Chill Ne Demek? Netflix and Chill Ne Anlama Geliyor?

Herkesin dilinde, gif falan atıyorlar Twitter'da, Instagram'da; chill out, Netflix and Chill diye. Tam olarak sözlük anlamını değil de, sosyal medyadaki anlamını merak ediyorum. Chill ne demek? Ne anlama geliyor?
0 1

Çok Süper Cevap

 • Chill Ne Demek?

  İngilizce'de Chill: Sakin kalmak, rahatlamak, sakinleşmek, morali bozmamak yani kısaca soğukkanlı olmak anlamına geliyor. Sosyal medyada sıkça karşılıyoruz Chill kelimesi ile. Genellikle bu kelimeyi sinirli birini sakinleştirmek için kullanıyoruz. Mesela; Hey dostum Chill. Cümlesini çokça duyuyorsanız karşınızdaki kişi size “Sakin ol dostum” demek istiyordur.

  Chill ne demek?
  Chill ne demek?

  Chilling Ne Demek?

  Rahatlıyorum, takılıyorum, sakinleşiyorum, eğleniyorum, sakinim anlamında kullanılıyor sosyal medyada. Yine örnek vermek gerekirse; Sinirli biri sakinleştiği zaman Chilling kelimesini kullanabilir.

  Netflix and Chill Ne Demek?

  Netflix and chill çevirisi "Netflix ve sakin ol" olarak gösteriyor ama bununla pek alakası yok. Ben bunu genellikle film izleyeceğim zaman kullanırdım. Yani Netflix and Chill dediğimde Film ve abur cubur planı yaptım gibi. Ama durum aslında öyle de değilmiş.

  Netflix and chill ifadesi bizdeki erkeklerin, kızlara dediği "Bize gelsene film izleriz" anlamına geliyormuş. Yurt dışında da Netflix ve romantik bir gece, cinsel ilişki olarak kullanılıyor. Film izleriz, sonrasında sevişiriz demek yani.

  Netflix and Chill Ne Demek?
  Netflix and Chill Ne Demek?

  Chill Out Ne Demek?

  Chill out insanı gevşeten, rahatlatan, mutluluk veren bir müzik türü aslında. Yukarıda da belirttiğim gibi Chill kelime anlamıyla 'rahatla' anlamına geliyor.

  Netflix and chill ne demek, chill ne demek, chilling ne demek açıklamaya çalıştım. Umarım yararlı olur.

  Son yoklama hakkında bilgiye de bu soruda görebilirsiniz.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 1
 • rahatla demek

 • Google amcana sor evladım 🤪