına haber vermiş. Eve gelen akrabaları kapıyı açınca şaşırtıcı bir sahne ile karşılaşmışlar. Tolstoy yerde cenin pozisyonunda yatmış, ağlıyormuş. Ne oldu diye sorduklarında: “ANNA KARENİNA ÖLDÜ” demiştir. Kitabı yazmakla, kitabı yaşamak çok farklı iki eylemdir. Tolstoy kitabı yazmakla kalmamış, olayları görmüşçesine , gerçekmiş gibi yaşamıştır...

  Çok güzel ve acıklı bir aşk hikayesi kesinlikle zaman ayırın derim bir fikir edinmeniz için bir bağlantı kısa bir fragman bırakıyorum :)

  https://www.youtube.com/embed/uIEID66wfEE
  • Eline sağlık :)

En İyi Erkek Görüşleri

 • En İyi Romantik Aşk Filmleri Hangileri?

  Senden Bana Kalan

  Ağlatan, romantik aşk filmleri önerir misiniz?

  Ağlatan romantik bir film denildiği zaman aklıma ilk bu film geliyor. Aslında çok klasik bir senaryosu var. İşte zengin erkek, fakir kız, zengin olan parasal durumlardan yararlanma hakkını kaybediyor ve bir şart konuluyor gibi durumlar olsa da oyuncuların azizliği mi denir ne denir bilemedim sonu çok kötü etkiliyor insanı, öyle şakır şakır ağlatmasa da bir göz dolması yaşatıyor.

  İncir Reçeli

  Ağlatan, romantik aşk filmleri önerir misiniz?

  Salt bir yapı ancak bu kadar güzel olabilir. Film iki seriden oluşuyor, bu tip filmlerde genelde ikincisi, birincisi kadar tutmaz. Ama bu filmin ikisi de çok fazla tutuldu, film koyu bir aşk - drama, bunu izleyenlerin bence çoğunun gözü dolmuştur, dolmadıysa bile üzgünlük ruha hakim olmuştur. Filmde çok fazla alkol kullanımı var onun uyarısını yapıyım, alkole özendirme durumu mevcut filmde eğer 18 Yaş altı biriyle izleyeceksen tavsiye etmiyorum.

  Bir Bilsen

  Ağlatan, romantik aşk filmleri önerir misiniz?

  Bu filmin en iyi yanı gerçek aşkın anlatması, öyle yıllardır unutamama, mutlu son gibi durumlardan ziyade, aşkın nankörlüğüne ve olumsuzluklarına daha çok vurgu yapılmış. Özellikle, erkek oyuncunun en son yalnız kalması ve kızın gitmesi gibi bir çok üzücü olay çok art arda bağlanmış. Buda ister istemez insan psikolojisini bozuyor ve üzülme ihtiyacı doğuruyor tabi ki.

  Masallardan Geriye Kalan

  Ağlatan, romantik aşk filmleri önerir misiniz?

  Bu film bu kategorinin nadir filmlerimden bir tanesi, benzerlerini yabancı sinemada çok izledik ama yerli sinemada pek karşılaşmadık. Pişmanlık filmi ama bu öyle klasik senaryo pişmanlıklarından değil tabi ki, aldatma sonrası yaşanan psikolojik rahatsızlıklarla dolu bir film. İlk başlarda normal aşk filmi gibi başlamasına nazaran her şey sıradan giderken, sonunda bütün yapıların alt üst olduğu ve soyutlaştığı bir romantik drama. İzleyenlerin sonunda nasıl üzüldüm anlamadım dediği bir yapım cidden üzüyor, karamsarlığa sokuyor ama neden olduğunu 5 dk. Düşündürüyor.

  Aynı Yıldızın Altında

  Ağlatan, romantik aşk filmleri önerir misiniz?

  Biraz daha dünya sinemasına açıldığımız zaman, hasta iki bireyin bir birini bulması ve aynı zamanda çeşitli hastalıklarla mücadele etmesi, çok fazla üzücü bir durum. Erkek karakter biraz daha nötr, tek korkum ''Unutulmak'' cümlesinden bu durum anlaşılıyor zaten. Kadın karakter bir nebze daha ''Neşeli ve Duygusal'' iki zıt hasta insanın birleşmesi ve çeşitli zorluklar karşısında, birlikte mücadele etmesine vurgu yapan bir yapım. Ağlar mısın bilemem ama çok üzeceğinden eminim.

  Eternal Sunshine of The Spotless Mind (Sil Baştan)

  Ağlatan, romantik aşk filmleri önerir misiniz?

  Bu film o kadar üzmesiyle ve ağlatmasıyla ünlendi ki! İnternet sayfaları, bu filmi ayrılık sonrası izlenmemesi gerek filmlerin arasına aldı. İlk izlenildiği zaman cidden aşırı bir duygusallık söz konusu oluyor. Yeni ayrılmış insanların ağlama durağı bu film, eğer üzülmek ve ağlamak için can atıyorsan bu filmi kesinlikle izlemelisin.

  Bonus Film - Kader

  Ağlatan, romantik aşk filmleri önerir misiniz?

  Eski bir yapım, bu filmi izlerken üç, dört kere için dışına çıkacak dramdan, sürekli mutsuzluk hakim olacak bünyene, film bittikten sonra da o gün içinde, içten güldürmeyecek bir ''Dark Drama'' . Bu filmde bir, iki tane güldükleri sahne ya var ya yok o, derece bir senaryosu var.
  İyi Seyirler.

  • Gerçekten müthiş olmuş bayıldım :)

 • En Kaliteli Romantik Aşk Filmleri Hangileri?

  Merhabalar. Bu konunun uzmanlarından biri sayılırım. Size vereceğim örneklerin hepsi izlediğim ve birbirinden değerli yapımlardır. O yüzden dikkatle inceleyip ona göre karar verirseniz mutlu olurum.

  1- Sil Baştan - 8,3

  Ağlatan, romantik aşk filmleri önerir misiniz?

  Jim Carrey ve Kate Winslet başrollerini paylaştığı bu ünlü yapım aynı zaman Oscar ödülüne layık görülmüştür. Filmin konusu ayrıldığı sevgilinden kalan son hatıraları da sildirmek isteyen adamın hikayesini anlatıyor.

  2- Titanic - 7.7

  Ağlatan, romantik aşk filmleri önerir misiniz?

  Leonardo DiCaprio ve Kate Winslet'in başrolünü paylaştığı bu enfes yapımı neredeyse izlemeyen yoktur diye düşünüyorum. Bir çok ödüle layık olan bu film. İzleyenleri hem etkileyip hem de ağlatmaya yetmiştir.

  3- Not Defteri - 7.9

  Ağlatan, romantik aşk filmleri önerir misiniz?

  Gena Rowlands ve James Garner'in başrolünü oynadığı bu nefis romantik film yine aşk filmleri arasındaki hak ettiği yeri almıştır. İzlenilmesi gereken müthiş bir yapım bana göre.

  4- Aynı Yıldızın Altında - 7.9

  Ağlatan, romantik aşk filmleri önerir misiniz?

  Shailene Woodley ve Ansel Elgort'ın başrol oynadığı ve aynı adla sinemaya uyarlanan bu film. En az kitabı kadar büyük bir sükse yapmıştır. İzlenmesi gereken güzel bir yapım. Uyumsuz filminde karşımıza çıkan Shailene, bu filmde gerçekten çok iyi bir iş çıkarmıştır.

  5- Zamanda Aşk - 7.8

  Ağlatan, romantik aşk filmleri önerir misiniz?

  Zamanda yolculuk temalı filmleri illa ki izlemişsiniz. Peki bunun Aşk konulu olanını izlediniz mi? İçinizi sıcacık yapacak bu film, yüzünüzde gülümseme yaratacak harika bir konuya sahip.

  6- Umut Işığım - 7.8

  Ağlatan, romantik aşk filmleri önerir misiniz?

  Oscar ödüllü oyuncu Jennifer Lawrence ve Bradley Cooper başrollerini paylaştığı bu film. Yine güzel bir kitap uyarlamasıdır. Herkesin bir gün mutlaka aşkı bulabileceğinin kanıtı niteliğinde güzel bir yapım.

  7- Aşk ve Gurur 7.8

  Ağlatan, romantik aşk filmleri önerir misiniz?

  Yani Aşk filmi deyip de bu filmi listeye almamak gerçekten ayıp olurdu. Brenda Blethyn ve Donald Sutherland başrol aldığı bu film. Eski tarz film sevenler için mükemmel bir seçenek olacaktır.

  8- Kasımda Aşk Başkadır - 6,7

  Ağlatan, romantik aşk filmleri önerir misiniz?

  Keanu Reeves ve Charlize Theron gibi iki büyük oyuncunun bir araya geldiği nefis bir yapım. Hatta benim en çok sevdiğim aşk filmi diyebilirim. Bu filmde, özellikle sonunda sizi çok duygulandıracak bir yapımdır. Beni çok fazla etkilemişti diyebilirim..

  Benim verebileceğim tavsiyeler bu yönde. Bu filmlerin hepsini izledim ve tam puan verdim. Mutlaka tavsiye ederim. Çoğu film zaten araştırınca anlayacaksın ki her izleyiciden yüksek puan almış..

  Keyifli seyirler.

  • Gerçekten eline sağlık, önerilerin de çok iyi. Hepsine aşığım :D

  • @KürkMantoluHayri Teşekkürler :)

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

49 66
 • Sonsuz Aşk
  Delibal
  Evim Sensin
  Bizim İçin Şampiyon
  Aşk Sana Benzer
  The Five Feel Apart
  The Fault in Our Stars
  The Notebook

 • Ghajini (aamir khan), incir reçeli, titanik, mustafa hakkında her şey, babam ve oğlum (aşk filmi değil ama güzel ağlatır), hayatı yakala (dram), umut (dram 2009 yerli), gönül yarası, hayat güzeldir (dram), selvi boylum al yazmalım (türkan şoray, kadir inanır), dila hanım (türkan şoray, kadir inanır), kasımda aşk başkadır

 • Five feet aparts izleyebilirsin🙁

 • Peredona si tell amor

 • En Romantik Aşk Dizileri Hangileri?

  🎥 The Legend of the Blue Sea 🎥

  💕 Heo Joon Jae ve Shim Chung 💕
  💕 Heo Joon Jae ve Shim Chung 💕

  🎬 Tür: Fantastik, Romantik, Komedi Bölüm sayısı: 20 Bölüm süresi: 70 dakika civarı [[[YouTube'dan Türkçe altyazılı olarak izleyebilirsiniz.]]]
  🎞️ Konusu: Shim Chung (Jun Ji-Hyun) gerçek aşkı bulmak için karaya çıkan ve yolu işinin ehli olan dolandırıcı Heo Joon-Jae (Lee Min-Ho) ile kesişen bir deniz kızıdır. Shim Chung, Joon Jae'ye aşık olur ve onun peşinden aylarca yüzerek Seul'e gelir. Heo Joon Jae'nin küçük yaşta annesi ile yolları ayrılmış ve dolandırıcı Joo Nam Do ile tanışmıştır. Sonrasında ikisi yanlarına hacker Tae-oh'yu da alarak profesyonel dolandırıcılar olarak büyük vurgunlar yapmış, hayatlarını o şekilde yaşamaya başlamışlardır. (Joon Jae'ye ve dolandırıcı arkadaşlarına kafayı takmış bir polis bile var 😅) Sonrasında deniz kızı Shim Chung'un da hayatlarına dahil olmasıyla birlikte kendilerini önceki hayatlarından yarım kalan bir takım olayların ve yeni maceraların içinde bulurlar. (Bölümlerin başında gösterilen eski zaman sahnelerine filmin ortalarına doğru anlam vermeye başlıyorsunuz. Bu sahnelerde kişilerin önceki yaşamlarını gösteriliyor. Yani bu dizi kendini tekrarlayan kaderlerine karşı gelen bu aşıkların etrafında dönüyor.) {{{İlk bölümleri baya komik 😂 sonlara doğru daha duygusal kısımlar başlıyor 😭}}}

  🎥 W (Two Worlds) 🎥

  💕 Kang Chul ve Oh Yeon Joo 💕
  💕 Kang Chul ve Oh Yeon Joo 💕

  🎬 Tür: Fantastik, Romantik, Komedi, Dram, Aksiyon, Gerilim Bölüm sayısı: 16 Bölüm süresi: 70 dakika civarı
  🎞️ Konusu: Süper zengin ve “W” isimli webtoondan bir karakter olan Kang Chul (Lee Jong Suk) ile gerçek dünyada bir cerrah olan Oh Yeon Joo (Han Hyo Joo) arasında yer alan aşk hikâyesi anlatılmaktadır. Kang Chul (Lee Jong-Suk) 18 yaşındayken Olimpiyatlarda atıcılık alanında ülkesini temsil eden başarılı ve örnek gösterilen bir öğrenci iken bir gün gizemli bir katil tarafından ailesinin katledilmesiyle hayatı alt üst olur. Ailesini öldürmekle suçlanır, idamla yargılanır ve bir süre sonra suçsuz olduğu anlaşılarak serbest bırakılır. Ancak o eski Kang Chul değildir. Büyümüştür ve ailesinin de katilini bulabilmek amacıyla kurduğu şirket ve kanal W sayesinde 687 Milyon dolar değerinde bir servetin sahibi olmuştur. Çekici, hırslı, yakışıklı ve mesafeli Kang Chul'un bilmediği bir gerçek vardır ki, o bir webtoon karakteridir. Babası bu webtoonun yazarı olan Oh Yeon Joo, kardiyolog olmak için didinirken profesörünün bu webtoona ilgisi olduğunu öğrenir. Bir ameliyata girme fırsatı yakalamak için babasından webtoon hakkında profesörünün merak ettiklerinin cevabını almaya karar verir. Babasından haber alamadığı için çizim atölyesine gittiğinde orada Kang Chul tarafından webtoon dünyasına çekilir. Kang Chul, Oh Yeon Joo'nun hayatının anahtarı olduğunu hisseder ve düşünür. Elinde olmadan ara sıra webtoonun içine çekilen Oh Yeon Joo ile Kang Chul'un arasında aşk yavaş yavaş oluşmaya başlar. (Çok spoi verdim galiba 🙄) {{{Bu dizi ilerleyen zamanlarda üzücüleşiyor. 🥺}}}

  🎥 Just Between Lovers 🎥

  💕 Lee Kang Doo ve Ha Moon So 💕
  💕 Lee Kang Doo ve Ha Moon So 💕

  🎬 Tür: Romantik, Dram Bölüm sayısı: 16 Bölüm süresi: 70 dakika civarı
  🎞️ Konusu: Küçükken aynı alışveriş merkezinin içinde olan Lee Kang Doo (Lee Jun Ho) ve Ha Moon So (Won Jin Ah) binanın yıkılmasıyla zor anlar yaşayıp, enkazından kurtulan ve o kazada ailelerinden birisini kaybederek hayatı boyunca ağır travmayla yaşayan iki mutsuz insandır. Ha Moon So geçirdikleri bu kazada küçük kız kardeşini kaybetmiştir. Bu kazadan sağ kurtulduğu için suçluluk duymaktadır. Suçluluk duygusunu bastırmaya çalışarak yaşamını sürdürür ve annesine bakarken güçlü kalmaya çalışır. Ha Moon So mimari modeller (yani bina vs. maketleri) yaparak ve annesinin işlettiği hamamda çalışarak geçimini sağlar. Her gün rüyalarını kâbusa çeviren geçmişte yıkılan alışveriş merkezinin neden yıkındığını bulmak için çabalar. Bir gün, Kang-Doo ile tanışır ve bastırıp gizli tuttuğu duygularını açığa vurmaya başlar. [~Acılara göğüs germiş kadın ilk kez geçmişi ile yüzleşiyor.~] Lee Kang Doo tek çocuk olduğu için annesi ve babası tarafından el üstünde tutularak rahat bir şekilde büyümüştür ve hayali bir gün futbolcu olmaktır. Ancak geçirdikleri bu kaza sonucu babası ölür ve kendisinin de bacağı kırılır. 3 yıl boyunca rehabilitasyon görür. Hiçbir ağır yükü taşıyamaz haldedir. Bir gün, annesini de kanserden dolayı kaybeder. Böylece annesinin borçları ile yapa yalnız kalır. 20’li yaşlarındayken bir suçlu haline gelir ve mümkün olduğunca her şeyi yaparak para kazanmaya çalışır. Ancak Moon-Soo ile tanıştıktan sonra hayatı tamamen değişir. [~Geçmişinde sıkışıp kalmış adam ilk kez yarınını planlıyor.~] Yıllar sonra yolları kesiştiğinde birbirlerinin gizli kalmış yaralarını önce ortaya çıkartıp iyice deşerler, sonra da yavaş yavaş birbirlerinde huzuru bularak o yaraya merhem olurlar. {{{Bu diziyi izlerken içim çıkmıştı ya 😢}}}

  🎥 Again 18 🎥

  💕 Hong Dae-Young ve Jung Da-Jung 💕
  💕 Hong Dae-Young ve Jung Da-Jung 💕

  🎬 Tür: Fantastik/Bilim kurgu, Romantik, Komedi, Dram, Gençlik Bölüm sayısı: 16 Bölüm süresi: 70 dakika civarı
  🎞️ Konusu: Dizi boşanma raddesine gelmiş bir çiftin ve çocuklarının etrafında dönüyor. Zaman zaman evlenmeden önceki ve evliliklerinin ilk yıllarında yaşananlarda gösteriliyor. Bu ailenin babası 18 yaşındaki haline geri dönüyor.(Görünüş olarak) Eşinin ve çocuklarının yaşadıklarını, onun için yaptıkları fedakarlıkları, bir çoğunun farkında olmadığını ve onların ihtiyacı olan daha önce fark edemediği şeyleri görüyor. Aynı şekilde anne rolünü oynayan kadında, kocasının kendisi ve çocukları için yaptığı şeyleri ve feda ettiği şeyleri fark ediyor. İkiside boşanmaktan pişman çünkü bir çok sorunu en başından güzelce konuşmadıklarını birbirlerine karşı tamamen dürüst olamadıklarını fark ediyorlar. Ayrıca annede babada çocuklarını yeterince tanımadıklarını, neler yaşadıklarını bilmediklerini fark ediyorlar. Dizide başka aşklarda var. Onlarda sürpriz olsun. Bence hoşunuza gidecek 😉 {{{Mutlaka izlemeniz gerektiğini düşünüyorum. Hem ağlatıyor hem güldürüyor.}}}

  ❗Soruda film istenmiş ama ben filmden çok dizi izlediğim için bunları tavsiye etmek istedim. Kore dizisi seviyorsanız tavsiyem bunlar.❗

  • Eline sağlık kuzum :)

 • Kasım'da Aşk Başkadır.

 • Godfather djjdu