En güzel Tayvan dizileri hangileridir?

Yine bir gün canımız sıkılıyor :D Şu sıralar Tayvan dizilerine sarmış durumdayım. İzleyip, beğendiniz bunu kesin izlemelisin dediğiniz Tayvan dizileri hangisi? Hadi güzel önerilerini bekliyorum. Konuları ile birlikte söylerseniz müteşekkir olurum.
2 0

Çok Süper Cevap

 • Sıkı can iyidir, çabuk çıkmaz :P Öhüm şaka bir yana Tayvan dizilerine bizde bayılıyoruz. Bizim ailecek izleyip, beğendiğimiz dizileri önereyim. İzleyip beğenirsen yorum bırakmayı unutma.

  En iyi Tayvan Dizi Önerileri

  1- I Told Sunset About You (2020– ) IMDb: 9.3

  En güzel Tayvan dizileri hangileridir?

  İki liseli çocuğun hayat hikayesini anlatıyor. Dizi henüz yeni olmasına rağmen oldukça popülerleşmi. Fırtına gibi karmaşık ve dengesiz duygular içerisinde olan iki liseli genç bir Çince dersinde buluşuyor ve olaylar gelişiyor. Oyuncular: Putthipong Assaratanakul, Krit Amnuaydechkorn, Nat Kitcharit.

  2- When a Woman Chases a Man

  En güzel Tayvan dizileri hangileridir?

  Mutlaka izlemeniz gereken en iyi Tayvan dizileri arasında. Lin Chun Jiao ismindeki kadın hem iş hem de aşk hayatında sürekli sorunlar yaşıyor.. 40 yaşından önce evlenmesi ve çocuk sahibi olması gerekiyor. Çünkü 40 yaşından sonra doğum yapmasına engel olan bir hastalığı var. 15 bölümden oluşuyor.

  3- Why Why Love

  En güzel Tayvan dizileri hangileridir?

  Konusu: Tong Jia Di’nin ailesinden kalan borçları ödeyebilmesi için çok çalışması gerekiyor. Bu nedenle en yakın arkadaşlarından biri Jiang Xiao, Nan Jia Di’nin tombala kutusunun içine gizlice “Aşk Kuponu” atıyor ve kuponu da şanslı erkeğin çekmesini bekliyor. Merhametli Huo Yan kuponu çekiyor ve sır ortaya çıkıyor. Fakat bu prensin kesin iyi olacağı anlamına gelmiyor özellikle de şeytani genç erkek kardeşinin Melek-Şeytan değiş tokuş kuponu varken pek imkan olmuyor yanii. 15 bölümden oluşuyor.

  4- My Dear Boy (2017-2018) – IMDB Puanı: 8,8

  En güzel Tayvan dizileri hangileridir?

  Luo Xiao Fei, reklam sektöründe yönetmen olarak çalışıyor. Çalıştığı şirketin patronu, hem reklam ajansının sahibi hem de beş yıllık erkek arkadaşı. Xiao Ye Shi ile olan uzun süreli ilişkisine olan ilgisizliğine ve onu ihmal etmesine rağmen, Xiao Fei işini etkileyebileceği için ilişkisini kesmiyor. Bu sırada Xiao Fei kendinden çok daha genç olan ve tasarım bölümünden mezun olan An Qing Hui ile tanışıyor. Olaylar karışıyor. Mutlaka izlemeniz gereken Tayvan dizileri arasında.

  5- Back to 1989 (2016) – IMDB Puanı: 8,3

  En güzel Tayvan dizileri hangileridir?

  Bir gencin hayatını izliyoruz. Chen Che, babasının kim olduğunu bilmiyor. Bir kaza onu daha doğmadan bir yıl öncesine, 1989 yılına geri gönderdiğinde ise kendine ikinci bir şans tanındığının farkına varıyor.. Babasını bulma arayışındayken ailesiyle de alakalı bazı gizli kalması gereken olayları görüyor. Son derece etkili ve sürükleyici bir dizi.

  6- The King of Romance (2016-2017) – IMDB Puanı: 8,2

  En güzel Tayvan dizileri hangileridir?

  Mutlaka izlenmesi gereken en iyi Tayvan dizileri arasında. Çok ünlü bir Çin efsanesi, Tanrıların kralı olan Yeşim İmparatoru’nun melekleri olan Altın Çocuk ve Yeşim Kızı cennetten insan dünyasına neden kovduğunu anlatıyor. Burada yedi hayat sürecek ve aslında birbirilerine hiç ulaşamayacakları bir aşkla lanetlenmişler. Kao Bing-Bing ise kendisinin Yeşim Kızının reenkarnasyonu olduğuna inanan bir kadın. Daha fazla spoiler vermeyeyim ama mutlaka izleyin.

  7- Behind Your Smile (2016-2017) – IMDB Puanı: 8,1

  En güzel Tayvan dizileri hangileridir?

  Konusu son derece etkili. Bir lanet, bir adamı ölümsüzlüğe mahkum etmiş. Zhao Yi Ting üzerindeki bu lanet sebebiyle ölmüyor.. Bu yüzden sonsuza dek ölümlü insanlar arasında yaşamak zorunda kalıyor. Yi Ting’in hayatı sıkıcı ve anlamsız bir hale gelmeye başlıyor, bu sebeple hayatına biraz daha heyecan ve aksiyon katma arayışına giriyor ve olaylar birbirini kovalıyor.

  8- Meteor Garden (2005) – IMDB Puanı: 7,9

  En güzel Tayvan dizileri hangileridir?

  Eğer Tayvan aşk dizisi arıyorsanız bunu öneririm. Bir aşk hikayesini anlatıyor. Zengin çocuk Dao Ming Si özel bir üniversiteye giderken ayrıca bu sırada üniversitenin en popüler grubu F4’ün (Flower Four) liderliğini yapıyor. F4 üyeleri Dao Ming Si, Hua Ze Lei, Mei Zuo ve Xi Men, güçlü Tayvanlı işletmecilerin varisleri. Bu grup okuldaki herkese zorbalık ediyor. Ailesinin ısrarı üzere bu okula gelen Dong Shan Cai arkadaşını korumak için bu zorbalıklara göğüs geriyor ve bu durum Dao Ming Si’nın dikkatini çekiyor.

  9- In Time With You (2011) – IMDB Puanı: 7,9

  En güzel Tayvan dizileri hangileridir?

  Chen You Qing, 30 yaşına geldiğinde hayatının geri kalanını geçirecek birini bulma konusunda endişelenmeye başlıyor, bu yüzden en yakın arkadaşı Li Da Ren ile ikisi arasından kimin 35 yaşından önce evlenebileceğini görmek için iddiaya giriyorlar. Hem komik hem de hayatın gerçeklerini yüzümüze çarpan bir film diyebilirim :)

  10- Prince of Wolf (2016) – IMDB Puanı: 7,8

  En güzel Tayvan dizileri hangileridir?

  Benim de severek izlediğim Tayvan dizileri arasındaydı. Konusu: Bir aile gezisi sırasında küçük Zhe-Ming ormanda kayboluyor. Etrafta dolaşırken bir dişi kurt onu kurtarıyor. O günden itibaren, Zhe-Ming, kendisini kurtaran kurtla yaşamaya başlıyor. Hevesli amatör bir fotoğrafçı olan Mi-Mi, nefes kesici manzaraları bulmak için Wolf Mountain’ı ziyaret ediyor. Mi-Mi, ormanda yaşayan Zhe-Ming’e mi katılacak, yoksa orman hayatından sıkılan Zhe-Ming, Mi-Mi ile şehre geri mi dönecek? İzleyip görüyoruz.

  En iyi Tayvan dizisi önerilerim bunlardı. Ben bir de Kore dizilerine bakayım diyorsanız En iyi Kore dizi önerileri Buraya bakmanızı tavsiye ederim.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

2 2
 • Sotus serisi var aşırı güzel. Tavsiye ederim.

 • Dizilerini bilmem de Film olarak Suikastçı 2015

 • Uzak doğulu diziler saçma geliyor bana, bizim diziler de kore dizlerinden alıntı hep saçma sapan diziler

 • Eskiden Tayland boksu yaparken filmlerini de izlerdim