Astroloji yorumlarının gerçeklik payı var mı sizce?

İyi akşamlar ve iyi forumlar :). Sizce astroloji yorumlarının gerçeklik payı var mı?

0 0

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 3
  • Hayır yok Tabii ki astrolojiye inanan bilim karşıtları genellikle süreç içerisinde bu tür çürütmelere, eşit derecede geçersiz savunmalar geliştirmişlerdir. Bunların bir tanesi, "Ama yükselen var, diğer gök cisimlerinin etkisi var, şimdi onları katmadan astrolojiden bahsedemezsiniz." gibi bir savunmadır. Ülkemizin en değerli astronomlarından Dr. Ethem Derman'ın sözleri, bu noktada ete kemiğe bürünerek anlam kazanmaktadır: "Hayatınızda ebenin etkisi Satürn'den fazladır."

    Gerçekten de öyle! Burada tüm detaylarıyla gösterdiğimiz üzere, hem matematiksel olarak hem de fiziksel olarak astrolojinin herhangi bir dayanağı bulunmamaktadır!

  • Hiçbir gerçeklik payı yoktur. Astroloji tamamen palavradır. 6 bin yıllık antik Sümer geleneğidir. Bilimsel hiçbir tarafı yoktur. Buna inanan insanlara hayret ediyorum.

  • Doğum haritası bakıyorum ve hiç tanımadığım bir kişinin haritasından kişilik özellikleri, zayıf güçlü yönleri hatta aile yapısına kadar çıkarımda bulunabiliyorum. Bilimsel olarak insanlar ne düşünür bilmem ama biri hakkında bu bilgileri eğer sadece yıldızların konumuna bakarak çıkarabiliyorsam elbette bir geçerliliği vardır

  • Cıks