En iyi Aamir Khan filmleri hangileridir?

Aamir Khan filmlerini izlemek istiyorum hangisinden başlamam lazım? En iyileri hangileri bana birkaç tane karantinada izleyebileceğim Aamir Khan filmleri önerir misiniz?
1 0

Çok Süper Cevap

 • En İyi Aamir Khan Filmleri Neler?

  1- 3 Idiots - IMDb: 8,9

  En iyi Aamir Khan filmleri hangileridir?

  En iyi Aamir Khan filmleri arasında. Hindistan'ın mühendislik okuluna başlayan öğrencilerin hayatını anlatıyor.. Kurulu sistemi değiştirmeye çalışan 3 avanak arkadaşı izliyoruz :D Görselden de anlayabileceğin gibi komedi bir Aamir Khan filmi.

  2- Dhobi Ghat - IMDb: 7,1

  En iyi Aamir Khan filmleri hangileridir?

  Birbirinden farklı hayatı olan 4 kişinin yolları bir şekilde kesişiyor ve biz neler olacağını izliyoruz. Aamir Khan Arun karakterine hayat veriyor. Sanatsal kaygıları olan bir ressam. İlham bulmak için Mumbai’ye gidiyor orada zengin bir ailenin kızı olan Shai ile tanışıyor. Zaten gittiği yerde karşılaşıyor bu kişilerle. Bu kıza ilk görüşte aşık oluyor. Ama bu kıza başkası da aşık… Fazla spoiler vermek istemiyorum, çok heyecanlı ve güzel bir film olmuş.

  3- Talaash: The Answer Lies Within - IMDb: 7,2

  En iyi Aamir Khan filmleri hangileridir?

  Gerilimi had safhada hissediyorsunuz bu filmde. Tam bir polisiye filmi. Aamir Khan filmleri arasında en çok izlenen filmlerden diyebilirim. Aamir Khan’ın güzel gülüşünü bu filmde göremiyoruz, son derece ciddi duruşuyla etki ediyor. Polis müfettişi olan Surjan oğlu Karen’i bir kaza sonucu kaybedince eşi ile evliliklerinde sorunlar başlıyor.. Bu sırada Bollywood yıldızı olan Arman Kapoor’da çok şüpheli bir şekilde trafik kazasında ölüyor. Bunun üzerine Surjan Singh bu kazayı soruşturmaya başlıyor. Hayat kadını olan Simran sayesinde gizli kalmış gerçekler gün yüzüne çıkarıyor. Aksiyon ve gerilim dolu bir film.

  4- Fanaa - IMDb: 7,2

  En iyi Aamir Khan filmleri hangileridir?

  Aamir Khan en iyi filmleri arasında. Görme engelli olmasına rağmen hayat dolu bir kadın arkadaşlarıyla Delhi’ye gezmeye gittiğinde Rehan adında bir tur rehberiyle karşılaşıyor. Reha'nın konuşmalarından etkileniyor ve aşık oluyor. Rehan çok çapkın olmasına rağmen bir süre sonra bu kadından hoşlanmaya başlıyor. Daha sonra aralarında bir şeyler yaşanıyor tam bitti derken Rehan bu kadının gözlerinin görmesi için bir yol arıyor buluyor da. Daha sonra ameliyat oluyor ama ameliyattan sonra gözlerini açtığında, annesini ve babasını görüyor. Ama Rehan orada olmuyor. Sevgilisinin öldüğünü düşünüyor ve hayatına bir şekilde devam ediyor. Ama yıllar sonra kapısı çalınıyor ve hayatının şokunu yaşıyor.

  5- Yerdeki Yıldızlar - Taare Zameen Par - IMDb: 8,4

  En iyi Aamir Khan filmleri hangileridir?

  En iyi Aamir Khan filmlerinden bir tanesi. Benim de çok hayran kalarak izlediğim filmlerden bir tanesi. Algı problemi yaşayan 8 yaşında bir çocuğun yaşadığı problemleri izliyoruz. Ishaan bu problemi yüzünden sayı ve harfleri tam olarak algılayamıyor. . Harflere her baktığında onları dans ediyor gibi görüyor. Bu yüzden hayal dünyası çok güçlü olmasına rağmen dersleri çok kötü gidiyor.. Ailesi ve okulunda herkes onun tembel bir çocuk olduğunu düşünüyor. Ama Ishaan'da disleksi var. Etrafındaki herkesin aşağılayıcı tavırları onu derin bir yalnızlığa itiyor. Sonunda Ishaan’ın bütün karşı çıkışlarına rağmen ailesi onu bir yatılı okula yazdırıyorlar. Bu okulda diğerlerinin aksina daha anlayışlı yaklaşan Shankar adında bir resim öğretmeni var. Çocuğun gerçek sorununu anlayıp, ondaki resim yeteneğini keşfediyor. Ondan sonra hem Ishaan’ın hem de öğretmenin hayatında çok büyük değişiklikler oluyor. İzlemediyseniz mutlaka izleyin derim.

  6- Dangal - IMDb: 8,4

  En iyi Aamir Khan filmleri hangileridir?

  Yine en çok izlenen Aamir Khan filmleri arasında. Konusu da oldukça güzel ve etkileyici. Ludhiana’nın bir köyünde yaşayan eski güreşçi, iki kızını da güreşçi olarak yetiştirip onları olimpiyata hazırlıyor. Ama bu durum köydeki diğer insanlar tarafından dışlanmasına neden oluyor. Kararından vazgeçmeyen Phogat, tüm baskılara rağmen kızlarını hazırlıyor Hindistan’ı temsil edecek düzeye gelebilmeleri için elinden geleni yapıyor. İnsanlar tarafından yapılan baskı hiçbir şeye engel olmuyor..

  7- Lagaan - IMDb: 8,1

  En iyi Aamir Khan filmleri hangileridir?

  İngiliz sömürgesi altında yaşamak zorunda kalan insanların mücadelesini anlatıyor. Yönetmen koltuğunda Aamir Khan var. Aynı zamanda da başrol olarak oynuyor. Hindistan'ın güçlü bağımsızlık mücadelesine şaşkınlıkla ve hüzünle izliyoruz. Son derece etkili bir film.

  8- Ghajini - IMDb: 7,3

  En iyi Aamir Khan filmleri hangileridir?

  Sanjay Singhania, Hindistan’ın en zengin iş adamlarından biri, burada Aamir Khan'ı en karizmatik halde görüyoruz. Nişanlısı Kalpana ile mutlu bir beraberliği var.. Yakın zamanda evlenmeyi planlıyor ama korkunç bir saldırıya maruz kalıyorlar. Mafya lideri olan Ghajini, Sanjay Singhania’nın gözleri önünde Kalpana’yı öldürüyor.. Saldırı sırasında kafasına darbe alan Sanjay ise hafızasını kaybediyor. Her 15 dakikada bir hafızasından her şey siliniyor. Gajini’yi bulmak, intikamını almak için ant içen Sanjay, unutmamak için her şeyi vücuduna ve not defterine yazıyor. Gajini, bütün bu karmaşayı çözebilmek için ipuçlarını takip ediyor. Heyecanlı bir film, izlemenizi tavsiye ederim.

  9- Peekay - IMDb: 8,1

  En iyi Aamir Khan filmleri hangileridir?

  Aamir Khan en iyi filmleri arasında. Başka bir gezegenden gelen bir yabancının tanrıyı bulma çabasını anlatıyor.. Şehirde gezinen bir yabancı daha önce kimsenin sormadığı basit sorular sorarak onlara cevaplar arıyor. Bu arayış değişik yolculuklara çıkarırken, aşk ve hayat dolu sıcacık bir hikaye anlatıyor bize. Son derece güzel bir film :)

  10- Laal Singh Chaddha

  En iyi Aamir Khan filmleri hangileridir?

  Aamir Hhan son filmi Laal Singh Chaddha. Ayrıca bu filmin bir kısmı Türkiye’de çekildi :) Film, Forrest Gump'ın bir uyarlaması olacak. Koronavirüs nedeniyle maalesef film tamamlanamadı. Muhtemelen 2021 yılında vizyona girecek. Heyecanla bekliyoruz.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

15 10
 • 3 idoits çok güzel

 • 3 aptal.

 • Peekay ve ghajini iyidir

 • Peekay

 • 2 kızını güreşçi olarak yetisdigi bir filmi, vardı Aamir khan'ındi sanirim.
  O film efsaneydi

  • Dangal sanırım ben de çok beğenmiştim

 • Sultan ve dangal

  • Sultan Salman Khan filmi

 • Her çocuk özeldir

 • Secret süperstarTalaash

 • Taare zaman par
  Süperstar
  Dhoom3
  Ghajini
  3 idiots
  The Rising

 • PK
  Taare Zameen Par
  Three Idiots


  En çok bunları sevmiştim. Ghajini de izlenir ama Memento’dan ciddi bir esinlenme olduğu ve çok öncesinde Memento’yu izlediğim için etkileyiciliği daha azdı.

 • Dhoom3
  Fanaa
  Pk

 • Her çocuk özeldir

 • her çocuk özeldir

 • Her çocuk özeldir ve dhoom 3

 • Pk ve dangal

 • Ghajini

 • 3 idiots ve her çocuk özeldirin üstüne tanımam

 • Kendime göre sıralayacağım.

  3 Idiots
  Her çocuk Özeldir
  Superstar
  Diğer filmlerini izlemedim ama 3 idiots acayip güzel baya uzun film ama çok eğlenceli 2 kez izledim

 • 3 idiots, ghajini, fana, peekay, dhoom 3, talaash, yerdeki yıldızlar...

 • Ghajini efsaneydi

 • Daha Fazla (5)