BluTV'de izlediğiniz en iyi yabancı filmler hangileri? Tavsiyeleriniz nelerdir?

BluTV aldım. Bir liste yapmak istiyorum. Blutv’de mutlaka izlenmesi gereken filmler hangileri? BluTV’de hangi yabancı filmler var? Önerileriniz neler?
1 0

Çok Süper Cevap

 • İnsan, BluTV gibi içerisinde yüzlerce film barındıran bir dijital platforma üye olunca neyi izleyeceğini şaşırıyor haliyle. Hak veriyorum, birbirinden şahane yapımlar var. Ama sakin ol, ben sana en iyilerinden bir liste vereceğim. :)

  BluTV'de İzlenebilecek En İyi Yabancı Filmler Hangileri?

  IMDb listesinin zirvesindeki filmlerden oluşacak bu listem. BluTVdeki filmler güzel mi güzel, üstelik dünyaca başarısı ispatlı.

  1- The Godfather

  The Godfather
  The Godfather

  BluTV’de yabancı filmler arasında IMDb listesinin zirvesinde yer alan The Godfather, 1972 yapımı ve 9,2 puanıyla sarsılmaz bir yere sahip. Mario Puzo’nun çok satan kitabından sinemaya uyarlanan film, 40’lar ve 50’lerin Amerika’sında, bir İtalyan mafya ailesinin destansı öyküsünü konu ediniyor. Al Pacino, James Caan ve Marlon Brando gibi usta isimler rol alıyor.

  2- The Lord of the Rings Serisi

  Yüzüklerin Efendisi Serisi
  Yüzüklerin Efendisi Serisi

  J. R. R. Tolkien’in efsane kitabından uyarlanan film, 8,9 IMDb puanıyla listenin ikinci sırasında yer alıyor. Orta Dünya’daki güç mücadelesinin anlatıldığı filmde epik dünyanın tadına sonuna kadar varacaksınız. Film, üçleme şeklinde yer alıyor sitede. Sırasıyla; Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği, Yüzüklerin Efendisi: İki Kule, Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü izlemen gerekiyor.

  3- Inception

  Inception
  Inception

  Listenin 3. sırasında beyin yakan filmler listesinin başında yer alacak bir film yer alıyor. Fantastik - bilim kurgu türündeki film, uzmanlık alanı, zihnin en savunmasız olduğu rüya görme anında, bilinçaltının derinliklerindeki değerli sırları çekip çıkarmak ve onları çalmak olan bir ekibin macerasını anlatıyor. Eee Christopher Nolan tarafından yazılan ve yönetilen bir filmden ne beklenir ki? Mutlaka izlemelisin.

  En Çok İzlenen BluTV Filmleri Listesi

  Bir de BluTV’de en çok izlenen filmler listesi bulunuyor. Onlar da şu şekilde;

  1- Sıfır Bir

  Sıfır Bir - Film
  Sıfır Bir - Film

  BluTV özel yapımı olan dizi, sonrasında bir filmle taçlandırdı serüvenini. Adana’nın suç dolu mahallesindeki hayattan kaçıp İzmir'e yerleşen Savaş, Cihat ve Azad'ın hikayesini anlatıyor. Aksiyon - macera, dram, polisiye - suç türündeki film, BluTV’de en çok izlenenlerin zirvesinde.

  2- The Wolf of Wall Street

  The Wolf of Wall Street
  The Wolf of Wall Street

  Sıfır Bir filminin, The Wolf of Wall Street’i sollaması ne ilginç değil mi? 24 yaşında genç ve hırslı bir adam olan Jordan Belfort’un Amerikan finans dünyasındaki başarı merdivenlerini tırmanışını konu ediniyor.

  3- The Matrix

  BluTV'de izlediğiniz en iyi yabancı filmler hangileri? Tavsiyeleriniz nelerdir?

  İşte sinema tarihinin kült filmlerinden biri. Yayınlandığı 1999 yılında ve sonrasında çokça ilgi gören bir film. Çekildiği yıla göre çekim tekniklerinin çok ilerisinde bir film. Fantastik - bilim kurgu türündeki film, bir bilgisayar programcısı olan Thomas Anderson’ın gerçek olanın ne olduğunun peşine düşmesini anlatıyor.

  BluTVde Hangi Yabancı Filmler Var?

  Hangi filmler yok desek daha kısa bir liste olurdu. Yukarıda yazdığım listelerde gördüğün gibi yenisinden eskisine birçok yapım BluTV’de yer alıyor.

  • The Silence of the Lambs (IMDb 8,6)
  • Interstellar (IMDb 8,6)
  • Seven (IMDb 8,6)
  • The Prestige (IMDb 8,5)
  • The Shining (IMDb 8,4)
  • The Girl in the Fog (IMDb 6,8)
  • Batman Begins (IMDb 8,2)
  • Rocky (IMDb 8,1)
  • Fargo (IMDb 8,1)
  • Elephant (IMDb 7,2)


  BluTVde mutlaka izlenmesi gereken filmler listemi senin için hazırladım. Her biri birbirinden güzel filmler. İzledikten sonra fikrini yazarsın buraya. :)

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

2 2
 • Ücreti ne kadar? Ve nasıl aldın? Netflix gibi girip üye mi oluyorsun?

 • Blu mlu izlemem

 • İzlemedim

 • Film değil ama dizi tavsiye edebilirim. Ramy ve Exit sevdiğim dizileridir