Dizi Kıyafetleri Nasıl Seçiliyor?

Birbirinden güzel ve sürükleyici diziler TV ekranlarında boy gösterdiğinde, dizinin hikayesi yanı sıra oyuncuların giydikleri de olay oluyor. Diziyi izleyen seyirciler, oyuncuların üzerinde beğendikleri kıyafetleri aramak için, daha bölüm bitmeden web sayfaları arasında "dizi kıyafetleri" diye aramaya başlarlar bile.

Gerçekten de dizilerde görünen kıyafetler göze çok çekici geliyor. Aslında tam da bu noktada kombinlerin yaratıcıları olan stil danışmanları devreye giriyor. Adına "styling" denilen geniş bir eki, dizi oyuncularının kıyafetleri, takıları, ayakkabı ve diğer aksesuarları konusunda epey mesai harcıyor. Yani çekimlere başlanmadan aslında dizi oyuncuları kıyafetleri ve stilleri konusunda hazır bir programla çekime geliyorlar.
0 0

En İyi Erkek Görüşü

  • Dizi Kıyafetleri Nasıl Seçiliyor?

    Yapımcı tarafından senaryo, mekân ve oyuncular gibi detayları belli olan diziler, büyük markaların da yakın markajı altına giriyor. Son kreasyon parçalarını milyonlarca kişiye belki de sadece birkaç dakikalık görüntü ile tanıtmak isteyen ünlü dizi kıyafetlerleri markaları, reklâm çabası içine girmeden aslında tanıtımlarını yapabiliyor.

    Dizi Kıyafetleri Nasıl Seçiliyor?

    En güzel tasarımları ile başrol oyuncularının giyecekleri kıyafetlere sponsor olan markalar, izleyicilerin her bölümden sonra aslında kıyafetler ile ilgili arama yapacaklarını biliyor. Dizi bazında ya da genel olarak arama yapan izleyiciler, aynı kıyafeti satın almak için markanın web sayfasını ziyaret ediyor. Basitçe açıklanmak istenirse örneğin, Show TV ekranlarında milyonlarca izleyiciye sahip olan Aşk Laftan Anlamaz dizisi yayınlanırken, seyirciler beğendikleri oyuncuların üzerindekileri araştırmaya başlıyor. Dizi kıyafetleri Instagram, Facebook gibi sosyal medya platformlarında ve web sayfalarında marka tarafından önceden yayınlanıyor. Böylece Aşk Laftan Anlamaz dizi kıyafetleri, aksesuar ya da ayakkabı gibi kelimeler ile aramalar yapan kişiler, direkt olarak markanın ürününe ulaşıyor ve kolayca satın alabiliyor. Bu da markaya reklâm çabası göstermeden satış imkânı sağlıyor.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 0
  • Stilistlsr sponsorlar ile anlaşıyor diye biliyorum