En i̇yi Cem Yılmaz filmi hangisidir? Tavsiyeleriniz var mı?

Arkadaşlar izlediğiniz en iyi Cem Yılmaz filmleri hangileri? Şüphesiz, yıllardır hem yönetmenliğini hem de yapımcılığını yaptığı pek çok filmi var, üstelik oynuyor da. Aralarında bir favoriniz ya da listeniz mevcut mu? Bir sıralama yapsanız nasıl yapardınız?

Buyurun sohbete, birlikte tartışalım. :)
0 0

Çok Süper Cevap

 • En İyi Cem Yılmaz Filmleri Hangileri?

  1- G. O. R. A

  Cem Yılmaz filmlerinin arasında en iyi diyebilirim. Senaryosunu Cem Yılmaz'ın yazdığı, yönetmenliğini Ömer Faruk Sorak'ın yaptığı, bilimkurgu ve komedi türündeki film 2004 yılında vizyona girdi.

  En i̇yi Cem Yılmaz filmi hangisidir? Tavsiyeleriniz var mı?

  Türkiye'nin turistik kentlerinden biri olan Antalya'da tüccarlık yapan Arif uzaylılar tarafından kaçırılıyor ve G. O. R. A. isimli gezegene götürülüyor. Arif, gezegende tutsakken gezegeni bir alev topundan kurtarıyor ve bu sırada Ceku isimli prensesle tanışıyor. Daha sonra ikili arasında aşk kıvılcımları çıkıyor. Oyuncular: Cem Yılmaz, Özge Özberk, Ozan Güven, Özkan Uğur.

  2- A. R. O. G

  Cem yılmaz'ın filmleri arasında en çok izlenen bir tanesi A. R. O. G. Cem Yılmaz'ın yazıp Ali Taner Baltacı ile birlikte yönettiği bilimkurgu ve fantastik komedi filmi 2008 yılında vizyona girdi.

  En i̇yi Cem Yılmaz filmi hangisidir? Tavsiyeleriniz var mı?

  G. O. R. A. filminin devamı gibi diyebilirim. Arif'in Yontma Taş Devrinde geçen yeni macerasını anlatıyor. Komutan Logar Arif'i bir zaman makinesiyle 1 Milyon yıl geriye, taş devrine ışınlıyor. Oyuncular: Cem Yılmaz, Özge Özberk, Charles Carroll, Nil Karaibrahimgil.

  3- Pek Yakında

  Cem Yılmaz’ın hem yazıp hem de yönettiği 3. filmi ise Pek Yakında. Komedi türündeki film 2014 yılında vizyona girdi.. Hayatını korsan DVD'cilik ve beraberindeki birtakım kanunsuz işlerle kazanan Zafer, bir gün karısından büyük bir posta yiyor. Eğer bu işleri bırakmazsa evliliğinin biteceğini biliyor.

  En i̇yi Cem Yılmaz filmi hangisidir? Tavsiyeleriniz var mı?

  Kanunsuz işlere tövbe eden Zafer, ailesini geri kazanmak için figüranlık yaptığı eski oyunculuk günlerine dönmeye karar veriyor. Oyuncular: Cem Yılmaz, Tülin, Özen, Zafer Algöz, Ozan Güven, Özkan Uğur.

  4- Ali Baba ve 7 Cüceler

  En iyi cem yılmaz filmleri arasında. Ali Baba ve 7 Cüceler, Cem Yılmaz'ın hem yazıp hem yönettiği dördüncü filmi. Aynı zamanda filmin yapımcılığını ve baş rolünü de Cem Yılmaz üstleniyor. 2015 yılında vizyona girdi film. Fuar alanında ürünlerinin tanıtımlarını yapan iki kişi var.

  En i̇yi Cem Yılmaz filmi hangisidir? Tavsiyeleriniz var mı?

  Bunların amacı, markalarının ve ürettikleri cüceleri farklı ülkelere ihracat yapmak. Gelişen olaylar neticesinde kendilerini yaşam savaşının tam ortasında buluyorlar. Kendi yöntemleri ile tüm bu zorlukları aşmaya çalışıyorlar. Oyuncular: Cem Yılmaz, Irina Ivkina, Çetin Altay, Zafer Algöz.

  5- Yahşi Batı

  En i̇yi Cem Yılmaz filmi hangisidir? Tavsiyeleriniz var mı?

  Yahşi Batı, Ömer Faruk Sorak'ın yönetmenliğini, Cem Yılmaz'ın ise senaristliğini ve başrolünü üstlendiği bir filmdir. 2009 yılında vizyona girdi. Cem Yılmaz 1881 yılında ABD başkanına Padişahın hediyesini vermek üzere gönderilen Teşkilat-ı Mahsusa üyesi ajan Aziz Vefa'yı canlandırıyor. Oyuncular: Cem Yılmaz, Ozan Güven, Demet Evgar, Zafer Algöz.

  6- Hokkabaz

  En i̇yi Cem Yılmaz filmi hangisidir? Tavsiyeleriniz var mı?

  Hokkabaz, Cem Yılmaz'ın senaryosunu yazdığı ve Ali Taner Baltacı ile ortak yönettiği sinema filmi. 2006 yılında vizyona girdi. İskender ve Maradona, hokkabazlık-sihirbazlık yaparak geçimlerini sağlayan iki arkadaş... Başları derde girince İstanbul'dan kaçıyorlar. Bir turne düzenleyerek, Anadolu'ya gidiyorlar. Oyuncular: Cem Yılmaz, Mazhar Alanson, Özlem Tekin, Tuna Orhan.

  7- Vizontele

  Cem yılmaz filmleri arasında en çok sevilenlerden biri de Vizontele. Konusu. 1974 yılının başında Hakkâri'ye televizyon gelmesi anlatılıyor. Burası, her şeyin en son ulaştığı yerlerden birisi ve bunu duyan ahali televizyonun nasıl bir şey olduğunu çok merak ediyor.

  En i̇yi Cem Yılmaz filmi hangisidir? Tavsiyeleriniz var mı?

  TRT tarafından oraya sürgün gönderilen memurlar alıcıyı kurmadan geri dönüyorlar. Olaylar başlıyor. Yönetmenliğini Yılmaz Erdoğan ve Ömer Faruk yapıyor. 2001 yılında vizyona girdi. Oyuncular: Yılmaz Erdoğan, Tarık Akan, Altan Erkekli, İclal Aydın, Demet Akbağ, Tuba Ünsal, Tolga Çevik, Cem Yılmaz.

  8- Son Umut

  En i̇yi Cem Yılmaz filmi hangisidir? Tavsiyeleriniz var mı?

  Son Umut, senaryosunu Andrew Anastasios ve Andrew Knight'in yazdığı, yönetmenliğini Russell Crowe'un yaptığı 2014 Avustralya, Türkiye, ABD ortak yapımı bir film. Filmin başrollerde: Russell Crowe, Olga Kurylenko, Jai Courtney, Cem Yılmaz ve Yılmaz Erdoğan paylaşıyor. Filmde Çanakkale Savaşı'nda kaybolan üç oğlunu arayan Avustralyalı bir babanın Türkiye'ye gelişini anlatıyorlar.

  9- Her Şey Çok Güzel Olacak

  Cem yılmaz'ın filmleri arasında en çok izleneni diyebilirim. Ömer Vargı'nın yönettiği filmin yapımcılığını Filma-Cass adına Mine Vargı üstlenmiş, görüntülerini ise Garry Turnbul çekmiş. Cem Yılmaz'ın Mazhar Alanson ile başrollerini paylaştığı ilk sinema filmi diyebilirim.

  En i̇yi Cem Yılmaz filmi hangisidir? Tavsiyeleriniz var mı?

  1998 yılında vizyona girdi. Cem Yılmaz ve Mazhar Alanson'un sorunlu abi kardeş ilişkisini beyazperdeye yansıttığı bu özel filmde Nuri, gereksiz yere karıştığı bir kavga sırasında üç yıldır görmediği kardeşi Altan ile karşılaşıyor. Bu rastlantı; aradan geçen bunca zamandan sonra bu iki kardeş için sürpriz oluyor. Oyuncular: Cem Yılmaz, Mazhar Alanson, Ceyda Düvenci, Selim Naşit.

  10- Av Mevsimi

  En i̇yi Cem Yılmaz filmi hangisidir? Tavsiyeleriniz var mı?

  Yavuz Turgul'un yönetmenliğini yaptığı ve Türk sinemasının önemli isimlerinden: Şener Şen, Çetin Tekindor ve Cem Yılmaz'ı aynı yapımda buluşturduğu bir film. 2010 yılında vizyona girdi. Filmin konusu: Bir cinayeti çözmeye çalışan üç polis hayatını alt üst ediyor ve bambaşka bir yere sürüklüyor.

  11- Deli Aşk

  Yine en iyi cem yılmaz filmleri arasında. 2017 yılında vizyona girdi. Murat Kaman ve Emrah Kaman'ın senaryosunu yazdığı ve Cem Yılmaz'ın yapımcılığını üstlendiği filmdir. Maraş dondurmacısı Ekrem'in sevdiği kız Neşe'nin kalbini kazanabilmek için yaptıkları ve bu sırada başına gelen komik olayları izliyoruz. Oyuncular: Emrah Kaman, Pelin Akil, Şafak Pekdemir, Gülhan Tekin.

  12- İftarlık Gazoz

  İftarlık Gazoz, yönetmenliğini ve senaristliğini Yüksel Aksu'nun yaptığı, baş rollerde Cem Yılmaz ve Berat Efe Parlar'ın rol aldığı bir komedi filmdir. 2016 yılında vizyona girdi.

  1970'ler Türkiye'sinin barış ve huzur dolu Ege kasabalarından birinde ailesi ile beraber yaşayan Adem, zeki ve çalışkan bir çocuk. 5. sınıfı yeni bitiren Adem, yaz tatilini boş geçirmek istemiyor, ailesine Gazozcu Cibar Kemal Usta ile çalışmak istediğini söylüyor. Sonra olaylar gelişiyor. Oyuncular: Cem Yılmaz, Berat Efe Parlar, Okan Avcı, Yılmaz Bayraktar.

  13- Şahane Misafir

  Hayatını bir pastanede kruvasan yaparak kazanan Pietro'nun öyküsünü izliyoruz. Pietro, aşık olduğu adamın peşinden Roma'ya gelmiş ve uzun vadede oyunculuk yapma hayalleri kuruyor. Ferzan Özpetek tarafından yönetilen film 2012 yılında vizyona girdi. Oyuncular: Elio Germano, Paola Minaccioni, Beppe Fiorello, Margherita Buy, Cem Yılmaz.

  Benim için en iyi Cem Yılmaz filmleri, bu şekilde sıralanabilir. Diğer görüşleri de merak ediyorum, tek tek okuyacağım. :)

En İyi Kız Görüşü

 • Bana göre en iyisi Arog filmiydi. :) <3 Hem sosyal mesajları çok fazlaydı hemde, çağdaş bir yaşama şeklini savaş olmadan ortaya koymaya çalışıyorlardı. :) Ama nafile sürekli savaş çıkartmaya çalışanlar vardı. Cem YIlmaz da en harika bir şekilde savaşı sporla çözme fikrini ortaya atmıştı. Bu da filmi mükemmel kılıyordu. ''Savaşma Seviş'' der gibiydi. :) <3

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

7 6
 • Av Mevsimi demek istiyorum. Çok bilindik bir filmi değil ama oyunculuğunu sonuna kadar gösterdiği bir filmdir..

 • Arog, Gora

 • Hiçbir şeydir

 • Film sektörü ve Cem Yılmaz'da bilir ki Gora, Yahşi Batı ve Arog sıralaması başyapıtıdır.

 • Arog

 • GORA

 • Hersey çok güzel olucak

 • Serenayla olan filmi

 • GORA
  Arog
  Yahşi Batı

 • Gora tabi ki. Sonra Fundamentals gelir.

 • Gora ve Arog bence

 • Vizontele ve iftarlık gazoz. Ikisi de dönem filmi ve iç ısıtan cinsten🤗

 • Her şey çok güzel olacak.