En iyi dedektif filmleri hangileri? Öneriniz var mı?

Gizemli ve polisiye dedektif film önerisi
Gizemli ve polisiye dedektif film önerisi
Arkadaşlar izlediğiniz en iyi dedektif filmleri hangileri? Ben bayılıyorum bir şeyleri film eşliğinde çözmeye. Gizemli ve polisiye dedektif film önerisi alabilir miyim? Bir liste halinde atarsanız, kısaca konularını da sunarsanız harika olur!
8 9

Çok Süper Cevap

 • En İyi Dedektif Filmleri Hangileri?

  Herkese selamlar,
  Tamda benim alanım olan harika bir fırsat yarışması gelmiş. Buna katılmamak ve insanlara yardımcı olmamak bana yakışmazdı. Polisiye ve dedektiflik üzerine yapılan filmler en sevdiğim türler arasında yer almaktadır.

  Çünkü bunun içinde tüm türleri bulabilirsiniz; macera, gizem, aksiyon ve gerilim. Benimde çok severek izlediğim filmlerden bir liste yapayım. Umarım yardımcı olabilirim bu konuda. Özellikle önereceğim bu filmler gerçekten izlemeye değer harika yapımlardır.

  1- Rear Window (1954) – IMDb: 8.5

  En iyi dedektif filmleri hangileri? Öneriniz var mı?

  Size bu kategoride kült olmuş harika bir yapım olan Arka Pencere filmi ile geliyorum. James Stewart ve Grace Kelly gibi iki usta oyuncunun başrolünü paylaştığım filmde. Yaşadığı sakatlık yüzünden oturduğu yerden dürbün ile komşularını izleyen ve bu esnada bir cinayete tanık olan adamın gerilim dolu hikâyesini konu alıyor.

  2 - Yedi-Seven (1995) – IMDb: 8.6

  En iyi dedektif filmleri hangileri? Öneriniz var mı?

  Ah Seven benim üzümlü kekim diyorum. Dedektiflik filmi denince aklıma ilk gelen filmlerin başında geliyor diyebilirim. Birçok ödüle layık görülen bu filmin konusu da 7 büyük günahı baz alarak cinayet işleyen bir katilin peşinde olan 2 polisinin hikayesini konu ediniyor. Brad Pitt ve Morgan Freeman başrolleri üstlenmiş durumda filmde.

  3- Los Angeles Sırları (1997) – IMDb: 8.2

  En iyi dedektif filmleri hangileri? Öneriniz var mı?

  Şimdi geldi Oscar ödüllü olan Los Angeles Sırları filmine. Filmde yozlaşmış ve cinayetlerin ardı arkası kesilmeyen Los Angeles şehrinde görev alan 3 polisin mücadelesi konu alınıyor. Filmde James Cromwell, Russel Crowerol ve Kevin Spacey başrol oynamıştır

  4- Memento (2000) – IMDb: 8.4

  En iyi dedektif filmleri hangileri? Öneriniz var mı?

  Karısı tecavüz edilip öldürülen ve geçirdiği kaza yüzünden sürekli hafıza kaybı yaşayan adamın karısının katilini bulmak amaçlı verdiği harika mücadeleyi konu alıyor. Filmi izlemeyen varsa eğer mutlaka tavsiye ederim. Müthiş bir yapımdır.

  5 - Tutsak-Prisoners (2013) – IMDb: 8.1

  En iyi dedektif filmleri hangileri? Öneriniz var mı?

  Tutsak filmi gerçekten bu alanda izlediğim en iyi filmden birisi olarak nitelendirebilirim. Küçük bir kasaba iki kayıp kız çocuğu ve zihinsel problemleri olan şüpheli bir adam. İki babanın kızlarını bulmak amaçlı gösterdiği müthiş bir mücadele. Gerçek anlamda harika bir yapım. İzlemeyen çok şey kaybetmiştir.

  6- Zodiac (2007) – IMDb: 7.7

  En iyi dedektif filmleri hangileri? Öneriniz var mı?

  San Francisco sokaklarında işlediği cinayetlerle nam salmış psikopat bir seri katil. Her cinayetten sonra polislere bir mesaj bırakır. 4 kişilik bir polis ekibinin bu katili yakalamak için varını yokunu nasıl ortaya koyduğunu izleyeceğiz. Jake Gyllenhaal, Mark Ruffalo ve Anthony Edwards başrolü paylaşıyor filmde.

  7- Sherlock Holmes – IMDb: 7.5

  En iyi dedektif filmleri hangileri? Öneriniz var mı?

  Sherlock Holmes ve yakın arkadaşı Dr. Watson’un maceralarının konu edildiği bu filmi tavsiye etmezsem gerçekten ayıp etmiş olurdum. Yine türünün en iyi serilerinden biri ile karşınızdayım.

  8- The Girl on the Train (2016

  En iyi dedektif filmleri hangileri? Öneriniz var mı?

  Trendeki kız bu güne kadar izlediğim en sıra dışı filmlerden birisidir. Alkol problemi olan genç bir kadın sürekli tren yolculuğu yaparak bir çiftin evini gözetlememektedir. Bir gün bu kadının cinayete kurban gittiğini öğrenir. Bundan sonra ise kadının bu konu ile alakalı araştırması başlar. Çok güzel bir kitap uyarlaması ve harika bir oyunculuk bana göre.

  9- Doğu Ekspresinde Cinayet (2017) – IMDb: 6.5

  En iyi dedektif filmleri hangileri? Öneriniz var mı?

  Agatha Cristien’in kitabından uyarlanan muhteşem bir polisiye filmdir. Ünlü bir olan dedektif Hercule Poirot’un içinde bulunduğu bir trende bir gece vakti cinayet işlenir. O sırada trende olan herkes bir anda şüpheli duruma düşecektir. Film tam bir ters köşe ve harika bir yapım. Filmin başrollerinde Kenneth Branagh, Johnny Depp ve Michelle Pfeiffer rol almaktadır.

  10- Gizemli Nehir

  En iyi dedektif filmleri hangileri? Öneriniz var mı?

  Çocukluk döneminde kendi sokaklarında oyun oynarken polis görünümlü adamlar tarafında kaçırılan 3 arkadaştan birisi günlerce cinsel tacize maruz kalır. Bu çocuklar büyürler ve yıllar sonra bir araya gelirler. Ve bu çocuklarda artık polis olmuşlardır. Ne kadar yıllar geçse de bu unutulmayan olayı çözmek için ellerinde geleni yapacaklardır.

  11- Rezervuar Köpekleri

  Tarantino’nun bu muhteşem filmini eklemesem gerçekten olmazdı. Zaten sinema tutkunlarının çok büyük bir bölümü de bu filmi mutlaka izlemiştir diye düşünüyorum. Bir soygun girişiminde bulunan bir çete ve içlerinden birinin polis olduğuna dair oluşan şüpheler. Artık kimsenin kimseye güveni kalmamıştır. Gerçekten tam bir başyapıt.

  12- Kayıp Kız

  Ben Affleck ve Emily Ratajkowski başrollerini paylaştığı oldukça kaliteli bir yapım. Aynı adlı kitaptan uyarlanan film 2014 senesinde gösterime girmiş ve oldukça beğenilmiş güzel bir filmdir. Karısının ölümünden sorumlu tutulan bir adamın kendini aklama çabasını konu almaktadır.

  13- Bir Zamanlar Anadolu’da

  Yılmaz Erdoğan’ın başrolünde oynadığı ve katıldığı birçok festivalde ödülle dönen harika bir yapım bana göre. İşlenen bir cinayet ve bu cinayeti aydınlatmaya gayret eden bir ekibin gösterdiği çabayı konu alıyor. Ben çok beğenmiştim.

  14- Kaçak

  Hani derler ya bunu ancak gerçek “oldlar” hatırlar diye. Bu filmde öyle bir yapım işte. Karısının ölümünden sorumlu tutulan bir doktorun inanılmaz kaçış hikayesi ve suçsuzluğunu ispat etme çabasını konu alıyor. Yine aynı adlı bir televizyon dizisi de vardır. İzlemeyenler gerçekten çok şey kaybetmiştir bana göre.

  15- Zindan Adası

  Leonardo DiCaprio’nun oyunculukta zirve yaptığı nefis bir başyapıt. Filmi izlemeyen yoktur diye düşünüyorum. Eğer hala da izlemeyenler varsa da çok kaçırdığını düşünüyorum. Baştan sonra gizem dolu bir yapım.

  16- Ceset

  Karşınıza harika bir İspanyol yapımı film ile geldim. Zengin bir kadın ve onun genç kocası. Kadın bir anda kalp krizi ile ölür ve morga kaldırılır. Kocası da şüpheli olarak gözaltına alır. Bu cesedin bir anda kaybolması ile işler daha da karmaşık bir hale gelecektir. Film baştan sona kadar insanı merak içinde bırakıyor. Mutlaka izlemelisin bana göre.

  17- Görünmeyen Misafir

  Yine müthiş bir İspanyol yapımı polisiye film ile karşınızdayım. Bir kaza sonucu ölen genç bir adamın kaybolan cesedini bulmak için bir anne ve babanın ortaya koyduğu müthiş bir performans. Tam bir ters köşe. Harika bir yapım.

  BONUS

  Kuzuların Sessizliği (1991) – IMDb: 8.6

  Anthony Hopkins ve Jodie Foster'ın başrollerinde olduğu ve birçok ödül alan yine dedektiflik üzerine yapılmış en iyi filmlerden birisidir. Bence bu filmi izlemeyen kalmamalı ve mutlaka bir şans vermeli.

  • Çok güzel tavsiyeler olmuş teşekkürler. Aralarında izlediğim birkaç film var ama diğerlerine bir göz gezdiricem. Özellikle Yedi seven filmi harika.😄😄

  • bu ne böyleeeee, deli güzel bir görüş olmuş <3

  • Merhaba, 🌸 Görüş Fırsatı'nın kazananı sen oldun! 🥳 25 TL değerinde Amazon Hediye Çeki için lütfen bizimle iletişime geç. Sevgiler. 🙏🏻

  • Hepsini Göster

En İyi Erkek Görüşü

 • En İyi Dedektif Filmleri Hangileri?

  Valla önerim var ama büyük ihtimalle izlemişsinizdir hepsini diye düşünüyorum o yüzden yeni ve biraz daha eskilere gideceğim.

  1- Jack Reicher 1,2.

  İşe gitmekte olan 5 normal insan bir anda keskin nişancı tarafından sokak ortasında öldürülür. Usta bir nişancının elinden çıktığı belli olan bu olayı polis departmanının çözmesi ve katil zanlısını yakalaması fazla sürmez. Ve daha 24 saat dolmadan 5 cinayetin faili yakalanır. Fakat sorgu esnasında hiçbir şey söylemeyen genç adam bir kağıda sadece 'Jack Reacher'ı bulun!' yazar. Tüm kanıtlar gün gibi ortadayken eski bir asker olan Jack Reacher olayın görünmeyen yönlerini açığa çıkartacağı bir davanın içine girecektir.

  2- Sokağın Kralları

  En iyi dedektif filmleri hangileri? Öneriniz var mı?

  Tom Ludlow, LAPD emekli polisidir ve karısının ölümünden sonra hayatını yola sokmak konusunda son derece başarısız hissetmektedir kendisini. Onun yokluğu her yarı karanlığa boğmuştur adeta. Bir polis arkadaşının infazı konusunda kanıtlar bir şekilde Tom’u da olaya dahil edince, yeniden kariyeri boyunca parçası olmadığı o polis kültürüne başkaldırmak zorunda kalır. Yozlaşmalar bariz bir biçimde diz boyuna ulaşmıştır. Keanu Reeves baş rolde.

  3- Kara Gün

  4- Veba Doktoru

  5- Blade Runner Serisi

  6- Ejderha Dövmeli Kız

  7- Contratiempo

  En iyi dedektif filmleri hangileri? Öneriniz var mı?

  Evli bir adam olan Adrian, fotoğrafçı olan sevgilisi Laura’yı öldürmekle suçlanmaktadır. Adrian, kendisine güvenilir bir savunma yaratmak için tanık hazırlama ve adli uzman olan virgina ile tanışır. Virgina’ya yaşanan olayları en başından anlatmaya başlar. Fakat Virginia hikayede bazı tutarsızlıklar fark eder ve onu hikayesinin karanlık noktalarını açığa çıkarması için zorlar. Filmin sonu muazzamm.

  8- Max Payne

  En iyi dedektif filmleri hangileri? Öneriniz var mı?

  Eşi ve çocuğunun ölümünden sonra katilleri yakalayıp intikam almanın yollarını arayan bir dedektifin hikayesi. Bir video oyunundan sinemaya uyarlanmıştır ve başrolünde Mark Walhberg oynuyor

  9- Köstebek 2006 - 2010

  10- Prisoners

  11- Elena Holmes

  En iyi dedektif filmleri hangileri? Öneriniz var mı?

  Annesi tarafından yetiştirilen, eğitilen, hemen hemen hayata karşı her türlü faydalı ve zararlı olacak şeyleri öğretilen olan Elena Holmes bir sabah uyandığında annesini bulamaz. Aniden ortalıktan kaybolmuştur ve ardında bir iz bırakmamıştır. Annesi için endişe duyan ve abilerinden de bir yardım göremeyen Elana, tek başına annesinin öğrettiği yeteneklerine de güvenerek onu bulmaya yolculuğa çıkar. Fakat kendisini büyük bir oyunun içinde bulacağından habersiz olan Elena, türlü türlü maceraların içine istemsizce atılır.

  12- Zodiack

  13- Seven

  14- Zindan Adası

  15- Adım Adım Cinayet

  16- Hayalet Süvari

  En iyi dedektif filmleri hangileri? Öneriniz var mı?

  Ichabod Crane, kendini bulunduğu mevkinin düzenini sağlamaya atayan, esrarengiz bir adamdır. Bir gün yaşanan kanlı cinayet vakaları silsilesini çözmek ve sonlandırmak üzere Sleepy Hollow isimli bir kasabaya gönderilir. Tüm kurbanlar, kendilerine hiç merhamet gösterilmeden, kafaları bedenlerinden ayrılarak öldürülmektedirler. Tüm kasaba bu cinayetlerin bir hayalet tarafından gerçekleştirildiğini düşünmektedir. Ve yaşanan bu tuhaf olayların sonunu getirmeye kararlıdır. Filmin başrolünde, Johnny Depp var.

  17- The Judge

  En iyi dedektif filmleri hangileri? Öneriniz var mı?

  Judge filmine ayrı bir parantez açmak istiyorum çünkü film biraz daha dram ağırlıklı ancak çok harika. Ve filmin sonu çok şaşırtıcı. Robert Downey'i bu kadar soğukkanlı izlediğimi hatırlamıyorum hiç.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

16 26
 • Tam dedektif olmasa da cinayet ve gizem çözmeyle ilgili Görünmeyen Misafir var

 • Prisoners, Summer of 84, Knives out ve Gone girl (daha polisiye sayılır ama yine de iyi)

 • mike hammer vardı ben çocukken, ne karizmaydı adam be)))))

 • Detective conan

 • Knives out ( komedi bazlı poliseye güzeldir tavsiye ederim )

  • Cok sıkı filmdi

  • O yüzden mi önerdin sen de

 • Dedektif gecgıt 😒

 • Hayvan dedektifi & Budala dedektif
  Golden globe Jım Carrey

 • sherlock en iyisidir

 • Zindan adası iyidir.

 • Varsa alırım bir dal

 • 25 liralık çek almak için şekilli şukullu döktürmüş herkes. the invisible guest izle.

 • Poıriot

  • The Snowman
  • Küçük İpuçları
  • Bright
  • Temel İçgüdü
  • 13 ölüm sebepi * bunlar var ama sondaki önerdim film çok farklı beğenirsen izlersin 😬 şimdiden iyi izlemeler
 • Bence en iyisi tabi ki Sherlock Holmes hem filmi hem dizisi ama bende meraklı olduğum için araştırmıştım şu listeyi buldum bazısını izledim bazısını çevremde izleyen var o yüzden hepsini tavsiye ederim.
  Bunun harici Cinayet Gecesi ve Sıkıysa Yakala'yı da tavsiye ederim.
  Dizi olarak ise şunları tavsiye ederim gerçekten zeka söz konusu ise Prison Break de izleyin muhakkak. Tek tek yazmaya üşendim. Buralarda yazılmışı var ama buralarda var diye atmadım. Bildiğim izlediğim veya tavsiye aldığım film ve diziler zaten bunlar. Bu listeleri kullanabilirsiniz sizler de. İyi seyirler :)

 • Sherlock Holmes.

 • hanibal dizisini izle derim :)
  tabiiiki seven 7
  türk filmi olarakda ejder kapani tabiiki

 • Sadece sherlock der geçerim. Konu tartışmaya kapalıdır

 • Tabiki Pembe Panter 😅

 • Benim en sevdiğim dedektif müfettiş gadget 😂😜

 • Sherclok

 • Daha Fazla (22)