Elite Benzeri, Tarzı Dizi Tavsiyeleri Verir misiniz?

Selam, bildiğiniz gibi pandemide ne varsa tükettik, en son da Elite izledim, hem sürükleyiciliği hem de entrikaları ile kısmen beğendiğim bir dizi oldu. Ancak sonrasında onun kadar sürükleyici bir şey bulamadım. Bildiğiniz, Elite benzeri dizi tavsiyeleri verir misiniz?

Şimdiden teşekkür ediyorum!
1 0

Çok Süper Cevap

 • Elite Tarzı, Benzeri Diziler Hangileri?

  1- Riverdale - 2017

  https://www.youtube.com/embed/HxtLlByaYTc

  Küçük bir kasabada yaşayan sürrealist gençlerin hayatını izliyoruz. Dışarıdan sakin ve şirin bir kasaba gibi gözüken Riverdale’in iç yüzü oldukça karanlık ve tuhaf.. Bu kasabada yaşananlar dışarıdan gelenler için garip olarak adlandırılıyor ama içeride yaşayanlar oldukça alışık bu duruma.

  Elite tarzı diziler arasında. Riverdale dizisi toplam 64 bölüm ve 4 sezon.

  2- The Society - 2019

  https://www.youtube.com/embed/lSj77j1Dnxg

  Zengin bir kasabadaki diğer herkes gizemli bir şekilde ortadan kaybolduğunda West Ham'in genç sakinleri hayatta kalmak için kendi topluluklarını kuruyorlar. Gençler, yaşadıkları kasabanın benzeri olan bu yerde ailelere dair hiçbir ize rastlamıyor. Ne olduğunu çözmeye çalışırken baya aksiyon yaşıyorlar. Dizin ilk sezonu 10 bölümden oluşuyor.

  3- seks Education - 2019

  https://www.youtube.com/embed/Hd2ldTR-WpI

  Elite gibi diziler arasında. Dizinin konusu İngiliz kasabası Moordale’da geçiyor. Toy ve içine kapanık bir öğrenci olan Otis Milburn, cinsellik terapisti olarak çalışan ebeveynleriyle birlikte yaşıyor. Cinsellik sohbetlerinin tam ortasında büyüyen Otis, yıllar içerisinde bu konu üzerinde uzmanlaşıyor. Otis, uzmanlığını okulda statü elde etmek için kullanabileceğini keşfediyor.

  Zeki arkadaşı Maeve ile harekete geçiyor ve arkadaşlarının seksle ilgili problemlerini çözmek için gizli bir seks terapisi kliniği açıyor. Genç adam bu seanslar esnasında, kendisinin de esaslı bir terapiye ihtiyacının olduğunu keşfediyor. seks Education’ın kadrosunda: Asa Butterfield, Gillian Anderson, Alistair Petrie, Connor Swindells, Ncuti Gatwa, Emma Mackey, Kedar Williams-Stirling ve Aimee-Lou Wood var.

  4- White Lines - 2020

  https://www.youtube.com/embed/Uj7uyeaJjFQ

  Yıllar önce Ibiza'dan kaybolan ünlü bir DJ olan erkek kardeşinin gizemli ölümünü çözmeye çalışan bir kadının hikayesini izliyoruz. İşinde oldukça başarılı olan bir DJ, İbiza'da esrarengiz bir şekilde ortadan kayboluyor ve kardeşi iz peşine düşüyor. Ama işler tehlikeli bir hal almaya başlıyor. İzlemediyseniz ve aksiyon seviyorsanız mutlaka bir bakın derim.

  5- The A List - 2018

  https://www.youtube.com/embed/7kIKGd6w6Y8

  Çok sürükleyici bir dizi olduğunu söyleyeyim. Doğaüstü dizide, ücra bir adadaki yatılı kampa katılan bir grup genç kendilerini aşk, rekabet ve gizem dolu bir maceranın içinde buluyor. Gizem ve aşk dolu olaylar peşpeşe geliyor. Tam bir gençlik dizisi diyebilirim. Ayrıca elite alternatifi diziler arasında.

  6- You - 2018

  Elite Benzeri, Tarzı Dizi Tavsiyeleri Verir misiniz?

  Benim sevdiğim ve izlediğim diziler arasında. Gençlik dizisi olduğu için Elite ile aynı statüde. Zeki bir New Yorklu olan Joe bir kitapçıda çalışıyor. Bir gün kitapçıya gelen Beck, Joe’nun ayaklarını yerden kesiyor Joe, ilk görüşte Beck’e aşık oluyor.

  Joe, sevdiği kızın kalbini kazanmak için her şeyi yapmaya hazır ama tam da bir psikopat. Beck’i elde etmek için teknolojiyi kullanmaya başlayan ve onu her yerde takip eden Joe’nun takıntı tavırları Beck’in en yakın arkadaşı Peach’ı şüphelendirse de ona engel olamıyor. Joe, sonunda Beck’in takipçisi olmaktan çıkıp erkek arkadaşı oluyor. Olaylar çıkılmaz bir hal alıyor.

  7- Quicksand - 2019

  Elite Benzeri, Tarzı Dizi Tavsiyeleri Verir misiniz?

  Elite benzeri diziler arasında. Bir okulda yaşanan trajedinin Stockholm'ün zengin bir banliyösünü sarsmasının ardından görünüşte uyumlu bir genç, kendini cinayetten yargılanırken buluyor. Olaylar çıkılmaz bir hal alıyor. Ben izlerken beğenmiştim, eğer izlemediyseniz bir bakın derim.

  8- The Rain - 2018

  Elite Benzeri, Tarzı Dizi Tavsiyeleri Verir misiniz?

  Yağmurun bir damlası bile insan vücuduna temas etse ölümcül bir virüse yakalanacağınız bu dizide. Ama bu olaydan hayatta kalmayı başarmış iki kardeş var ve onların mücadelesini izliyoruz..

  Uzun süredir yer altında yaşayan, yeni bir dünya kurmak için yola çıkıp, kendilerine güvenli bir yer bulmaya çalışıyorlar. Bu yolculukta diğer hayatta kalan gençler onlara eşlik ediyor. Elite benzeri diziler arasında. Oyuncular: Alba August, Sonny Lindberg, Johannes Kuhnke.

  9- Boca a Boca - 2020

  Elite Benzeri, Tarzı Dizi Tavsiyeleri Verir misiniz?

  Hayvancılıkla uğraşan kırsal ve ücra bir kasabadaki lisede okuyan gençler, hızla yayılan gizemli bir “öpüşme hastalığına” yakalanıyor ve aileler paniğe kapılıyor. Brezilya’nın kırsal kesiminde bir kasabada yaşayan gençler öpüşmeyle bulaşan bilinmeyen bir hastalığa yakalanıyor.

  Virüs kısa sürede salgına sebep oluyor. Kendi halinde yaşayan halkın günlük yaşamında da değişiklere sebep olan virüs, bir tehdit haline dönüşüyor. Paniğin giderek artmaya başladığı kasabada ilişkiler de değişmeye başlıyor. Çok güzel ve sürükleyici bir dizi.

  10- Control Z - 2020

  Elite Benzeri, Tarzı Dizi Tavsiyeleri Verir misiniz?

  Control Z dizisinin konusu ibir öğrencinin arkadaşlarının sırlarını ifşa etmesiyle birlikte lisenin karışmasına sebep olmasını ve ana karakterimizin bu hacker’ı bulma çabalarını anlatılıyor.

  Asosyal biri olarak görülen Sofia okuduğu lisede iyi gözlem yeteneği sayesinde kimin neler yaptığını biliyor. Her şeyden haberdar olan Sofia arkadaşlık konusunda başarısız biri. Bu sırada bilinmeyen biri tarafından öğrencilerin sırlarının tüm okula duyurulması adeta skandala sebep oluyor. Yine Elite dizisine alternatif diziler arasında.

  11- 13 Reasons Why - 2017

  Elite Benzeri, Tarzı Dizi Tavsiyeleri Verir misiniz?

  Clay isimli lise çağlarındaki bir gencin bir gün okuldan eve gelip odasında bulduğu kaseti dinlemesi üzerine gelişen olayları anlatıyor. Kasette duyduğu ses daha iki hafta önce intihar eden sevgilisinin sesi ve genç kız neden intihar ettiğinin 13 sebebini anlatıyor. Son derece başarılı bir senaryoya sahip olan dizi Jay Asher’in aynı adlı romanından uyarlanmış. Ben beğenerek bitirmiştim sezonu. Elite gibi diziler arıyorsanız mutlaka bir bakın.

  12- Gossip Girl - 2007

  Elite Benzeri, Tarzı Dizi Tavsiyeleri Verir misiniz?

  Dizi, Kristen Bell’in ”Who Am I? xoxo Gossip Girl” sözleriyle başlıyor. Gossip Girl, Manhattan’da yaşayan 6 gencin hayatlarındaki olayları internette blog halinde yayınlıyor. Hatta bazen bu 6 genç, çevresindeki olayları Gossip Girl’ün blogundan öğreniyor. Dizi, Serena Van Der Woodsen’ın Manhattan’a geri dönmesiyle başlıyor. Serena, zengin bir ailenin kızıdır. Annesi Lily ve erkek kardeşi Eric ile yaşıyor. Peki bu dedikoduları yapan, blog açan dedikoducu kız kim? İzleyerek, heyecanla öğreniyoruz.

  13- The Inbetweeners - 2012

  Elite Benzeri, Tarzı Dizi Tavsiyeleri Verir misiniz?

  Kafayı kızlarla bozmuş dört lise öğrencisi arkadaşın, okul bittikten sonra Yunanistan'ın Girit adasına tatile çıkmalarıyla başlarına gelen komik olayları eğlenceli bir şekilde izliyoruz. Esprilerin havada uçuştuğu bu diziyi izlemediyseniz mutlaka izleyin.

  14- Impulse- 2018

  Elite Benzeri, Tarzı Dizi Tavsiyeleri Verir misiniz?

  Dizi, kendisini yaşıtlarından farklı hisseden 16 yaşındaki bir kızın, telekinetik yeteneklere sahip olduğunu keşfetmesini anlatıyor. Kendini her zaman yaşıtlarından farklı hisseden Henry, ışınlanma yeteneğine sahip olduğunu keşfediyor.

  Bir gün Clay adında bir çocukla kavga ederken istemsizce bu gücünü kullanır ve Clay’in komaya girmesine neden oluyor. Clay’in babası ve çevresindekiler ona ne olduğunu anlamaya çalışırken Henry’nin arkadaşları, onun bir sır sakladığını fark edip peşine düşüyorlar. Henry hem onlardan hem de yetkililerden kaçmak zorunda kalıyor. Bu esnada ise yalnız olmadığını keşfediyor.

  15- Aşk 101

  Elite Benzeri, Tarzı Dizi Tavsiyeleri Verir misiniz?

  1998 yılında geçen ve günümüze uzanan Aşk 101, okula devam edebilmek için en sevdikleri öğretmenlerini okulda tutmak üzere plan yapan 17 yaşında bir grup asi gencin hikayesini anlatıyor. Öğretmenlerini yeni basketbol koçlarına aşık etmek üzere işe koyulduklarında ise asıl kendileri aşkı keşfetmeye başlıyorlar. Türk dizisi olan Aşk 101 çok severek izlendi. Yine Elite benzeri diziler arasında.

  Ayrıca How I Met Your Mother tarzı diziler arıyorsan, burada bulabilirsin: https://www.erkeklersoruyor.com/kultur-sanat/how-met-your-mother-tadinda-bir-dizi-onerebilir-q169578

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

4 1
 • baby
  euphoria
  deadly class

 • Control Z var o da bayağı iyi ama henüz 1 sezon yayınlandı haberin olsun.

 • Tiny Pretty Things. Elite benziyor izleyebilirsin.

 • Senden sonra kaos güzel dizi

 • seks education